Reklama

Jaké zvolit koberce do dětského pokoje?

17.05.2017 | StanislavaV | Rubrika - Dětské pokoje

V tomto článku se budeme zabývat výběrem dětských koberců. Zmíníme různé rady a tipy, doporučíme vám některé kousky a hlavně načerpejte inspiraci!

Jaké zvolit koberce do dětského pokoje?
Reklama

Proč jsou dětské koberce nezbytné

Jelikož si děti hrají převážně na zemi, je nutné, aby byly v pohodlí. To jim studená plovoucí podlaha nedopřeje. Doporučovali bychom vám do dětského pokojíčku volit celoplošné koberce. V případě, že koberce nepreferujete, případně trpíte alergiemi na prach, který si v kobercích usazuje, a nechcete denně vysávat, pak tu jsou koberce kusové.

Tyto kusové koberce můžete zakomponovat jak do interiéru dětského pokojíčku, tak například do obývacího pokoje nebo do kuchyně. V momentě, kdy si budete dělat to „své“ (například uklízet, vařit), dítě si může hrát ve vaší blízkosti a vy jej budete mít pod dohledem.

dětské koberce

Holčičí a klučičí motivy na kobercích

Samozřejmě nikde není psáno, že je třeba si řídit pravidlem: pro holčičku růžový, pro chlapečka modrý. Vše je na vás, vašem vkusu a stylu vašeho bydlení. Na trhu naleznete různě vzorované koberce primárně pro holčičky, které jsou růžové, mají motivy srdíček, motýlků, víl či kytiček.

Taktéž malý chlapci si přijdou na své. Pořídit můžete koberec s motivem autíček, letadel či čehokoliv jiného. Většina koberečků však zůstává tzv. unisex. Jsou to koberce s potiskem oblíbených animovaných postaviček (Mickey Mouse, včelka Mája s Vilíkem, Krteček, mašinka Tomáš) a zvířátek (sloni, žirafy, včelky, populární sovičky či klidně i celá zoo).

Nadčasové kousky

Pokud chcete volit koberec, který vydrží léta a dítě z něj „nevyroste“, tedy nebude se mu zdát časem příliš dětský, pak je velmi oblíbený vzor puzzle či různě barevné kostečky. Je to stále hravé a zábavné, přesto decentní. Pokud myslíte hodně dopředu, ideální jsou zkrátka jednoduché jednobarevné koberce, případně ty s geometrickými tvary a vzory, které se budou líbit i puberťákovi.

dětské koberce

Koberec jakož to hra

Některé koberce jsou natolik nápadité, že mají dvojí využití. Dítě si s ním může dokonce i hrát, zařadit ho do své hry. Velmi populární jsou klasické kusové koberce s motivem města. Nalezneme na něm různé baráky, parky, přírodu a hlavně silnice a chodníky, po kterých si dítě může jezdit s autíčkem.

Dalším motivem je skákací panák. Ano, jedná se o běžný koberec, na kterém je nakreslen panák, podle kterého se dá skákat. Dítě se takto zabaví na hodiny a navíc se vyblbne.

Na trhu najdeme i koberce s motivem známé hry „Člověče, nezlob se“.

Zda zvolíte koberec ve tvaru kolečka, obdélníku či čtverce je na vašich preferencích a možnostech. Případně koberec můžete nahradit velmi populárním pěnovým puzzle. S tím si dítě taktéž vyhraje a navíc je měkké pro jeho zadeček.

Zdroj fotografií: wish.com, 100layercakelet.com, s-media-cache-ak0.pinimg.com

Reklama
Reklama

Související články

Jak vybavit byt, v němž za chvíli bude i miminko?

07.02.2019 | Dětské pokoje

Miminko, to nejsou jen radosti, ale i starosti. Kromě těch, které se týkají přímo vašeho drobečka, jsou to i ty, které se zaměřují na vaše bydlení. K… Celý článek

Dětská postýlka v hlavní roli

12.11.2018 | Dětské pokoje

Malá miminka prospí zezačátku svého života velké množství času. U novorozeňat je to i celých 16 hodin za den. U starších miminek je to méně, ale… Celý článek

33 rad a tipů, jak zařídit pokoj pro děti

18.10.2018 | Dětské pokoje

Máte doma ratolesti nebo teprve čekáte přírůstek? Přemýšlíte jak jim zařídit dokonalý dětský pokojík, kam se vlezou postýlky, stolky či prostor pro… Celý článek

Jak zařídit pokoj pro miminko: 6 zásad, kterých byste se měli držet!

24.09.2018 | Dětské pokoje

Připravit se na příchod nového člena rodiny je pravá věda. A nejinak je tomu u zařizování pokoje pro miminko. Pokud má být nejen místem, kde miminko… Celý článek

Reklama
Reklama