Reklama

S výhledem na vilky

20.8.2012 | časopis Náš útulný byt | Rubrika - Dětské pokoje

Změnou uspořádání místností lze bytu vdechnout novou energii.

S výhledem na vilky

Generální oprava

Paní Tereza bydlí se svou rodinou v třípokojovém bytě v Praze tři a půl roku. Než se do něj nastěhovali, prošel byt celkovou rekonstrukcí a nutno zdůraznit, že mu to velmi prospělo. V původní podobě byla kuchyň klasicky stranou denního provozu, v bytě byly tři stejně velké pokoje, dveře, okna i podlahy měly svůj zenit už za sebou. Rekonstrukcí došlo k výrazné kvalitativní změně.


 

Šedobéžový koberec je správným barevným předělem mezi dřevěnou podlahou a dřevěným nábytkem.

Koupelna sice není nijak prostorná, ale přesto se do ní Pohodlně se do ní vejde vana, sprchový kout, umyvadlo i toaleta.

 

Pro děti houpací los, pro rodiče rotoped...

 

Díky kvartetu oken je v hlavní obytné místnosti celý den krásně světlo.

 

Rekonstrukce prakticky bez chyb

Při opravě se měnilo téměř vše – okna, dveře, podlahy, dlažby, obklady, rozvody vody i elektřiny. Dva pokoje byly spojeny v jeden, a vznikla tak jedna velká obytná místnost s kuchyňským koutem. I když v tomto případě to asi není úplně trefné označení, protože jde o vzdušnou, prosvětlenou kuchyň s varným ostrovem (nikoli ostrůvkem, jak se běžně používá). Díky tomu, že se dvě místnosti spojily v jednu, má obývák čtyři okna a opravdu zde není nouze o denní světlo. Další výraznou změnou byla výměna dveří. Přírodní dřevěná křídla s obdélnými prosklenými plochami působí noblesně. Eleganci podtrhuje i minimalistické kování. Nelze také přehlédnout, s jakou péčí byl vybírán typ dřeva u podlah, dveří a kuchyně. Vše dohromady výborně ladí. V celém bytě byl pod stropy nainstalován sádrokartonový podhled. Ve starých domech je to nejsnazší cesta, jak dosáhnout rovného stropu bez prasklin a průhybů. Pochopitelně za předpokladu, že stavební firma odvede svou práci, dobře.

Což se zde povedlo. Co se zcela nevydařilo, je dlažba v předsíni. Některé spáry se po čase začaly vydrolovat a nezbude nic jiného, než časem vše předělat. Co neklaplo v předsíni, vyšlo skvěle v koupelně. Zde dlažba sedí, jak má, navíc si majitelé bytu mohou dopřát příjemné teplo na nohy od podlahového vytápění. Nyní už zbývá doladit pár drobností a je hotovo.


 

V dětském pokoji zatím spí pětiletá dcera Amálka, dvouletá Rozárka se brzy bude stěhovat k ní.

V otevřené polici mají děti své hračky pořád na dosah ruky.

 

Při takovémto dostatku místa prostě nešlo nezařídit v kuchyni ostrovní vaření. Kuchař má krásný rozhled po celé místnosti.
Za bývalými dveřmi našla útočiště poměrně prostorná skříň na potraviny.

 

Zdroj: Náš útulný byt

Související články

Masivní nábytek boduje

Masivní nábytek boduje

4.9.2012 | PR článek | Dětské pokoje

Není snadné se zorientovat v širokých nabídkách obchodních domů s nábytkem. Vybrat ten správný kus, co by splňující požadavky na design, cenu a kvalit... Celý článek

Stolní lampičky pro Vaše školáky.

Stolní lampičky pro Vaše školáky.

21.8.2012 | PR článek | Dětské pokoje

Nový školní rok je za dveřmi a stejně tak jako je důležitý nákup školních pomůcek do školy, jako jsou sešity, tužky a pera, je důležité i doma mít vho... Celý článek

Aby byl dětský pokojíček bezpečný

Aby byl dětský pokojíček bezpečný

3.7.2012 | PR článek | Dětské pokoje

V dětském pokoji se vaši maličcí cítí dobře, věnují se zde svým hrám a budují své vlastní světy. Jak ale zajistit, aby byl pokojíček opravdu bezpečný ... Celý článek

Hravý pokoj

Hravý pokoj

13.6.2012 | časopis Náš útulný byt | Dětské pokoje

Horolezecká stěna, skluzavka nebo houpačka – to vše promění dětský pokoj v místo plné dobrodružství! Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii • Kvalitní vestavěné skříně do dětského pokoje vydrží navěky!