Záclony a závěsy, praktické i dekorativní.

30.09.2011 | PR článek | Rubrika - Dekorace

Záclony a závěsy na oknech jsou u nás téměř samozřejmostí. Prostě záclony patří k oknu, rozptylují nám ostré sluneční světlo, chrání soukromí i tlumí zvuky z rušné ulice pod okny.

Záclony a závěsy, praktické i dekorativní.
Reklama

A nejen to, záclony mohou vašemu domovu dodat také útulnost, eleganci, dokonce i hravost, pomohou vám opticky místnost upravit podle vašich představ a barevně doladit.

Dnes je v obchodech nepřeberné množství záclon v různém barevném provedení, tvarech i designech, stačí si jen dobře vybrat.
Pokud jsou v místnosti malé okna, je nutné vybírat záclony, které propustí co nejvíce světla. Nepoužívají se záclony barevné, nebo hustě nařasené. Nejlépe vypadají krátké, jemně nařasené záclonky, nebo voály, které se uchycují na tyčky připevněné v polovině okna.

I na okna větších rozměrů je možné použít voálové záclony. Voál je tkaná látka, která je poloprůhledná, lehká a vzdušná. Voálové záclony jsou vhodné zejména na francouzská okna, která většinou plní funkci vstupu na terasu či balkon.

Záclony a závěsy se dají nakoupit i v internetových obchodech, například na www.rali.cz, kde vám záclony i ušijí na míru.

Reklama
Reklama

Související články

Velikonoční výzdoba v provence stylu

07.04.2020 | Dekorace

Bílý dřevěný nábytek s náznakem patiny, poličky plné porcelánu po babičce a dalších květovaných dekorací, levandule na hrníčkách, polštářích i ve… Celý článek

Velikonoční dekorace, které oživí i váš jídelní stůl

07.04.2020 | Dekorace

Velikonoce jsou nejvíce oslavovaným křesťanským svátkem, který oslavuje zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Mimo jiné, s Velikonoci jsou spojovány i… Celý článek

Jarní dekorace na dveře

07.04.2020 | Dekorace

S jarem a nadcházejícími Velikonocemi k nám přichází i záplava působivých dekorací, které umí během okamžiku změnit celkové působení daného místa. Ve… Celý článek

Díky galanterii zútulníte i vyzdobíte váš domov za pár korun

22.11.2019 | Dekorace

Nejen teď, v předvánočním čase, ale během celého roku, nacházíme spousty příležitostí, pro něž chceme své byty a domy krásně nazdobit. K dekoracím… Celý článek

Reklama
Reklama