Co by nemělo chybět v pokojíčku malého školáka?

20.11.2021 | PR článek | Rubrika - Dětské pokoje

Vyrostlo vaše dítko do věku, kdy se pomalu připravuje na nástup do první třídy? I když si možná říkáte, že do zápisu ještě daleko a září je tuto chvíli v nedohlednu, rozhodně není od věci být na tenhle důležitý milník náležitě připraven. Nástup dítěte do první třídy je významný okamžik jak pro samotné dítě, tak i pro jeho rodiče. Ve vašem životě se toho hodně změní, přijdou nové starosti i povinnosti, kterým budete společně se svými dětmi čelit. Jednou z věcí, na kterou byste neměli zapomínat, je zařízení dětského pokojíčku pro malého školáka.

Co by nemělo chybět v pokojíčku malého školáka?
Reklama

Ani jste se nenadáli a dítě jde do první třídy

Jako by to bylo teprve včera, kdy jste si ten malý uzlíček štěstí hrdě nesli z porodnice. Poté přišly první krůčky, první slovíčka, nástup do mateřinky. Než jste se nadáli, vaše dítě vyrostlo a nyní ho čeká další významný milník v jeho životě - nástup do první třídy.

Začátek povinné školní docházky přináší nejednu změnu nejen v životě dítěte, ale i v životě rodičů. Pokud už teď plánujete, jak zařídit pokojíček pro budoucího školáka, máme pro vás několik užitečných tipů.

Co nesmí chybět v pokojíčku dítěte školou povinného?

Zatímco doteď dítě využívalo svůj pokoj především k hraní a odpočinku, jakmile nastoupí do školy, bude zde muset dělat i další činnosti - například psát úkoly nebo se učit. Tomuto faktu je potřeba přizpůsobit vybavení dětského pokoje. Naprostým základem je psací stůl a pohodlná židle. Židle by měla být ergonomická, aby dítěti zajistila dostatečnou oporu. Pokud jde o psací stůl, mnoho rodičů si oblíbilo tzv. rostoucí varianty stolů, které rostou společně s dítětem a vydrží tak podstatně déle. Nábytek v akci se často objevuje i v běžných obchodech, sledujte proto například akční Kaufland leták, kde se dá pravidelně pořídit zajímavé vybavení do domácnosti - a to včetně vybavení do dětského pokoje.

Aby dítě na psaní úkolů nebo přípravu do školy vidělo, myslete na dětská svítidla. V pokoji je potřeba zajistit nejen centrální osvětlení, ale také doplňková světla - vhodná je lampička na psací stůl, umístit můžete i pěknou lampu na noční stolek.

Ať má dítě kde spát a taky si kde hrát

I když se z vašeho dítěte stává školák, pořád je to dítě, které si kromě všech nových povinností stále bude chtít užít rozvernost hraní. Stále to bude dítě, které si rádo vytáhne oblíbeného plyšáka, panenku nebo auto a užije si chvíle, ve kterých se plně ponoří do svého světa. V dětském pokojíčku je proto potřeba myslet i na prostor pro hraní.

Jak dítě roste, mění se jeho požadavky. Možná samo projeví zájem o novou postel, protože ta dětská už mu nebude stačit. Když ji navíc doplníte o pěkné ložní povlečení, například s motivem jeho oblíbené postavy z pohádky či filmu, zaručeně ho tím potěšíte.

 

Zdroj obrázku: Sharomka / Shutterstock.com

 

Reklama
Reklama

Související články

Jak zařídit malý dětský pokojíček

06.09.2021 | Dětské pokoje

Nastal čas, kdy vaše dítě dorostlo do věku, kdy je mu třeba zařídit vlastní soukromý prostor podle toho, co zrovna vyžaduje. I do malého prostoru se… Celý článek

Co by nemělo chybět v žádném dětském pokojíčku

24.06.2021 | Dětské pokoje

Jste v očekávání a zařizujete pokojíček pro miminko? Určitě už máte všechen potřebný nábytek vybraný, nezapomněli jste ale na doplňky? I když se to… Celý článek

Novopečení rodiče, zbystřete. Už máte hnízdo pro miminko?

29.04.2021 | Dětské pokoje

Dítě je mezi dvěma lidmi velká událost, a tak není divu, že se většina rodičů na své miminko opravdu těší. A protože nikdy nevíte s naprostou… Celý článek

Jak proměnit pokoj pro teenagery + DIY nápady - část 1.

08.03.2021 | Dětské pokoje

Už se ti nelíbí, jak vypadá tvůj pokojík? Je omšelý a máš pocit, že neukazuje, jaká doopravdy jsi? Mám pro tebe několik tipů a nápadů, jak si… Celý článek

Reklama
Reklama