Novopečení rodiče, zbystřete. Už máte hnízdo pro miminko?

29.04.2021 | PR článek | Rubrika - Dětské pokoje

Dítě je mezi dvěma lidmi velká událost, a tak není divu, že se většina rodičů na své miminko opravdu těší. A protože nikdy nevíte s naprostou přesností, kdy děťátko a svět přijde, je důležité mít nachystanou výbavičku s dostatečným časovým předstihem.

Novopečení rodiče, zbystřete. Už máte hnízdo pro miminko?
Reklama

Čekáte, že každým dnem přijde miminko na svět nebo máte ještě času na rozdávání? Ať už je to tak, či onak, určitě jste už přemýšleli nad tím, co vše musíte pro svého malého drobečka nachystat. Máte-li v rodině už nějaké dítě, nebudete v zařízování pravděpodobně vůbec tápat. Jestliže ale patříte mezi “průkopníky”, je potřeba udělat si menší průzkum. Vůbec nejlepší bude, pokud si uděláte seznam a budete věci postupně pořizovat.

Možná se na internetu dočtete různé informace, co vše miminko potřebuje. Mezi často se opakující věci bude bezesporu pařit tzv. hnízdečko pro miminko.

K čemu je hnízdo pro miminko?

Měkká polstrovaná podložka s polštářovým mantinelem ve tvaru oválu, přesně takto se dá popsat hnízdo pro miminko. Hnízdečko se díky svému tvaru perfektně přizpůsobí tělu dítěte, to si bude připadat jako u maminky v bříšku ─ v bezpečí a pohodlí. Z bezpečnostního hlediska je hnízdo naprosto v pořádku. Reguluje nashromážděnou tepelnou energii a podporuje zdravý vývin každého svalu a kosti miminka.

 

Kdy na hnízdečko nedáte dopustit?

Kromě již zmiňovaného pocitu bezpečí a pohodlí plní hnízdečko i plno dalších praktických funkcí. Dětské hnízdo využijete, když:

  • Začíná miminko s vlastní postýlkou
  • Učíte se pást koníčky
  • Cestujete a přenášíte miminko
  • Máte neklidného mrňouska

A co údržba ─ jak prát hnízdečko pro miminko?

Ještě před tím, než vůbec miminko do hnízdečka umístíte, doporučujeme ho vyprat v pračce na 30 °C. Přece jen se jedná o lůžkovinu pro malé děti, takže je potřeba myslet v prvé řadě na zdraví. Samostatné hnízdečko se skládá ze 2 hlavních části:

  • Mantinel
  • Matracové dno

O obě tyto části se starejte odlišně. Mantinel perte v pračce na 30 °C, volte ten nejšetrnější program, jaký vaše pračka nabízí. Po vyprání mantinel načechrejte a nechte volně uschnout, do sušičky ho rozhodně nedávejte. Matracové dno není vhodné prát, pěna by mohla popraskat. Poku je znečištěné, zkuste jej vyčistit a případně jemně vyprat v rukách. Stejně jako mantinel, i dno volně uschne na vzduchu. Nepoužívejte žádné chemické čističe ani bělidla.

Údržba dětského hnízda není žádná raketová věda. Věříme, že při pečlivém opečovávání vám hnízdečko vydrží dlouho.

 

Reklama
Reklama

Související články

Jak zařídit malý dětský pokojíček

06.09.2021 | Dětské pokoje

Nastal čas, kdy vaše dítě dorostlo do věku, kdy je mu třeba zařídit vlastní soukromý prostor podle toho, co zrovna vyžaduje. I do malého prostoru se… Celý článek

Co by nemělo chybět v žádném dětském pokojíčku

24.06.2021 | Dětské pokoje

Jste v očekávání a zařizujete pokojíček pro miminko? Určitě už máte všechen potřebný nábytek vybraný, nezapomněli jste ale na doplňky? I když se to… Celý článek

Jak proměnit pokoj pro teenagery + DIY nápady - část 1.

08.03.2021 | Dětské pokoje

Už se ti nelíbí, jak vypadá tvůj pokojík? Je omšelý a máš pocit, že neukazuje, jaká doopravdy jsi? Mám pro tebe několik tipů a nápadů, jak si… Celý článek

Pořízení regálů na hračky: Jaké aspekty brát v potaz?

13.11.2020 | Dětské pokoje

Vejdete do dětského pokoje a zakopnete o spousty hraček, jež se povalují na zemi? Možná ano a rozhodně v tom nebudete sami. Děti po sobě neuklízejí a… Celý článek

Reklama
Reklama