Jaké zvolit koberce do dětského pokoje?

17.5.2017 | StanislavaV | Rubrika - Dětské pokoje

Sponzorované odkazy:

V tomto článku se budeme zabývat výběrem dětských koberců. Zmíníme různé rady a tipy, doporučíme vám některé kousky a hlavně načerpejte inspiraci!

Jaké zvolit koberce do dětského pokoje?

Proč jsou dětské koberce nezbytné

Jelikož si děti hrají převážně na zemi, je nutné, aby byly v pohodlí. To jim studená plovoucí podlaha nedopřeje. Doporučovali bychom vám do dětského pokojíčku volit celoplošné koberce. V případě, že koberce nepreferujete, případně trpíte alergiemi na prach, který si v kobercích usazuje, a nechcete denně vysávat, pak tu jsou koberce kusové.

Tyto kusové koberce můžete zakomponovat jak do interiéru dětského pokojíčku, tak například do obývacího pokoje nebo do kuchyně. V momentě, kdy si budete dělat to „své“ (například uklízet, vařit), dítě si může hrát ve vaší blízkosti a vy jej budete mít pod dohledem.

dětské koberce

Holčičí a klučičí motivy na kobercích

Samozřejmě nikde není psáno, že je třeba si řídit pravidlem: pro holčičku růžový, pro chlapečka modrý. Vše je na vás, vašem vkusu a stylu vašeho bydlení. Na trhu naleznete různě vzorované koberce primárně pro holčičky, které jsou růžové, mají motivy srdíček, motýlků, víl či kytiček.

Taktéž malý chlapci si přijdou na své. Pořídit můžete koberec s motivem autíček, letadel či čehokoliv jiného. Většina koberečků však zůstává tzv. unisex. Jsou to koberce s potiskem oblíbených animovaných postaviček (Mickey Mouse, včelka Mája s Vilíkem, Krteček, mašinka Tomáš) a zvířátek (sloni, žirafy, včelky, populární sovičky či klidně i celá zoo).

Nadčasové kousky

Pokud chcete volit koberec, který vydrží léta a dítě z něj „nevyroste“, tedy nebude se mu zdát časem příliš dětský, pak je velmi oblíbený vzor puzzle či různě barevné kostečky. Je to stále hravé a zábavné, přesto decentní. Pokud myslíte hodně dopředu, ideální jsou zkrátka jednoduché jednobarevné koberce, případně ty s geometrickými tvary a vzory, které se budou líbit i puberťákovi.

dětské koberce

Koberec jakož to hra

Některé koberce jsou natolik nápadité, že mají dvojí využití. Dítě si s ním může dokonce i hrát, zařadit ho do své hry. Velmi populární jsou klasické kusové koberce s motivem města. Nalezneme na něm různé baráky, parky, přírodu a hlavně silnice a chodníky, po kterých si dítě může jezdit s autíčkem.

Dalším motivem je skákací panák. Ano, jedná se o běžný koberec, na kterém je nakreslen panák, podle kterého se dá skákat. Dítě se takto zabaví na hodiny a navíc se vyblbne.

Na trhu najdeme i koberce s motivem známé hry „Člověče, nezlob se“.

Zda zvolíte koberec ve tvaru kolečka, obdélníku či čtverce je na vašich preferencích a možnostech. Případně koberec můžete nahradit velmi populárním pěnovým puzzle. S tím si dítě taktéž vyhraje a navíc je měkké pro jeho zadeček.

Zdroj fotografií: wish.com, 100layercakelet.com, s-media-cache-ak0.pinimg.com

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Pokoj pro teenagery: Prakticky a vkusně

Pokoj pro teenagery: Prakticky a vkusně

18.7.2017 | StanislavaV | Dětské pokoje

Mnozí lidé při zařizování pokoje pro dívku či chlapce v pubertálním věku nijak neuvažují nad systematikou. Zkrátka vyberou nábytek, který se dotyčné/d... Celý článek

Podlahy do dětského pokoje

Podlahy do dětského pokoje

20.5.2017 | StanislavaV | Dětské pokoje

Při zařizování dětského pokoje budete řešit zásadní otázku, a to sice jakou zvolit podlahu. V tomto článku vám doporučíme, která bude pro vaše ratoles... Celý článek

Jak zařídit dětský pokojík

Jak zařídit dětský pokojík

25.4.2017 | StanislavaV | Dětské pokoje

Očekáváte příchod nového potomka do rodiny či rekonstruujete dětské pokoje? Pak zajisté budete řešit zařízení dětského pokojíčku. To se na první pohle... Celý článek

8 tipů, jak zařídit pokoj pro miminko

8 tipů, jak zařídit pokoj pro miminko

18.4.2017 | StanislavaV | Dětské pokoje

Přírůstek do rodiny je šťastná a velmi očekávaná událost. Celá rodina už dopředu chystá nezbytnosti pro novorozence, nakupují a plánují. Nezbytnou sou... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii • Kvalitní vestavěné skříně do dětského pokoje vydrží navěky!