Soukromí, prosím

5.7.2018 | StanislavaV | Rubrika - Dětské pokoje

Sponzorované odkazy:

Nemáte doma dostatek pokojů, ale na druhé straně vychováváte dvě děti? Pokud jim nehodláte nabídnout svou ložnici, tak se budou muset podělit o jeden pokojíček. Ovšem každé dítě je specifické a potřebuje něco jiného. V tomto článku se dozvíte pár tipů, jak rozdělit pokoj dvou dětí, aby každý měl to své.

Soukromí, prosím

Buďte spravedliví

Jako rodiče dvou dětí musíte být vůči nim spravedliví. Vytvořte stejné podmínky a místo pro oba dva. Ani jedno by se nemělo cítit utlačované. Ani jedno by nemělo mít méně úložného prostoru a osobního místa. Dělte pokoj i věci přesně na půl. Vše kupujte dvakrát.

pokoj pro dvě děti

Oddělte pokoj barvami

Nechte děti, ať si samy vyberou, co se jim líbí. Ne vždy je pravidlem, že holčička má ráda růžovou a chlapeček modrou, ovšem každé dítě si rádo vybere barvy, které má rádo nejvíce a v kterých by chtěl mít zařízený pokoj. Nábytek volte neutrální a koberec taktéž. Je to praktické i z dlouhodobého hlediska. Pokud pořídíte vyloženě dětský nábytek, za pár let jej budete muset měnit. Děti nám rostou jako z vody.

pokoj pro dvě děti

Ideální je natřít dvě stěny pokoje na jednu barvu a další dvě dle gusta druhého dítěte. Stejně tak volte doplňky, které se k oné barvě budou hodit nejvíce. Na první pohled pak půjde poznat, která strana pokoje komu patří.

Dopřejte jim soukromí

Obzvlášť pokud jsou již starší, budou chtít nějaké to soukromí. Sourozenec přece nepotřebuje vidět vše! Pokud to pokoj umožňuje, rozdělte ho na půl. Použít můžete závěs, papírovou stěnu, paraván nebo například skříň. Důležité je, aby když leží, na toho druhého neviděli. Nedovolte však, aby jedno dítě bylo diskriminováno od venkovního světla. V tom případě platí pravidlo: pokoj s jedním oknem rozdělujeme jen do výšky parapetu.

pokoj pro dvě děti

Ušetřete místo

Jelikož vše je třeba násobit dvěma, budete potřebovat ušetřit co nejvíce místa. Dětský pokojíček není nafukovací, i on má své limity. Ušetřit místo můžete koupením patrové postele. Zde se ovšem můžou vyskytnout hádky mezi dětmi a to sice, které bude spát nahoře a které dole. Navrhněte jim střídání.

Existují také vysoce umístěné lůžka, pod které jde vložit stůl a skříně. I to může být možností, jak ušetřit místo v pokoji.

pokoj pro dvě děti

Další možností, jak šetři místo, je koupě skříně až po strop. Děti potřebují mnoho oblečení. Oblečení podle ročního období budete přemisťovat do spodních a horních polic.

Pořiďte jim dlouhý stůl. Bude se jednat o stůl, který bude po celé délce pod oknem. Ten už jen rozpůlíte imaginární či skutečnou čárou a tím jim určité jejich prostor. Tu svou polovinu stolu si pak oba zařídí po svém.

Zdroj fotografií: architecturendesign.net, houseofturquoise.com

 

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Jak zařídit pokoj pro miminko: 6 zásad, kterých byste se měli držet!

Jak zařídit pokoj pro miminko: 6 zásad, kterých byste se měli držet!

14.8.2018 | StanislavaV | Dětské pokoje

Připravit se na příchod nového člena rodiny je pravá věda. A nejinak je tomu u zařizování pokoje pro miminko. Pokud má být nejen místem, kde miminko s... Celý článek

Jak vybírat dětskou židli k psacímu stolu, aneb 7 tipů jak na to

Jak vybírat dětskou židli k psacímu stolu, aneb 7 tipů jak na to

20.7.2018 | StanislavaV | Dětské pokoje

Chystáte se koupit svému dítěti židli k psacímu stolu a hledáte tipy, jak vybrat tu nejlepší možnou variantu? Pak je tento článek pro vás. Celý článek

Tipy, jak zařídit pokoj pro teenagery

Tipy, jak zařídit pokoj pro teenagery

3.7.2018 | StanislavaV | Dětské pokoje

Chystáte se zařizovat pokoj pro teenagera nebo jej rekonstruujete? Pak je tento článek dělaný pro vás na míru. Rozebereme zde, jakými pravidly/zásadam... Celý článek

Pokojíček pro miminko, aneb 8 krásných inspirací

Pokojíček pro miminko, aneb 8 krásných inspirací

7.6.2018 | StanislavaV | Dětské pokoje

Čeká vás příchod nového člena do rodiny a ještě stále nevíte, jak zařídit jeho pokojíček? Určitě vás potěší, naše tipy, které jsou nejenom krásné, ale... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii • Kvalitní vestavěné skříně do dětského pokoje vydrží navěky!