Reklama

Tapety jsou v módě

18.11.2018 | StanislavaV | Rubrika - Dekorace

V dnešní době se staly tapety nedílnou součástí moderních bytů, kanceláří, ale i škol či hotelů. Objevují se všude, kde chceme prostor nějak výjimečně odlišit od klasické malby. Dnes už však nejsou tapety zdobeny těmi nudnými vzory jako v padesátých letech. Staly se plnohodnotným designovým prvkem. Velmi krásně vypadají, doplňují interiér přesně podle požadavků zákazníka a navíc odhlučňují interiér. Speciální izolační tapety vám dokonce pomohou ušetřit za topení.

Tapety jsou v módě
Reklama

Nabídka na trhu a výhody

Výběr je velmi široký. Na trhu je k dostání nespočet druhů tapet, ať už jsou to luxusní designové tapety, tapety v retro stylu našich babiček, tapety, které doplňují krásné dětské motivy nebo klasické moderní barvy či barvy naší matky přírody.

Papírové tapety

Tento druh tapet je u zákazníků velmi oblíbený, hlavně pro jejich cenu. Oproti jiným druhům jsou papírové tapety o poznání nižší. Velmi často se používají do dětských pokojů anebo na chaty a chalupy, kde je motiv tapet velmi decentní a jednoduchý. Používají se hlavně tam, kde potřebujeme nějak vyrovnat nebo zamaskovat nedokonalosti.

Vinylové tapety

Používají se převážně tam, kde předpokládáme, že může dojít k nějakému poškození tapet. Na místech jako je koupelna, kuchyň nebo chodba. Tedy místa, kde je více pravděpodobnosti oděru nebo znečištění vlhkem.

Tyto tapety mají širokou škálu barev, vzorů a navíc díky své ceně se řadí na střední schůdek mezi ostatními druhy.

tapety jsou v modě

Čtěte také: Retro styl je in, aneb tipy pro váš interiér

Vliesové tapety

V dnešní době se nejvíce prodávají. A to hned z několika důvodů jako je snadné lepení, či snadné odstranění v případě, že je chceme vyměnit. Není totiž problém s jejich odstraňováním, jako je to u jiných tapet.

Jejich další výhodou je snadná údržba. Navíc skvěle překrývají nedokonalosti stěn, tím pádem se hodí všude tam, kde je třeba něco překrýt, či upravit.

Bordury

Nebo-li dekorativní pásky, které se používají na zvýraznění stěn. I zde nalezne zákazník širokou škálu druhů, mezi kterými si jistě vybere to pravé. K dostání jsou jak papírové bordury, tak i vinylové, vliesové, ale i samolepící.

Samolepící dekorace

Pokud toužíte pouze po oživení prostoru je dobrou volbou samolepka na zeď. Při správném výběru se prostor rázem promění v úplně jiné místo a to bez velké námahy a drahých proměn.

tapety jsou v modě

Tapety jsou opět v módě. Vydrží déle než barva a neblednou

Fototapety

Toužíte mít oblíbené místo z vašich cest na stěně za gaučem? Nechte se inspirovat umělci a vyberte si přesně tu fototapetu, která váš interiér promění v novou oázu klidu a pohody.

Na trhu jsou k dostání buď klasické fototapety anebo samolepící. Je jen na vás, kterým dáte přednost, ale určitě je z čeho vybírat.

Zdroj fotografií: pixabay.com

 

Reklama
Reklama

Související články

Velikonoční výzdoba v provence stylu

07.04.2020 | Dekorace

Bílý dřevěný nábytek s náznakem patiny, poličky plné porcelánu po babičce a dalších květovaných dekorací, levandule na hrníčkách, polštářích i ve… Celý článek

Velikonoční dekorace, které oživí i váš jídelní stůl

07.04.2020 | Dekorace

Velikonoce jsou nejvíce oslavovaným křesťanským svátkem, který oslavuje zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Mimo jiné, s Velikonoci jsou spojovány i… Celý článek

Jarní dekorace na dveře

07.04.2020 | Dekorace

S jarem a nadcházejícími Velikonocemi k nám přichází i záplava působivých dekorací, které umí během okamžiku změnit celkové působení daného místa. Ve… Celý článek

Díky galanterii zútulníte i vyzdobíte váš domov za pár korun

22.11.2019 | Dekorace

Nejen teď, v předvánočním čase, ale během celého roku, nacházíme spousty příležitostí, pro něž chceme své byty a domy krásně nazdobit. K dekoracím… Celý článek

Reklama
Reklama