Guardian Glass uvádí na evropský trh sklo pro regulaci slunečního záření

05.09.2018 | PR článek | Rubrika - Elektronika

Společnost Guardian Glass představuje nové sklo s povlakem s dvojitou funkční vrstvou stříbra pro regulaci slunečního záření, které svým neutrálním šedým provedením sleduje současné architektonické trendy prosklených fasád a oken.

Guardian Glass uvádí na evropský trh sklo pro regulaci slunečního záření
Reklama

Sklo Guardian SunGuard® SuperNeutral™ (SN) 63 nejenže svým designem vyhovuje trendům současné architektury, ale také nabízí celou řadu zlepšených vlastností, včetně:

  • vysoké propustnosti světla (63 % pro izolační dvojskla* a 56 % pro izolační trojskla*),
  • vynikající tepelné izolace (hodnota Ug = 1,0 W/m2K pro dvojskla a 0,5 W/M2K pro trojskla),
  • vynikající regulace slunečního záření (33 % pro dvojskla a 30 % pro trojskla),
  • velmi nízkých hodnot vnějšího odrazu (12 % pro dvojskla a 14 % pro trojskla),
  • příznivé hodnoty vnitřního odrazu (16 % pro dvojskla a 19 % pro trojskla).

Tyto výkonnostní vlastnosti činí sklo SunGuard SN 63 ideální volbou pro dvojitě a trojitě zasklená okna a fasády.

Nicolas Gouzou, produktový manažer společnosti Guardian Glass v Evropě, poznamenal: „Projekty interiérového designu již dávno šedou nezavrhují coby chmurnou a depresivní. Módní a všestranná šedá dnes zdobí domy, kanceláře i veřejné budovy. Také designové projekty prosklených exteriérů v Evropě sledují stejný trend. Architekti upouštějí od nazelenalého nádechu prosklených fasád a přiklánějí se k neutrální šedé, která budovám dodává na dokonalosti a vytříbenosti.“

Na základě tohoto rostoucího trendu definovaného designéry a architekty vyvinula společnost Guardian Glass nový produkt.

„Kromě vzhledu jsme zapracovali také na výkonu, a dosáhli tak výjimečné kombinace výhod, která architektům umožňuje propracovat obvodový plášť budovy s precizností odpovídající potřebám prostředí, klimatu a optimálního komfortu uživatelů,“ dodává Gouzou.

Sklo SunGuard SN 63 je k dispozici v chlazené i tvrzené verzi.

Společnost Guardian Glass neustále vyvíjí a vylepšuje řadu skel SunGuard s protislunečními povlaky, aby maximálně vyhověla požadavkům architektů a designérů.

Společnost Guardian Glass představí produkt SunGuard® SN63 na veletrhu Glasstec v hale 10 / stánek A24 (23. až 26. října 2018) v německém Düsseldorfu.

 

* Uváděné hodnoty se vztahují na izolační dvojskla - vnější sklo SunGuard SN63 o tloušťce 6 mm (povlak na povrchu #2) – distanční rámeček 16 mm, plnění argon 90% – vnitřní tabule float 4 mm; a na izolační trojskla - vnější sklo SunGuard SN63 o tloušťce 8 mm (povlak na povrchu #2) – distanční rámeček 16 mm, plnění argon 90% – prostřední tabule float 4 mm – distanční rámeček 16 mm, plnění argon 90% – vnitřní sklo ClimaGuard Premium2 44,2 (povlak na povrhu #5). Tato technická data jsou nominální hodnoty a podléhají výrobním tolerancím.

 

Guardian Glass

 

Guardian Glass, největší podnik skupiny Guardian Industries, je v celosvětovém měřítku jedním z největších producentů plaveného skla, skla s povlakem a dalších výrobků z plaveného skla.  Ve 25 závodech po celém světě vyrábí společnost Guardian Glass vysoce kvalitní sklo pro použití v exteriéru (jak komerčních, tak i rezidenčních budov) a k interiérovému architektonickému využití, pro dopravu a technické výrobky. Sklo od společnosti Guardian lze nalézt v domácnostech, kancelářích, automobilech a na řadě architektonicky významných staveb po celém světě. Guardian Glass Science & Technology Center průběžně pracuje na vytváření nových skleněných výrobků a řešení s využitím nejmodernějších technologií s cílem pomáhat zákazníkům vidět, co je možné – see whats possible®. Navštivte stránky guardianglass.com.

 

O společnosti Guardian Industries

 

Guardian Industries je globální společnost se sídlem v Auburn Hills, Michigan, a ve svých závodech, které provozuje v Severní Americe, Evropě, Jižní Americe, Africe, na Blízkém a Středním východě a v Asii, zaměstnává přibližně 18 000 lidí. Podniky společnosti Guardian Industries se zabývají výrobou plavených skel, vysoce výkonných skel s povlakem a dalších výrobků z plaveného skla pro architektonické, rezidenční, interiérové, dopravní a technické využití i výrobou vysoce kvalitních pochromovaných a lakovaných plastových dílů pro automobilový průmysl a odvětví nákladních vozidel. Vizí společnosti Guardian Industries je vytvářet přidanou hodnotu pro své zákazníky a celou společnost prostřednictvím neustálých inovací při menší spotřebě zdrojů. Guardian je stoprocentní dceřinou společností Koch Industries, Inc. Navštivte stránky guardian.com.

 

 

Foto © Bartosz Makowski, GRDPR159, mimosmluvní foto

Reklama
Reklama

Související články

Tisknete doma fotografie? Jak na výběr správné tiskárny

17.03.2020 | Elektronika

Domácí tisk fotografií se dnes stal již jakousi samozřejmostí, bez které se nedokážeme obejít. V minulosti tomu tak jistě nebylo. Vždyť fotografie se… Celý článek

Vyzrajte nad výpadkem a poruchou elektrického proudu

03.12.2019 | Elektronika

Už několikrát vám vypadl proud zrovna ve chvíli, kdy jste potřebovali dodělat důležitý pracovní úkol? Vlivem poruchy elektrického proudu jste přišli… Celý článek

Televizory Philips 7304 Performance Series zaručí zábavu celé rodině

31.10.2019 | Elektronika

Televizory Philips série 7304 nesou v podtitulu název The Performance Series (série zaměřená na výkon). Slibují zábavu pro celou rodinu a zalíbí se… Celý článek

Co si představíte pod pojmem smarter home?

15.07.2019 | Elektronika

Slyšeli jste již někdy o pojmu chytrá domácnost? S nejvyšší pravděpodobností ano. Víte, ale, co si pod tímto pojmem představit? Je chytrá domácnost… Celý článek

Reklama
Reklama