Aby byl dětský pokojíček bezpečný

3.7.2012 | PR článek | Rubrika - Dětské pokoje

Aby byl dětský pokojíček bezpečný

V dětském pokoji se vaši maličcí cítí dobře, věnují se zde svým hrám a budují své vlastní světy. Jak ale zajistit, aby byl pokojíček opravdu bezpečný a mohli jste v něm nechat malé dítě chvíli bez dozoru?

 

 

 

 

Nábytek i podlaha hrají roli

Při zařizování dětského pokoje si uvědomte, že se většina her vašich potomků (obzvláště těch menších) odehrává na zemi. Proto zvolte teplou a příjemnou podlahu. Ideální je koberec, korková nebo plovoucí podlaha.

Výběr nábytku by se měl primárně řídit jeho bezpečností. Rodiče nejčastěji kupují dětský nábytek z masivu, protože je přírodní, bytelný a nehrozí, že bude působit potíže alergikům.

Při nákupu nábytku i při renovaci starších kousků věnujte pozornost laku, kterým je nábytek přetřen. Zkontrolujte, zda splňuje evropskou normu EN 71, která zajišťuje zdravotní nezávadnost a stanovuje, co je pro děti vhodné.

 

Pozor na prsty!

dětském pokoji rozhodně nezapomeňte umístit záslepky do každé zásuvky. Zvažte i pořízení plastových krytek na dveřní panty, které zabrání tomu, aby si do nich malý neposeda přiskřípl prsty.

Podobné „vychytávky“ zabraňující přivření prstů do šuplat nebo posuvných dvířek skříní seženete u prodejců nábytku. Pokud už se vaše dítě dostalo do stádia „všechno prozkoumám, všechno rozkrámuju“ určitě tyto bezpečnostní pojistky oceníte.

Jako alternativa také mohou posloužit „měkké úložné prostory“. Místo normálních skříní pořiďte dětem různé látkové pytle a závěsné vaky, o které se děti nezraní a snáze se s nimi manipuluje. Navíc, až děti povyrostou a změní vkus, nebude vás tolik bolet investice do nového nábytku.

 

Ostré rohy

Dětský nábytek má zpravidla zaoblené hrany a žádné nebezpečí rozbití hlavy nehrozí, děti se však pohybují po celém bytě. A často tak rychle, že je ani nestihnete sledovat.

Podívejte se, který nábytek má ostré rohy zhruba ve výšce hlavy vašeho potomka. Pro váš klid a bezpečí pobíhajícího ďáblíka na ně pořiďte nalepovací plastové „nárazníky“. Jednoduchá zaoblená samolepka z měkkého plastu stojí pár korun a může zabránit nejednomu úrazu.

Počet komentářů (6) Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Stolní lampičky pro Vaše školáky.

Stolní lampičky pro Vaše školáky.

21.8.2012 | PR článek | Dětské pokoje

Nový školní rok je za dveřmi a stejně tak jako je důležitý nákup školních pomůcek do školy, jako jsou sešity, tužky a pera, je důležité i doma mít vho... Celý článek

S výhledem na vilky

S výhledem na vilky

20.8.2012 | časopis Náš útulný byt | Dětské pokoje

Změnou uspořádání místností lze bytu vdechnout novou energii. Celý článek

Hravý pokoj

Hravý pokoj

13.6.2012 | časopis Náš útulný byt | Dětské pokoje

Horolezecká stěna, skluzavka nebo houpačka – to vše promění dětský pokoj v místo plné dobrodružství! Celý článek

Zabydlený dětský svět

Zabydlený dětský svět

29.5.2012 | časopis Bydlení | Dětské pokoje

Pryč je doba, kdy se dětské pokoje plnily vyřazeným nábytkem. Dnešní trend se obrací opačným směrem. Vymyslet pro děti praktický a vzhledem k jejich r... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii • Kvalitní vestavěné skříně do dětského pokoje vydrží navěky!