Guardian Glass uvádí na evropský trh sklo pro regulaci slunečního záření

05.09.2018 | PR článek | Rubrika - Elektronika

Společnost Guardian Glass představuje nové sklo s povlakem s dvojitou funkční vrstvou stříbra pro regulaci slunečního záření, které svým neutrálním šedým provedením sleduje současné architektonické trendy prosklených fasád a oken.

Guardian Glass uvádí na evropský trh sklo pro regulaci slunečního záření
Reklama

Sklo Guardian SunGuard® SuperNeutral™ (SN) 63 nejenže svým designem vyhovuje trendům současné architektury, ale také nabízí celou řadu zlepšených vlastností, včetně:

  • vysoké propustnosti světla (63 % pro izolační dvojskla* a 56 % pro izolační trojskla*),
  • vynikající tepelné izolace (hodnota Ug = 1,0 W/m2K pro dvojskla a 0,5 W/M2K pro trojskla),
  • vynikající regulace slunečního záření (33 % pro dvojskla a 30 % pro trojskla),
  • velmi nízkých hodnot vnějšího odrazu (12 % pro dvojskla a 14 % pro trojskla),
  • příznivé hodnoty vnitřního odrazu (16 % pro dvojskla a 19 % pro trojskla).

Tyto výkonnostní vlastnosti činí sklo SunGuard SN 63 ideální volbou pro dvojitě a trojitě zasklená okna a fasády.

Nicolas Gouzou, produktový manažer společnosti Guardian Glass v Evropě, poznamenal: „Projekty interiérového designu již dávno šedou nezavrhují coby chmurnou a depresivní. Módní a všestranná šedá dnes zdobí domy, kanceláře i veřejné budovy. Také designové projekty prosklených exteriérů v Evropě sledují stejný trend. Architekti upouštějí od nazelenalého nádechu prosklených fasád a přiklánějí se k neutrální šedé, která budovám dodává na dokonalosti a vytříbenosti.“

Na základě tohoto rostoucího trendu definovaného designéry a architekty vyvinula společnost Guardian Glass nový produkt.

„Kromě vzhledu jsme zapracovali také na výkonu, a dosáhli tak výjimečné kombinace výhod, která architektům umožňuje propracovat obvodový plášť budovy s precizností odpovídající potřebám prostředí, klimatu a optimálního komfortu uživatelů,“ dodává Gouzou.

Sklo SunGuard SN 63 je k dispozici v chlazené i tvrzené verzi.

Společnost Guardian Glass neustále vyvíjí a vylepšuje řadu skel SunGuard s protislunečními povlaky, aby maximálně vyhověla požadavkům architektů a designérů.

Společnost Guardian Glass představí produkt SunGuard® SN63 na veletrhu Glasstec v hale 10 / stánek A24 (23. až 26. října 2018) v německém Düsseldorfu.

 

* Uváděné hodnoty se vztahují na izolační dvojskla - vnější sklo SunGuard SN63 o tloušťce 6 mm (povlak na povrchu #2) – distanční rámeček 16 mm, plnění argon 90% – vnitřní tabule float 4 mm; a na izolační trojskla - vnější sklo SunGuard SN63 o tloušťce 8 mm (povlak na povrchu #2) – distanční rámeček 16 mm, plnění argon 90% – prostřední tabule float 4 mm – distanční rámeček 16 mm, plnění argon 90% – vnitřní sklo ClimaGuard Premium2 44,2 (povlak na povrhu #5). Tato technická data jsou nominální hodnoty a podléhají výrobním tolerancím.

 

Guardian Glass

 

Guardian Glass, největší podnik skupiny Guardian Industries, je v celosvětovém měřítku jedním z největších producentů plaveného skla, skla s povlakem a dalších výrobků z plaveného skla.  Ve 25 závodech po celém světě vyrábí společnost Guardian Glass vysoce kvalitní sklo pro použití v exteriéru (jak komerčních, tak i rezidenčních budov) a k interiérovému architektonickému využití, pro dopravu a technické výrobky. Sklo od společnosti Guardian lze nalézt v domácnostech, kancelářích, automobilech a na řadě architektonicky významných staveb po celém světě. Guardian Glass Science & Technology Center průběžně pracuje na vytváření nových skleněných výrobků a řešení s využitím nejmodernějších technologií s cílem pomáhat zákazníkům vidět, co je možné – see whats possible®. Navštivte stránky guardianglass.com.

 

O společnosti Guardian Industries

 

Guardian Industries je globální společnost se sídlem v Auburn Hills, Michigan, a ve svých závodech, které provozuje v Severní Americe, Evropě, Jižní Americe, Africe, na Blízkém a Středním východě a v Asii, zaměstnává přibližně 18 000 lidí. Podniky společnosti Guardian Industries se zabývají výrobou plavených skel, vysoce výkonných skel s povlakem a dalších výrobků z plaveného skla pro architektonické, rezidenční, interiérové, dopravní a technické využití i výrobou vysoce kvalitních pochromovaných a lakovaných plastových dílů pro automobilový průmysl a odvětví nákladních vozidel. Vizí společnosti Guardian Industries je vytvářet přidanou hodnotu pro své zákazníky a celou společnost prostřednictvím neustálých inovací při menší spotřebě zdrojů. Guardian je stoprocentní dceřinou společností Koch Industries, Inc. Navštivte stránky guardian.com.

 

 

Foto © Bartosz Makowski, GRDPR159, mimosmluvní foto

Reklama
Reklama

Související články

Ovládání domácnosti hlasem. Co všechno je potřeba?

09.01.2019 | Elektronika

Porovnáte-li průměrnou českou domácnost dnes a třeba před rokem 1989, rozdíly jsou dosti markantní. V současné době už navíc není nereálné ovládání… Celý článek

Klimatizace může za nejeden zdravotní problém

31.12.2018 | Elektronika

Klimatizace je pro většinu z nás během letních veder hotovou spásou. Avšak všeho moc škodí. A to platí i u klimatizace. Obzvláště pak, jestli je… Celý článek

Inteligentní interiérová kamera Netatmo je nyní kompatibilní s HomeKit od Applu

20.11.2018 | Elektronika

Společnost Netatmo, která se specializuje na chytrou spotřební elektroniku pro bezpečnější a pohodlnější domov, oznamuje, že produkt inteligentní… Celý článek

Kukátko do dveří s kamerou pro větší bezpečí

04.09.2018 | Elektronika

Konečně už pominula doba, kdy jsme po zazvonění u dveří tiskli obličej k maličkému dveřnímu kukátku a mžourali ve snaze rozpoznat, kdopak to tam… Celý článek

Reklama
Reklama