Reklama

Jak vybavit byt, v němž za chvíli bude i miminko?

07.02.2019 | StanislavaV | Rubrika - Dětské pokoje

Miminko, to nejsou jen radosti, ale i starosti. Kromě těch, které se týkají přímo vašeho drobečka, jsou to i ty, které se zaměřují na vaše bydlení. K tomu, aby vaše miminko mohlo žít spokojeně s vámi, není třeba jen postýlka, ale mnohem víc. Třeba i drobnosti, jež by vás dřív nenapadly.

Jak vybavit byt, v němž za chvíli bude i miminko?
Reklama

Vše nutné i to navíc

Trh je v současnosti plný věcí, které bychom ke svému životu mohli potřebovat, bohužel ale i věcí, které nikdy potřeba nebudou. To platí i při uzpůsobování vašeho domova pro miminko. Zamyslete se, opravdu potřebujete přebalovací pult, když většinu času budete přebalovat na posteli? Opravdu potřebuje vaše miminko dvě postýlky? Jako první byste si měli udělat seznam všeho, co budete opravdu potřebovat. Vyhněte se chaotickému nakupování a jděte na to systematicky. Náš seznam vypadá například takto, u těchto věcí máte jistotu, že je opravdu využijete:

  • Kočárek
  • Postýlka
  • Autosedačka
  • Lůžkoviny
  • Osušky
  • Vanička (alespoň v prvních měsících)
  • Přebalovací pult – pokud budete přebalovat na pohovce / posteli, tak alespoň podložka

Jak vybavit byt, v němž za chvíli bude i miminko?

Postýlka je důležitá

Postýlka je jakýmsi must have kouskem každého miminka. Vybírejte takovou postýlku, která bude bytelná, pohodlná, s kvalitní matrací a ideálně i anti-alergenní. Součástí může být i savá podložka, díky které se případná moč nedostane do matrace. Kupte i přikrývku, polštářek stačí až od šestého měsíce věku dítěte. Postýlka by měla být blízko postele rodičů, aby se k ní v noci snáze vstávalo. Naopak ji nedávejte k oknu nebo dveřím, kde je průvan a chlad.

Jak vybavit byt, v němž za chvíli bude i miminko?

Dětská koupelna

Další věcí, kterou budete potřebovat, je dětská vanička. Variant je na trhu mnoho, některé jsou dokonce i tvarované, aby v nich miminko hezky drželo. U těchto vaniček se ale hůře dostanete k některým částem dětského těla. Některé ženy využívají i koupací kyblík, nebo koupou miminko v umyvadle či vaně. Tak či tak, miminka těsně po porodu neumí udržovat svoji tělesnou teplotu, proto je nutno koupat ve vyhřáté místnosti.

Přebalování miminka

K přebalování miminka si můžete pořídit hned několik kusů nábytku, je jen na vás, který vám sedne nejlépe. Na trhu jsou k dostání postýlky s přebalovacím pultem, přebalovací komody i přebalovací pulty. Některým maminkám stačí přebalovací podložka a miminko přebalí i na posteli. Vždy však nenechávejte dítě bez dozoru.

Drobnosti, které jsou v bytě

V bytě s miminkem je ideální podlaha, kterou budete moct snadno vytírat. Pokud je ale studená, opatřete ji kusem koberce, kde se bude miminko moct bez obav válet, až bude větší. Až bude dítko starší, začnou jej lákat i věci, které by vás zprvu nenapadly. Proto dejte pozor na všechny květináče, záclony, závěsy, zásuvky od elektřiny (pomohou záslepky), ale i ochrana na rohy.

Jak vybavit byt, v němž za chvíli bude i miminko?

Zdroj: pexels.com

 

Reklama
Reklama

Související články

Co by nemělo chybět v pokojíčku malého školáka?

20.11.2021 | Dětské pokoje

Vyrostlo vaše dítko do věku, kdy se pomalu připravuje na nástup do první třídy? I když si možná říkáte, že do zápisu ještě daleko a září je tuto… Celý článek

Jak zařídit malý dětský pokojíček

06.09.2021 | Dětské pokoje

Nastal čas, kdy vaše dítě dorostlo do věku, kdy je mu třeba zařídit vlastní soukromý prostor podle toho, co zrovna vyžaduje. I do malého prostoru se… Celý článek

Co by nemělo chybět v žádném dětském pokojíčku

24.06.2021 | Dětské pokoje

Jste v očekávání a zařizujete pokojíček pro miminko? Určitě už máte všechen potřebný nábytek vybraný, nezapomněli jste ale na doplňky? I když se to… Celý článek

Novopečení rodiče, zbystřete. Už máte hnízdo pro miminko?

29.04.2021 | Dětské pokoje

Dítě je mezi dvěma lidmi velká událost, a tak není divu, že se většina rodičů na své miminko opravdu těší. A protože nikdy nevíte s naprostou… Celý článek

Reklama
Reklama