Reklama

Pro náctileté

17.03.2011 | časopis Náš útulný byt | Rubrika - Dětské pokoje

Trefit se dětem do vkusu není vždy snadné. Vybrali jsme pár tipů, které by se jim mohly zamlouvat. (Zdroj - Náš útulný byt)

Pro náctileté
Reklama

Pokoj pro studenta

Studentský pokoj je zcela něco jiného než pokoj dětský. Hračky až na pár plyšáků zmizely, vše hýří šílenými barvami a vzory. Nechte své potomky, ať si doplňky a barevné kombinace zvolí sami. Pokud se vám vybrané kousky nelíbí, netrapte se tím. Vždyť tohle je jen jejich prostor a je důležité, aby se tam cítili dobře. Stejně se jim vkus bude rychle měnit, tak nemá cenu se rozčilovat, ale spíše podpořit jejich individualitu. Ideální je zvolit jednoduchý systém skříněk a polic v neutrálním odstínu a barvy dodat do prostoru pomocí doplňků, výmalby či dnes znovu oblíbené tapety. Barvy se také mohou objevit na kusovém koberci, plakátech, obrazech a textiliích.

Co nesmí chybět

V pokoji by neměl chybět dostatečně velký pracovní stůl s kvalitní pohodlnou židlí. Vyberte otáčecí, na kolečkách, s ergonomicky tvarovaným sedákem i opěrákem zad a s možností nastavení výšky. Příjemným komfortem budou područky. Co se týče postele, důraz bychom měli klást na výběr roštu a matrace. Dalšími prvky, kromě důležitých úložných prostor, jsou křesílko nebo vak naplněný drtí z PUR pěny či kuličkami a také osvětlení. Centrální osvětlení by měly doplňovat lampičky na pracovním i nočním stolku. Nezapomínejte ani na živé květiny. Jistě se také osvědčí němý sluha, který snad zabrání pohazování oblečení po celém pokoji.

Květinové motivy hrají prim. Do dívčího pokoje jsou ideální volbou. (Home Style)

Divoké vzory a barvy budou jistě favoritem vaší náctileté dcery. Dopřejte jí je naplno. (Foto: A. S. Création)

TIP - Do pokoje pro teenagera jsou skvělé samolepicí dekorace. Kupte třeba jen samolepicí fólii v metráži, popusťte uzdu fantazii a vytvořte spolu originální tvary a motivy.

Světle zelená je příjemná, uklidňující barva. Pro živější odrostlé děti je to nejlepší barva do studovny. (Foto: Home Style)

Oranžovou barvu používejte v menší míře. Vhodná je na bytové doplňky. Tato barva je velmi povzbuzující a živá, a nehodí se proto do prostoru, kde se spí. (Alax)

Mobilní nábytkové prvky vaše ratolesti jistě uvítají. Budou mít možnost přestavět si celý pokojík bez větší námahy. (Foto: Alax)

Palanda nemusí vždy sloužit pro sourozence. Může to být místo na hraní či lenošení nebo tu může přespat kamarád. (Foto: Alax)

Originální hodiny
Všichni mladí mají rádi netradiční kousky. Proč tedy nevylepšit pokoj například o nástěnné hodiny, které jsou vyráběny ručně, v moderním až extravagantním stylu. Všechny jsou naprostým originálem a můžete si je nechat vyrobit i na míru dle vašeho přání a představy. Bude to skvělý dárek a bytový doplněk. (www.sestka.com)

Dřevěné dekorace
Tyto reliéfní ozdoby na zeď jsou vtipným doplňkem do dětského pokoje. Jde o jednoduché komponenty opatřené na zadní straně přilnavou vrstvou. Povrchová úprava je bílá, lze je však opatřit dalším nátěrem. (1600 Kč, www.nalepsi.cz)

Náš útulný byt

Reklama
Reklama

Související články

Jak vybavit byt, v němž za chvíli bude i miminko?

07.02.2019 | Dětské pokoje

Miminko, to nejsou jen radosti, ale i starosti. Kromě těch, které se týkají přímo vašeho drobečka, jsou to i ty, které se zaměřují na vaše bydlení. K… Celý článek

Dětská postýlka v hlavní roli

12.11.2018 | Dětské pokoje

Malá miminka prospí zezačátku svého života velké množství času. U novorozeňat je to i celých 16 hodin za den. U starších miminek je to méně, ale… Celý článek

33 rad a tipů, jak zařídit pokoj pro děti

18.10.2018 | Dětské pokoje

Máte doma ratolesti nebo teprve čekáte přírůstek? Přemýšlíte jak jim zařídit dokonalý dětský pokojík, kam se vlezou postýlky, stolky či prostor pro… Celý článek

Jak zařídit pokoj pro miminko: 6 zásad, kterých byste se měli držet!

24.09.2018 | Dětské pokoje

Připravit se na příchod nového člena rodiny je pravá věda. A nejinak je tomu u zařizování pokoje pro miminko. Pokud má být nejen místem, kde miminko… Celý článek

Reklama
Reklama