Reklama

Jak zařídit dětský pokojík

25.04.2017 | StanislavaV | Rubrika - Dětské pokoje

Očekáváte příchod nového potomka do rodiny či rekonstruujete dětské pokoje? Pak zajisté budete řešit zařízení dětského pokojíčku. To se na první pohled může zdát jako zábava, ovšem ve skutečnosti je to taky pořádná makačka. V tomto článku se dozvíte pár rad a tipů, jak jej zařídit co nejlépe. Inspirujte se!

Jak zařídit dětský pokojík
Reklama

Určete si, do jakých barev pokoj budete ladit

jak zařídit dětský pokojík

Začneme se zařizováním hned od počátku. Nemusíte se držet pravidla, že růžová je pro holčičky a modrá pro chlapečky. Existuje spousta nádherných a hravých barev, které pro děti budou dokonalé. Například žlutá je unisex a rozzáří každý pokoj, je veselá a optimistická. Také zelená na nás působí velmi uklidňujícím dojmem. Malé děti barvy vnímají velmi intenzivně, proto se jich nebojte.

Pokud se nemůžete rozhodnout, jaký odstín zvolit, pak každou stěnu vymalujte vždy o trochu světlejším odstínem téže barvy. Bude to vypadat nápaditě.

Ozdobte zdi hravě a nápaditě

jak zařídit dětský pokojík jak zařídit dětský pokojík

Taktéž jednu stěnu můžete zahalit do tapety. Ano, tapety se opět vrací na scénu! Jsou v kurzu a navíc jsou i praktické. Dítě bude všelijak „ťupkat“ ručičkama o zdi, které by zmastilo – to se u tapety nestane. Můžete vybrat nějakou speciálně dětskou.

Kromě tapet existuje i další možnost, jak oživit zdi pokojíčku, a to sice pomocí nálepek na zeď. Tyto nálepky jsou velmi populární a zdobí nejen dětské pokojíky. Na výběr máte z nepřeberného množství. Můžete vybrat pohádkové postavičky, klasické sluníčko a zvířátka, pro chlapečky autíčka a pro holčička něco přeslazeného a růžového (motýlky, víly…), každý si přijde na své. Děti tyto motivy budou bavit a jejich pokojíček bude jedna velká zábava.

Výběr správného koberce

jak zařídit dětský pokojík

U koberce myslete na kvalitu i praktičnost. Dítě se bude neustále válet po zemi, proto by ho kolínka neměla dřít a měl by se cítit v pohodlí. Na druhou stranu mu neustále něco bude padat, jednou rozlije pití, poté na koberec upustí mrkvovou kaši. Volte proto koberec s motivy, na kterém se různé šmouhy ztratí. Pokud vlastníte plovoucí podlahu, pak pořiďte pro dítě malý kobereček na hraní. Velmi populární je ten s motivy města (různá auta, silnice, domy…).

Prostory na hračky

jak zařídit dětský pokojík

Každá maminka ocení různé kontejnery a krabice, do kterých večer hračky jednoduše nahází a má uklizeno. Nic složitého. Dítě si pak z košíků bude hračky samo vytahovat a „bordelařit“ je po celém domě. Pořídit si můžete kontejnery různých barev a motivů.

Velmi pěkně budou také vypadat látkové kapsáře na stěně, kde můžete umístit další hračky, například plyšáky.

Kde si dítě bude hrát?

jak zařídit dětský pokojík

V první řadě to bude chtít kobereček či pěnové velké puzzle. Některé maminky si pořizují ohrádky, kde dítě mohou odložit a jít si dělat „své věci“. Nemají pak strach, že se dítě rozeběhne či bude plazit po celém bytě. V ohrádce je v bezpečí.

Velmi populární jsou bazénky (které můžete sehnat i v podobě domečků se střechou), do kterých nakoupíte balonky. Dítě si v tomto bazénku vyhraje i hodiny. Navíc se v létě poté dá použít i jako klasický bazén na vodu.

Dítě nepohrdne ani malou klouzačkou do bazénku, domečkem či stanem, kde se bude moct schovat a hrát si, nepohrdne ani různými houpacími koni a dalšími vynálezy. Dnešní svět toho pro malé ratolesti nabízí spoustu.

Zdroj fotografií: frenchyfancy.com, apartmenttherapy.com, etsy.com, petitandsmall.com, paulinaarcklin.stfi.re, frenchyfancy.com, petitandsmall.com

Reklama
Reklama

Související články

Jak vybavit byt, v němž za chvíli bude i miminko?

07.02.2019 | Dětské pokoje

Miminko, to nejsou jen radosti, ale i starosti. Kromě těch, které se týkají přímo vašeho drobečka, jsou to i ty, které se zaměřují na vaše bydlení. K… Celý článek

Dětská postýlka v hlavní roli

12.11.2018 | Dětské pokoje

Malá miminka prospí zezačátku svého života velké množství času. U novorozeňat je to i celých 16 hodin za den. U starších miminek je to méně, ale… Celý článek

33 rad a tipů, jak zařídit pokoj pro děti

18.10.2018 | Dětské pokoje

Máte doma ratolesti nebo teprve čekáte přírůstek? Přemýšlíte jak jim zařídit dokonalý dětský pokojík, kam se vlezou postýlky, stolky či prostor pro… Celý článek

Jak zařídit pokoj pro miminko: 6 zásad, kterých byste se měli držet!

24.09.2018 | Dětské pokoje

Připravit se na příchod nového člena rodiny je pravá věda. A nejinak je tomu u zařizování pokoje pro miminko. Pokud má být nejen místem, kde miminko… Celý článek

Reklama
Reklama