Reklama

Pokoj pro dvě slečny

14.02.2012 | časopis Náš útulný byt | Rubrika - Dětské pokoje

Zajímá vás, jak vtipně a prakticky zařídit holčičí pokoj? Pojdtě si s námi prohlédnout hotový návrh a nechte se inspirovat!

Pokoj pro dvě slečny
Reklama

V dnešní proměně si prohlédneme návrh dětského pokoje pro dvě slečny ve veku šest a osm let. Pokoj se nachází ve starším rodinném dome na jižní Moravě. Místnost je bohužel průchozí, jde se skrz ni do chlapeckého pokoje. Jiné řešení nebylo možné. Paní Makovičková nechtěla použít palandu, nevědela si s dispozicí rady, a tak se obrátila na nás.

Dispozice: Nejdůležitejším krokem bylo umístění dvou lůžek a pracovních stolů. První lůžko bude stát v rohu a druhé vlevo od vchodových dveří. Za ně je možné situovat knihovnu, kam si malé slečny mohou odkládat své poklady. Bylo třeba najít místo i pro vestavěnou skřín, která bude v rohu mezi oběma dveřmi. Pracovní stoly spolu s kontejnery jsou přisazeny ke stěně, jiné rešení velikost prostoru nedovolila. Nad pracovními stoly jsou zavešeny menší boxy, které jsou jakoby náhodně pootočeny. Každé lůžko má svůj noční stolek na kolečkách. K jedné stěně se dokonce vešla ješte zásuvková komoda.

Barvy a materiály: Než byl návrh dokoncen, stihli Makovičkovi položit plovoucí podlahu v dekoru svetlého dreva. Veškerý nábytek jsme zvolili v krémové barve, aby se ani behem deseti let neomrzel. Tato barva bude pekne ladit s podlahou a snese i extravagantnejší barevné kombinace. Každé slečně jsme pomocí fototapet vytvorili vlastní prostredí. Za jednou postelí na delší stene je motiv březového háje, za druhou na kratší straně najdete rozkvetlé tulipány. Zbylé dvě stěny jsou pouze vymalovány: před pracovními stoly do oranžova – pro zvýšení aktivity, za lůžkem do zelena – pro klidný spánek. Velkou roli budou hráti vzory na povlečení a kobercích.

Původní stav: Než jsme započali s návrhy, byla již položena plovoucí podlaha. Paní Makovičková zakoupila dvě lůžka, s ostatním čekala na naši designérku. Místnost je průchozí, což jsme meli v plánu změnit, ale dispozice domu to nedovolila.

Noční stolky mají stejně jako kontejnery místo soklu kolečka. Mobilní nábytek je pro děti vhodný, navíc usnadňuje úklid podlahy.

I když není regálová knihovna za lůžkem nejideálnejší volbou, budou mít slečny alespoň dostatek místa na své poklady.

Netradičním řešením jsou malé úložné prostory nad stoly. Protože jsou také v krémové barvě, pěkně na oranžové výmalbě vyniknou. Do kontejneru na kolečkách se vejde spousta věcí.

Zdroj: Náš útulný byt

Reklama
Reklama

Související články

Jak vybavit byt, v němž za chvíli bude i miminko?

07.02.2019 | Dětské pokoje

Miminko, to nejsou jen radosti, ale i starosti. Kromě těch, které se týkají přímo vašeho drobečka, jsou to i ty, které se zaměřují na vaše bydlení. K… Celý článek

Dětská postýlka v hlavní roli

12.11.2018 | Dětské pokoje

Malá miminka prospí zezačátku svého života velké množství času. U novorozeňat je to i celých 16 hodin za den. U starších miminek je to méně, ale… Celý článek

33 rad a tipů, jak zařídit pokoj pro děti

18.10.2018 | Dětské pokoje

Máte doma ratolesti nebo teprve čekáte přírůstek? Přemýšlíte jak jim zařídit dokonalý dětský pokojík, kam se vlezou postýlky, stolky či prostor pro… Celý článek

Jak zařídit pokoj pro miminko: 6 zásad, kterých byste se měli držet!

24.09.2018 | Dětské pokoje

Připravit se na příchod nového člena rodiny je pravá věda. A nejinak je tomu u zařizování pokoje pro miminko. Pokud má být nejen místem, kde miminko… Celý článek

Reklama
Reklama