Aby byl dětský pokojíček bezpečný

03.07.2012 | PR článek | Rubrika - Dětské pokoje

V dětském pokoji se vaši maličcí cítí dobře, věnují se zde svým hrám a budují své vlastní světy. Jak ale zajistit, aby byl pokojíček opravdu bezpečný a mohli jste v něm nechat malé dítě chvíli bez dozoru?

Aby byl dětský pokojíček bezpečný
Reklama

 

 

 

 

Nábytek i podlaha hrají roli

Při zařizování dětského pokoje si uvědomte, že se většina her vašich potomků (obzvláště těch menších) odehrává na zemi. Proto zvolte teplou a příjemnou podlahu. Ideální je koberec, korková nebo plovoucí podlaha.

Výběr nábytku by se měl primárně řídit jeho bezpečností. Rodiče nejčastěji kupují dětský nábytek z masivu, protože je přírodní, bytelný a nehrozí, že bude působit potíže alergikům.

Při nákupu nábytku i při renovaci starších kousků věnujte pozornost laku, kterým je nábytek přetřen. Zkontrolujte, zda splňuje evropskou normu EN 71, která zajišťuje zdravotní nezávadnost a stanovuje, co je pro děti vhodné.

 

Pozor na prsty!

dětském pokoji rozhodně nezapomeňte umístit záslepky do každé zásuvky. Zvažte i pořízení plastových krytek na dveřní panty, které zabrání tomu, aby si do nich malý neposeda přiskřípl prsty.

Podobné „vychytávky“ zabraňující přivření prstů do šuplat nebo posuvných dvířek skříní seženete u prodejců nábytku. Pokud už se vaše dítě dostalo do stádia „všechno prozkoumám, všechno rozkrámuju“ určitě tyto bezpečnostní pojistky oceníte.

Jako alternativa také mohou posloužit „měkké úložné prostory“. Místo normálních skříní pořiďte dětem různé látkové pytle a závěsné vaky, o které se děti nezraní a snáze se s nimi manipuluje. Navíc, až děti povyrostou a změní vkus, nebude vás tolik bolet investice do nového nábytku.

 

Ostré rohy

Dětský nábytek má zpravidla zaoblené hrany a žádné nebezpečí rozbití hlavy nehrozí, děti se však pohybují po celém bytě. A často tak rychle, že je ani nestihnete sledovat.

Podívejte se, který nábytek má ostré rohy zhruba ve výšce hlavy vašeho potomka. Pro váš klid a bezpečí pobíhajícího ďáblíka na ně pořiďte nalepovací plastové „nárazníky“. Jednoduchá zaoblená samolepka z měkkého plastu stojí pár korun a může zabránit nejednomu úrazu.

Reklama
Reklama

Související články

Jak vybavit byt, v němž za chvíli bude i miminko?

07.02.2019 | Dětské pokoje

Miminko, to nejsou jen radosti, ale i starosti. Kromě těch, které se týkají přímo vašeho drobečka, jsou to i ty, které se zaměřují na vaše bydlení. K… Celý článek

Dětská postýlka v hlavní roli

12.11.2018 | Dětské pokoje

Malá miminka prospí zezačátku svého života velké množství času. U novorozeňat je to i celých 16 hodin za den. U starších miminek je to méně, ale… Celý článek

33 rad a tipů, jak zařídit pokoj pro děti

18.10.2018 | Dětské pokoje

Máte doma ratolesti nebo teprve čekáte přírůstek? Přemýšlíte jak jim zařídit dokonalý dětský pokojík, kam se vlezou postýlky, stolky či prostor pro… Celý článek

Jak zařídit pokoj pro miminko: 6 zásad, kterých byste se měli držet!

24.09.2018 | Dětské pokoje

Připravit se na příchod nového člena rodiny je pravá věda. A nejinak je tomu u zařizování pokoje pro miminko. Pokud má být nejen místem, kde miminko… Celý článek

Reklama
Reklama