Reklama

Jak zařídit pokoj pro prvňáčka

03.09.2017 | StanislavaV | Rubrika - Dětské pokoje

Dětský pokoj je jediným místem v bytě či domě, kde jeho obyvatele velice rychle rostou, mění se jim zájmy či styl. Je důležité se tomuto všemu umět rychle přizpůsobit a vytvořit našim nejmenším ten nejlepší komfort a pohodlí, jaké si jen mohou přát.

Jak zařídit pokoj pro prvňáčka
Reklama

Se začátkem nového školního roku přichází starost rodičů, jak proměnit původní dětský pokojíček plný hraček, her a zábavy v místo pro plnohodnotné vzdělávání. Je třeba vybrat bezpečné a praktické zařízení, které poroste s dítětem a bude možné ho přizpůsobit i jeho zájmům snadno a rychle.

Postel pro prvňáčka

Prvním úkolem, který nastává už někdy ve školkovském věku dítěte, je vyměnit dětskou postýlku za klasickou velkou postel. Mnoho rodičů však nemá hned na kvalitní postel, kterou by si dítě zasloužilo a je pro něj nejlepší. Dnešní doba je však plná kreativních a originálních nápadů a tak není problém zařídit dítěti postel poněkud originálně.

pokoj pro prvňáčka

Velice pěkné jsou velké a kvalitní matrace, které se dají sehnat za přijatelnou cenu. Takovou matraci pak stačí položit na koberec či podlahu a dítěti na dlouho nahradí jeho postel. Výhodou je, že se nemusíte bát, že dítě z postele spadne a ublíží si. Navíc ji snadno můžete proměnit na stan, což se dítěti bude ohromě líbit.

Pracovní stůl je základem pro dobré učení

Netřeba dlouho vykládat, proč je důležitý kvalitní a velký stůl. Ideální jsou stoly tvaru písmene L, kde má dítě dostatek prostoru jak pro počítač, který je už v prvních třídách kolikrát nezbytný, tak i prostor pro učení a plnění domácích úkolů.

pokoj pro prvňáčka

Při výběru pracovního stolu nezapomínejte na dostatek úložného prostoru, ať už jsou to vestavěné šuplíky a přihrádky nebo úložné regály na kolečkách, které se zasunou pod stůl.

Pořádná židle pro prvňáčky

Poslední nezbytností, kterou je třeba prvňáčkovi pořídit je také pořádná židle. Sáhnout můžete po židlích, podobných těm školním, které porostou s vašim dítětem. Nebo rovnou sáhnout po kvalitní kancelářské židli, kterou pouze velikostně upravíte. Neměli byste zapomínat, že je důležité vybírat židli tak, aby dítěti poskytovala správnou oporu těla a nenabádala jej ke špatnému sezení. Později by se mohly vyskytnout zdravotní komplikace, které nemusejí být pro dítě příjemné.

pokoj pro prvňáčka

Zdroj fotografií: pexels.com

 

Reklama
Reklama

Související články

Jak vybavit byt, v němž za chvíli bude i miminko?

07.02.2019 | Dětské pokoje

Miminko, to nejsou jen radosti, ale i starosti. Kromě těch, které se týkají přímo vašeho drobečka, jsou to i ty, které se zaměřují na vaše bydlení. K… Celý článek

Dětská postýlka v hlavní roli

12.11.2018 | Dětské pokoje

Malá miminka prospí zezačátku svého života velké množství času. U novorozeňat je to i celých 16 hodin za den. U starších miminek je to méně, ale… Celý článek

33 rad a tipů, jak zařídit pokoj pro děti

18.10.2018 | Dětské pokoje

Máte doma ratolesti nebo teprve čekáte přírůstek? Přemýšlíte jak jim zařídit dokonalý dětský pokojík, kam se vlezou postýlky, stolky či prostor pro… Celý článek

Jak zařídit pokoj pro miminko: 6 zásad, kterých byste se měli držet!

24.09.2018 | Dětské pokoje

Připravit se na příchod nového člena rodiny je pravá věda. A nejinak je tomu u zařizování pokoje pro miminko. Pokud má být nejen místem, kde miminko… Celý článek

Reklama
Reklama