Jak zařídit pokoj pro prvňáčka

3.9.2017 | StanislavaV | Rubrika - Dětské pokoje

Sponzorované odkazy:

Dětský pokoj je jediným místem v bytě či domě, kde jeho obyvatele velice rychle rostou, mění se jim zájmy či styl. Je důležité se tomuto všemu umět rychle přizpůsobit a vytvořit našim nejmenším ten nejlepší komfort a pohodlí, jaké si jen mohou přát.

Jak zařídit pokoj pro prvňáčka

Se začátkem nového školního roku přichází starost rodičů, jak proměnit původní dětský pokojíček plný hraček, her a zábavy v místo pro plnohodnotné vzdělávání. Je třeba vybrat bezpečné a praktické zařízení, které poroste s dítětem a bude možné ho přizpůsobit i jeho zájmům snadno a rychle.

Postel pro prvňáčka

Prvním úkolem, který nastává už někdy ve školkovském věku dítěte, je vyměnit dětskou postýlku za klasickou velkou postel. Mnoho rodičů však nemá hned na kvalitní postel, kterou by si dítě zasloužilo a je pro něj nejlepší. Dnešní doba je však plná kreativních a originálních nápadů a tak není problém zařídit dítěti postel poněkud originálně.

pokoj pro prvňáčka

Velice pěkné jsou velké a kvalitní matrace, které se dají sehnat za přijatelnou cenu. Takovou matraci pak stačí položit na koberec či podlahu a dítěti na dlouho nahradí jeho postel. Výhodou je, že se nemusíte bát, že dítě z postele spadne a ublíží si. Navíc ji snadno můžete proměnit na stan, což se dítěti bude ohromě líbit.

Pracovní stůl je základem pro dobré učení

Netřeba dlouho vykládat, proč je důležitý kvalitní a velký stůl. Ideální jsou stoly tvaru písmene L, kde má dítě dostatek prostoru jak pro počítač, který je už v prvních třídách kolikrát nezbytný, tak i prostor pro učení a plnění domácích úkolů.

pokoj pro prvňáčka

Při výběru pracovního stolu nezapomínejte na dostatek úložného prostoru, ať už jsou to vestavěné šuplíky a přihrádky nebo úložné regály na kolečkách, které se zasunou pod stůl.

Pořádná židle pro prvňáčky

Poslední nezbytností, kterou je třeba prvňáčkovi pořídit je také pořádná židle. Sáhnout můžete po židlích, podobných těm školním, které porostou s vašim dítětem. Nebo rovnou sáhnout po kvalitní kancelářské židli, kterou pouze velikostně upravíte. Neměli byste zapomínat, že je důležité vybírat židli tak, aby dítěti poskytovala správnou oporu těla a nenabádala jej ke špatnému sezení. Později by se mohly vyskytnout zdravotní komplikace, které nemusejí být pro dítě příjemné.

pokoj pro prvňáčka

Zdroj fotografií: pexels.com

 

Počet komentářů (5) Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Soukromí prosím, aneb jak originálně zařídit pokoj pro dvě děti

Soukromí prosím, aneb jak originálně zařídit pokoj pro dvě děti

10.1.2018 | StanislavaV | Dětské pokoje

Navrhnout společný dětský pokojíček pro sestru i bratra může být někdy velký oříšek. Jde to však i originálně a nevšedně. Přesvědčte se sami. Celý článek

Máte doma studenta? Přečtěte si jak mu zařídit ideální studentský pokoj

Máte doma studenta? Přečtěte si jak mu zařídit ideální studentský pokoj

29.12.2017 | Redakce | Dětské pokoje

Čas letí jako voda a vy s úžasem zjistíte, že se z vašich dětí staly už skoro dospělé slečny a pánové. A ti mají samozřejmě jiné nároky a potřeby než ... Celý článek

Jak na pokojík pro dvě děti: Praktické rady a tipy

Jak na pokojík pro dvě děti: Praktické rady a tipy

21.8.2017 | StanislavaV | Dětské pokoje

Bulharská architektonická a interiérová firma Another Studio vytvořila perfektní dětský pokojík pro čtyřletou holčičku a dvouletého chlapečka. Jak vyř... Celý článek

Pokojíček v americkém stylu

Pokojíček v americkém stylu

19.7.2017 | StanislavaV | Dětské pokoje

Dennodenně vídáme na televizních obrazovkách a internetových stránkách pokoje dívek, které bydlí v Americe. Ano, je to skutečně rozdíl oproti interiér... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii • Kvalitní vestavěné skříně do dětského pokoje vydrží navěky!