Pro náctileté

17.3.2011 | časopis Náš útulný byt | Rubrika - Dětské pokoje

Pro náctileté

Sponzorované odkazy:

Trefit se dětem do vkusu není vždy snadné. Vybrali jsme pár tipů, které by se jim mohly zamlouvat. (Zdroj - Náš útulný byt)

Pokoj pro studenta

Studentský pokoj je zcela něco jiného než pokoj dětský. Hračky až na pár plyšáků zmizely, vše hýří šílenými barvami a vzory. Nechte své potomky, ať si doplňky a barevné kombinace zvolí sami. Pokud se vám vybrané kousky nelíbí, netrapte se tím. Vždyť tohle je jen jejich prostor a je důležité, aby se tam cítili dobře. Stejně se jim vkus bude rychle měnit, tak nemá cenu se rozčilovat, ale spíše podpořit jejich individualitu. Ideální je zvolit jednoduchý systém skříněk a polic v neutrálním odstínu a barvy dodat do prostoru pomocí doplňků, výmalby či dnes znovu oblíbené tapety. Barvy se také mohou objevit na kusovém koberci, plakátech, obrazech a textiliích.

Co nesmí chybět

V pokoji by neměl chybět dostatečně velký pracovní stůl s kvalitní pohodlnou židlí. Vyberte otáčecí, na kolečkách, s ergonomicky tvarovaným sedákem i opěrákem zad a s možností nastavení výšky. Příjemným komfortem budou područky. Co se týče postele, důraz bychom měli klást na výběr roštu a matrace. Dalšími prvky, kromě důležitých úložných prostor, jsou křesílko nebo vak naplněný drtí z PUR pěny či kuličkami a také osvětlení. Centrální osvětlení by měly doplňovat lampičky na pracovním i nočním stolku. Nezapomínejte ani na živé květiny. Jistě se také osvědčí němý sluha, který snad zabrání pohazování oblečení po celém pokoji.

Květinové motivy hrají prim. Do dívčího pokoje jsou ideální volbou. (Home Style)

Divoké vzory a barvy budou jistě favoritem vaší náctileté dcery. Dopřejte jí je naplno. (Foto: A. S. Création)

TIP - Do pokoje pro teenagera jsou skvělé samolepicí dekorace. Kupte třeba jen samolepicí fólii v metráži, popusťte uzdu fantazii a vytvořte spolu originální tvary a motivy.

Světle zelená je příjemná, uklidňující barva. Pro živější odrostlé děti je to nejlepší barva do studovny. (Foto: Home Style)

Oranžovou barvu používejte v menší míře. Vhodná je na bytové doplňky. Tato barva je velmi povzbuzující a živá, a nehodí se proto do prostoru, kde se spí. (Alax)

Mobilní nábytkové prvky vaše ratolesti jistě uvítají. Budou mít možnost přestavět si celý pokojík bez větší námahy. (Foto: Alax)

Palanda nemusí vždy sloužit pro sourozence. Může to být místo na hraní či lenošení nebo tu může přespat kamarád. (Foto: Alax)

Originální hodiny
Všichni mladí mají rádi netradiční kousky. Proč tedy nevylepšit pokoj například o nástěnné hodiny, které jsou vyráběny ručně, v moderním až extravagantním stylu. Všechny jsou naprostým originálem a můžete si je nechat vyrobit i na míru dle vašeho přání a představy. Bude to skvělý dárek a bytový doplněk. (www.sestka.com)

Dřevěné dekorace
Tyto reliéfní ozdoby na zeď jsou vtipným doplňkem do dětského pokoje. Jde o jednoduché komponenty opatřené na zadní straně přilnavou vrstvou. Povrchová úprava je bílá, lze je však opatřit dalším nátěrem. (1600 Kč, www.nalepsi.cz)

Náš útulný byt

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Bydlení čtenářů: Dětské pokojíčky

Bydlení čtenářů: Dětské pokojíčky

27.5.2011 | Redakce | Dětské pokoje

V březnu a dubnu probíhala na našich stránkách soutěž o nejhezčí dětský pokojíček. Vítězné pokojíčky jsem zveřejnili již v dubnu, nyní zveřejňujeme da... Celý článek

Bydlení čtenářů: Dětské pokojíčky

Bydlení čtenářů: Dětské pokojíčky

6.5.2011 | Redakce | Dětské pokoje

V březnu a dubnu probíhala na našich stránkách soutěž o nejhezčí dětský pokojíček. Vítězné pokojíčky jsem zveřejnili již v dubnu, nyní zveřejňujeme da... Celý článek

Jako staří Vikingové

Jako staří Vikingové

24.2.2011 | časopis Náš útulný byt | Dětské pokoje

Loď a pyšné sídlo pro malé neohrožené námořníky... (Zdroj - Náš útulný byt) Celý článek

Inspirace od Zuzany Jančuškové: Dětský pokoj

Inspirace od Zuzany Jančuškové: Dětský pokoj

20.7.2010 | Zuzana Jančušková - interior designer | Dětské pokoje

Odkud začít, abychom svému potomkovi vytvořili v pokojíčku ty nejlepší podmínky k jeho pozitivnímu rozvoji? Každé dítě je jedinečné a bude to jeho ter... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii • Kvalitní vestavěné skříně do dětského pokoje vydrží navěky!