Vyrobte si NÁSTĚNNOU ŠPERKOVNICI za 160,-!

31.05.2011 | PR článek | Rubrika - Dekorace

V dnešní době je již velmi snadné zařídit si bydlení pěkně, útulně, dle posledních trendů a za malý peníz. Jak to udělat? Navrhnu vám nenákladné řešení, které je ovšem hned vidět a může tak přinést velké uspokojení. Vše je navíc rychlé, čisté, efektní a levné!!! A ještě tím podpoříte svou duševní pohodu... Mezi známé způsoby uvolnění energie patří cvičení a tvorba. Nemá-li však člověk žádný způsob uvolnění, tato energie se hromadí v těle a může vyvolat různé reakce, od deprese až po projevy násilí... Udělejte něco pro své zdraví – tvořte! Ze starého nové, z nového originální a z ničeho něco! A proč ne, když navíc můžete být odměněni?

Vyrobte si NÁSTĚNNOU ŠPERKOVNICI za 160,-!
Reklama

POJĎTE S NÁMI TVOŘIT, ODMĚNÍME VÁS!

Již nějakou dobu jsem řešila kapacitní poblémy v mé šperkovnici. Je sice pěkná a účelná, ale znáte to – né vždy tak přehledná, jak bychom si my, ženy, přály. Obzvláště vyrážíme-li ráno ve spěchu do práce a prostě nezbývá času na hrabání se ve šperkovnici a hledání druhé naušnice z jednoho páru. A tak jsem přemýšlela, jak tento problém vyřešit. Díky firmě Hornschuch CS jsem přišla na brilantní nápad – udělám si nástěnnou šperkovnici, která bude absolutně přehledná a páry naušnic budou viset vedle sebe. A při troše štěstí a zručnosti bude snad vypadat i jako pěkný doplněk našeho bytu (ostatně můžeme stejným způsobem vyrobit např. obraz, poličku, podložku, ozdobit notebook, květináče...atp). Nad tímto dílem jsem strávila zhruba 2 hodiny a jeho výroba mě přišla na 160,- Kč (vycházím-li z předpokladu, že pomůcky neobsažené v kalkulaci máme doma). Pro upřesnění nákladů níže rozepisuji kalkulaci.

Náklady na nástěnnou šperkovnici:
Polystyrén 20,- Kč
Samolepicí fólie d-c-fix classic bílá – mat – 45 cm/m 65,01,- Kč
Samolepicí fólie d-c-fix classic černá – mat – 45 cm/m 65,01,- Kč
Drátek od 10,- Kč

Co vše budeme potřebovat a jak postupovat při výrobě?

1) Budeme potřebovat ořezávač papíru, nůžky, pravítko, kleštičky, tužku/sponu, drátky, šablony, tvrdý papír (karton), polystyrén, role samolepicích fólií d-c-fix a dostatečně velkou podložku.
2) Nejdříve si pomocí šablony nakreslíme vzory, které chceme mít na nástěnce/obrázku a vyrobíme si předlohu z tvrdého papíru (kartonu).
3) Na tvrdé podložce vyřežeme/vystříháme podle šablony zvolené vzory, v našem případě hvězdy.

4) Vymyslíme si tvar, který chceme mít na polystyrénovém podkladu a pravítkem naměříme fólii. Po zjištění rozměrů přičteme na každou stranu rezervu na oříznutí fólie (cca 2 cm). Práci s nůžkami hravě zvládneme.
5) Nalepíme fólii na polystyrénovou podložku. S fólií můžeme lehce manipulovat a několikrát korigovat chybné nalepení. Stáhneme kousek spodní papírové vrstvy a potom ji přehneme, přichytíme k podkladu asi 2 cm fólie a nalepíme na celou plochu polystyrénu.
6) Nejdříve na nástěnku rozložíme vzory. Až si budeme jisti jejich rozmístěním, můžeme je začít lepit.

7) Pomocí kleštiček si nastříháme drátky – cca 5 cm dlouhé.
8) Takto nastříhané drátky pak pomocí spony/tužky ohneme, aby měly všechny stejný tvar.

9) Ohnuté drátky zapíchneme do vyrobených vzorů (popř. mimo vzory – každý dle své představy).
10) A dílo je hotovo! Nyní již stačí pouze rozvěsit šperky!

Přejeme Vám mnoho úspěchů při vyrábění takto krásné a praktické dekorace, která Vám usnadní výběr šperků na každý den, či jen zpestří a rozveselí Vaši domácnost!

Máte podobný nápad na vytvoření originálního bytového doplňku pomocí samolepicích fólií d-c-fix? Nebo máte pouze chuť vyrobit si tutéž nástěnnou šperkovnici? Pokud ano, neváhejte nám zaslat fotky Vašich výtvorů, 3 nejlepší budou odměněny firmou Hornschuch CS!

Odměňovat Vás budeme do konce června 2011, takže máte spoustu času na své nápady. Fotky zasílejte do redakce na email: pitrakova@dr-abe.cz a do předmětu emailu uveďte Soutěž HCS - oBydleni.cz. Soutěžit smí pouze díla, na která jsou použité samolepící folie D-C-FIX od firmy Hornschuch CS!!!

Nápady na použití fólií:
renovace kuchyně
dekorace starého stolu a židlí
dekorace parapetů
polepení staré lednice
výzdoba obytného karavanu fóliemi
výroba designových krabic na ukládání věcí
polepení vypínačů
výzdoba skříněk
vnitřek kuchyní a úložných prostor
okna - ochrana před nežádoucími pohledy
polepení reprobeden
polepení dveří
oživení místnosti dekorativními bordurami
v dětském pokojíčku

Objevte i Vy kouzlo samolepících dekorací a jejich mnohostranné použití! K nepoznání dovedou změnit i třeba panelákovou plechovou kuchyni. Samolepící fólie jsou ideální pro renovaci kuchyňských linek, dveří, nábytku, umakartových jader apod. Jejich výhodou je snadná instalace, jednoduchá údržba a díky jejich cenové dostupnosti i možnost častější výměny vzorů a textur. Pokud se Vám zachce, můžete mít třeba každé roční období kuchyni v jiném stylu a barvách. Chcete něco extra pro nějakou vyjímečnou příležitost? Chcete svou milou požádat o ruku? Vrací se Vaše žena z porodnice? Potěšte ji a přivítejte ji úplně novým designem. Proč ne? Když se Vám to nepovede, příští volné odpoledne si můžete znovu pohrát, neboť cena fólií je opravdu dostupná každému.

STAŇTE SE NAŠIMI FANOUŠKY NA www.Facebook.com! Učinit tak můžete kliknutím na následující odkaz https://www.facebook.com/pages/Hornschuch-CZ-od-dekorac%C3%AD-a%C5%BE-po-tapety/115381701863430 a zvolení buttonu „To se mi líbí“!

Samolepicí fólie zakoupíte v řetezcích Globus, Hornbach, Bauhaus, ve specializovaných prodejnách s tapetami, v papírnictvích a internetových obchodech.

Inspirujte se na: WWW.HORNSCHUCH.CZ

Reklama
Reklama

Související články

Velikonoční výzdoba v provence stylu

07.04.2020 | Dekorace

Bílý dřevěný nábytek s náznakem patiny, poličky plné porcelánu po babičce a dalších květovaných dekorací, levandule na hrníčkách, polštářích i ve… Celý článek

Velikonoční dekorace, které oživí i váš jídelní stůl

07.04.2020 | Dekorace

Velikonoce jsou nejvíce oslavovaným křesťanským svátkem, který oslavuje zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Mimo jiné, s Velikonoci jsou spojovány i… Celý článek

Jarní dekorace na dveře

07.04.2020 | Dekorace

S jarem a nadcházejícími Velikonocemi k nám přichází i záplava působivých dekorací, které umí během okamžiku změnit celkové působení daného místa. Ve… Celý článek

Díky galanterii zútulníte i vyzdobíte váš domov za pár korun

22.11.2019 | Dekorace

Nejen teď, v předvánočním čase, ale během celého roku, nacházíme spousty příležitostí, pro něž chceme své byty a domy krásně nazdobit. K dekoracím… Celý článek

Reklama
Reklama