Pokoj pro dvě slečny

14.2.2012 | časopis Náš útulný byt | Rubrika - Dětské pokoje

Pokoj pro dvě slečny

Sponzorované odkazy:

Zajímá vás, jak vtipně a prakticky zařídit holčičí pokoj? Pojdtě si s námi prohlédnout hotový návrh a nechte se inspirovat!

V dnešní proměně si prohlédneme návrh dětského pokoje pro dvě slečny ve veku šest a osm let. Pokoj se nachází ve starším rodinném dome na jižní Moravě. Místnost je bohužel průchozí, jde se skrz ni do chlapeckého pokoje. Jiné řešení nebylo možné. Paní Makovičková nechtěla použít palandu, nevědela si s dispozicí rady, a tak se obrátila na nás.

Dispozice: Nejdůležitejším krokem bylo umístění dvou lůžek a pracovních stolů. První lůžko bude stát v rohu a druhé vlevo od vchodových dveří. Za ně je možné situovat knihovnu, kam si malé slečny mohou odkládat své poklady. Bylo třeba najít místo i pro vestavěnou skřín, která bude v rohu mezi oběma dveřmi. Pracovní stoly spolu s kontejnery jsou přisazeny ke stěně, jiné rešení velikost prostoru nedovolila. Nad pracovními stoly jsou zavešeny menší boxy, které jsou jakoby náhodně pootočeny. Každé lůžko má svůj noční stolek na kolečkách. K jedné stěně se dokonce vešla ješte zásuvková komoda.

Barvy a materiály: Než byl návrh dokoncen, stihli Makovičkovi položit plovoucí podlahu v dekoru svetlého dreva. Veškerý nábytek jsme zvolili v krémové barve, aby se ani behem deseti let neomrzel. Tato barva bude pekne ladit s podlahou a snese i extravagantnejší barevné kombinace. Každé slečně jsme pomocí fototapet vytvorili vlastní prostredí. Za jednou postelí na delší stene je motiv březového háje, za druhou na kratší straně najdete rozkvetlé tulipány. Zbylé dvě stěny jsou pouze vymalovány: před pracovními stoly do oranžova – pro zvýšení aktivity, za lůžkem do zelena – pro klidný spánek. Velkou roli budou hráti vzory na povlečení a kobercích.

Původní stav: Než jsme započali s návrhy, byla již položena plovoucí podlaha. Paní Makovičková zakoupila dvě lůžka, s ostatním čekala na naši designérku. Místnost je průchozí, což jsme meli v plánu změnit, ale dispozice domu to nedovolila.

Noční stolky mají stejně jako kontejnery místo soklu kolečka. Mobilní nábytek je pro děti vhodný, navíc usnadňuje úklid podlahy.

I když není regálová knihovna za lůžkem nejideálnejší volbou, budou mít slečny alespoň dostatek místa na své poklady.

Netradičním řešením jsou malé úložné prostory nad stoly. Protože jsou také v krémové barvě, pěkně na oranžové výmalbě vyniknou. Do kontejneru na kolečkách se vejde spousta věcí.

Zdroj: Náš útulný byt

Počet komentářů (1) Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Do říše fantazie

Do říše fantazie

6.4.2012 | časopis Náš útulný byt | Dětské pokoje

Dětský pokoj má splňovat vše, po čem jeho obyvatel touží: být bezpečným zázemím, ale i prostorem pro dobrodružství. Celý článek

Dospělým vstup zakázán

Dospělým vstup zakázán

21.3.2012 | časopis Bydlení | Dětské pokoje

Zařízení pokoje pro teenagera není složitý hlavolam, stačí jen správně uspořádat dispozici a zajistit funkčnost. Vsaďte také na mladé a jejich vlastní... Celý článek

3-2-1 start

3-2-1 start

27.1.2012 | časopis Náš útulný byt | Dětské pokoje

Motiv aut a závodů je v chlapeckých pokojích stále žádaný a jen tak neodezní. Celý článek

Nové zařízení dětského pokoje? Právě teď je ten správný čas!

Nové zařízení dětského pokoje? Právě teď je ten správný čas!

2.8.2011 | Redakce | Dětské pokoje

Léto je pro zařizování dětského pokoje ideální. Teplé počasí je praktické z hlediska malování nebo stěhování, a pokud jsou děti na prázdninách, máte z... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii • Kvalitní vestavěné skříně do dětského pokoje vydrží navěky!