Reklama

Nové zařízení dětského pokoje? Právě teď je ten správný čas!

02.08.2011 | Redakce | Rubrika - Dětské pokoje

Léto je pro zařizování dětského pokoje ideální. Teplé počasí je praktické z hlediska malování nebo stěhování, a pokud jsou děti na prázdninách, máte zcela volné pole působnosti pro úpravu či novou přeměnu jejich království.

Nové zařízení dětského pokoje? Právě teď je ten správný čas!
Reklama

Některé děti budou rády překvapené, ale jiné se chtějí na úpravě svého pokoje podílet, aby byl přesně podle jejich představ. Své děti znáte nejlépe, takže víte, co mají rádi. Nesnažte se tedy zařídit jejich pokoj dle svého vkusu, ale tak, aby se tam cítily dobře ony. Na vás je pak samozřejmě praktická stránka, kterou děti rozhodně neberou v úvahu.

Ať už máte malé dítko či školáka, doporučujeme volit spíše neutrální nábytek, který s vaší ratolestí „poroste“. Celkový styl a design pokoje pak můžete krásně doladit vhodnou barvou stěn, tapetami či nejrůznějšími bytovými doplňky v požadované barvě. Menší děti nepotřebují příliš mnoho nábytku. O to více ocení prostor na lezení a hraní.

Čekáme miminko

Při zařizování pokoje pro ty nejmenší je volba zcela na vás. Ať už svému děťátku připravíte samostatný pokojíček nebo bude první měsíce života postýlka a základní nábytek ve vaší ložnici, nezapomeňte hlavně na praktičnost a bezpečnost.

Postýlka by neměla být umístěna přímo u okna, kvůli přímému světlu, či dokonce v průvanu. Velmi praktická jsou „nebesa“ – kromě toho, že jsou velmi pěkná a dětský pokojíček zútulní, mají i praktickou část – vašemu děťátku můžete vytvořit příjemnou zástěnu proti průvanu či světlu nebo dokonce otravnému hmyzu.

Důležité jsou odkládací a úložné plochy. Ze začátku jich nebude potřeba tolik, ale s rostoucím děťátkem vzroste i potřeba většího prostoru a to nejen úložného.

U přebalovacího pultíku je důležitá, kromě funkčnosti a stability, i jeho výška. K děťátku se naohýbáte až dost, takže oceníte dostatečně vysokou plochu, kde nemusíte být příliš ohnutí.

Nábytek volte takový, který je bezpečný – tedy žádné mezery, ostré hrany ani malé části, které by mohlo dítě vdechnout či spolknout.Máme doma školáka

Pokoj pro školáka by měl být jakousi dětskou pracovnou, ale i koutkem na hraní. Je velmi důležité, aby se zde dítě cítilo dobře a bezpečně. Podle některých studií se totiž nevhodné pracovní prostředí, kde se dítě učí a dělá si domácí úkoly, výrazně odrazí na jeho celkových výsledcích a chování.

Dítěti, které chodí do školy, můžeme pořídit nábytek, který tzv. roste s ním - otáčecí nastavovací židle, posunovací stůl, atd. Důležité je také dbát na správné osvětlení. Pracovní stůl by měl být co nejblíže dennímu světlu. Pravákovi má slunce dopadat na stůl z levé strany, levákovi zprava. Minimální velikost pracovní plochy je 75 x 100 cm.

Z nábytku je nutné pořídit hlavně postel s kvalitní matrací, psací stůl, vhodnou židli, šatní skříň, věšák, police, krabice či kontejnery na knihy a hračky. Pokud máte dostatečný prostor, nezapomeňte také na židli nebo křeslo pro sebe. Ať už pro čtení pohádek či učení se s malým žáčkem, pohodlné posezení uvítáte i vy.

Reklama
Reklama

Související články

Jak vybavit byt, v němž za chvíli bude i miminko?

07.02.2019 | Dětské pokoje

Miminko, to nejsou jen radosti, ale i starosti. Kromě těch, které se týkají přímo vašeho drobečka, jsou to i ty, které se zaměřují na vaše bydlení. K… Celý článek

Dětská postýlka v hlavní roli

12.11.2018 | Dětské pokoje

Malá miminka prospí zezačátku svého života velké množství času. U novorozeňat je to i celých 16 hodin za den. U starších miminek je to méně, ale… Celý článek

33 rad a tipů, jak zařídit pokoj pro děti

18.10.2018 | Dětské pokoje

Máte doma ratolesti nebo teprve čekáte přírůstek? Přemýšlíte jak jim zařídit dokonalý dětský pokojík, kam se vlezou postýlky, stolky či prostor pro… Celý článek

Jak zařídit pokoj pro miminko: 6 zásad, kterých byste se měli držet!

24.09.2018 | Dětské pokoje

Připravit se na příchod nového člena rodiny je pravá věda. A nejinak je tomu u zařizování pokoje pro miminko. Pokud má být nejen místem, kde miminko… Celý článek

Reklama
Reklama