Reklama

Jak zařídit studentský pokoj

10.02.2017 | StanislavaV | Rubrika - Dětské pokoje

Rekonstruujete či zařizujete pokoj pro studenta? Pak vám přijde vhod tento článek. Inspirujte se našimi tipy.

Jak zařídit studentský pokoj
Reklama

Rozdělte pokoj na zóny

studentský pokoj

Samozřejmě že studentský pokoj nebude sloužit pouze k učení. Studenti potřebují také odpočívat, věnovat se svým zájmům, dost často je navštěvují jejich kamarádi/vrstevníci. Pokoj je tedy třeba rozdělit na jednotlivé zóny, které dle potřeby zařídíte.

Zóna učení bude obsahovat stůl, židli a skříňky/šuplíky na učební materiály. Zóna relaxace pak obsahuje postel s nočním stolkem a lampičkou. Dále prostor pro návštěvy, to znamená nějaký malý gauč, taburet nebo moderní sedací pytel. Případně místo, kde si dívky mohou tancovat před zrcadlem a kluci bušit do boxovacího pytle. Nyní si veškeré zóny podrobně rozebereme.

Koutek pro učení

studentský pokoj

Je nutné pořídit vše (jak) na míru. Stůl by neměl být příliš vysoký ani nízký. Kvalitní židle je základ! Tu se nevyplatí podceňovat. Jde totiž o zdraví. Praktická je židle na kolečkách, která je snadná na manipulaci. Dále by měla být židle stabilní, bezpečná, nastavitelná, s opěrkami na ruce… Vyzkoušejte třeba stovky židlí, dokud nenarazíte na tu nejpohodlnější.

Chybět by neměla ani nástěnka na rozvrh a všelijaké další poznámky, případně fotky s kamarády. Na tuto nástěnku si bude moci student pomocí magnetek, špendlíků nebo lepítek přidělat TO-DO LISTY a jiné…  

 

studentský pokoj

Kontejner s šuplíky na kolečkách je velmi praktická záležitost. Dá se s ním v pohodě manipulovat (např.: při úklidu) a student si v něm přehledně roztřídí své učební materiály.

Relaxační prostor, aneb místo pro odpočinek

studentský pokoj

Studenti – to už je věk, kdy randí a flirtují. Přijde jim tedy vhod velká postel neboli letiště, kde se svou drahou polovičkou budou moci bez problému přespávat. K takovému místu patří také noční stolek s lampičkou ke čtení. A dále poličky, které tohle místo zútulní. Na poličky si pak může vystavit plyšáky, fotografie, knížky, květiny a jiné dekorační prvky.

Kam s návštěvou dětí?

studentský pokoj

Pro tuto zónu jsou ideální nějaká praktická křesla. Pokud to prostor dovoluje, pořiďte rozkládací křeslo, na kterém případně budou moci spát kamarádi.

Další možnosti jsou taburety nebo sedací pytel, který je velmi moderní a bude zároveň sloužit jako dekorace! Malý stolek před gauč je pak velkým benefitem.

Dejte jim volnost v zařizování pokoje

studentský pokoj

Ideální je, pokud v pokoji vychází ještě místo pro zájmy studenta. Dívky ocení prostor, kde budou moci tancovat nebo cvičit na cvičící podložce. K tomu ocení velké stojací zrcadlo s ozdobným rámem. Kluci, kteří trénují nějaký bojový sport, taktéž ocení prostor pro trénování.

Zdroj fotografií: pinterest.com

Reklama
Reklama

Související články

Jak vybavit byt, v němž za chvíli bude i miminko?

07.02.2019 | Dětské pokoje

Miminko, to nejsou jen radosti, ale i starosti. Kromě těch, které se týkají přímo vašeho drobečka, jsou to i ty, které se zaměřují na vaše bydlení. K… Celý článek

Dětská postýlka v hlavní roli

12.11.2018 | Dětské pokoje

Malá miminka prospí zezačátku svého života velké množství času. U novorozeňat je to i celých 16 hodin za den. U starších miminek je to méně, ale… Celý článek

33 rad a tipů, jak zařídit pokoj pro děti

18.10.2018 | Dětské pokoje

Máte doma ratolesti nebo teprve čekáte přírůstek? Přemýšlíte jak jim zařídit dokonalý dětský pokojík, kam se vlezou postýlky, stolky či prostor pro… Celý článek

Jak zařídit pokoj pro miminko: 6 zásad, kterých byste se měli držet!

24.09.2018 | Dětské pokoje

Připravit se na příchod nového člena rodiny je pravá věda. A nejinak je tomu u zařizování pokoje pro miminko. Pokud má být nejen místem, kde miminko… Celý článek

Reklama
Reklama