affiliate-modra-nejlevnejsi-1000x200-1553770942.jpg

Klimatizace může za nejeden zdravotní problém

31.12.2018 | StanislavaV | Rubrika - Elektronika

Klimatizace je pro většinu z nás během letních veder hotovou spásou. Avšak všeho moc škodí. A to platí i u klimatizace. Obzvláště pak, jestli je nekvalitní, špatně nastavená nebo nevyčištěná. Jaké zdravotní problémy nám může špatně používaná klimatizace přivolat?

Klimatizace může za nejeden zdravotní problém
Reklama

Angína

Výkyvy teplot, zmrzlina, ledové nápoje a klimatizace. Nejen toto jsou důvody, proč přes léto trpíme na angíny. Velké teplotní rozdíly mezi klimatizovaným prostorem a horkem venku tvoří pro naše tělo velkou zátěž.

Rýmy

Rýma je prostým následkem velkých teplotních šoků, které na naše tělo při používání klimatizace útočí. Proto by nikdy neměly být teplotní rozdíly mezi klimatizovaným a neklimatizovaným prostorem tak velké.

Klimatizace může za nejeden zdravotní problém

Ztráta hlasu

Při nízké teplotě dochází k ochromení pohybu řasinkového epitelu dolních dýchacích cest, jehož následkem je hromadění hlenu v oblasti hlasivek a hrtanu. Následkem je nepříjemné chraptění až ztráta hlasu.

Suché oči

Pokud pracujete u počítače, víte, že to škodí vašim očím v podobě nedostatku slz a následkem vyschlých očí, které díky tomu mohou bolet a pálit. Stejně tak mohou zarudnout a můžeme mít pocity jako bychom měli písek v oku. Stejné účinky může mít i používání klimatizace.

Silnější alergie

Díky tomu, že v klimatizaci stále cirkuluje vzduch v poměrně uzavřeném okruhu, můžete pociťovat silnější projevy astmatu nebo alergie. Mohou za to roztoči, plísně i bakterie, které se v klimatizaci vyskytují. Proto nezapomínejte na pravidelné čištění.

Bolest kloubů

I zde hraje roli velké množství chladného vzduchu. Pokud nechcete teplotu klimatizace zvýšit, alespoň se oblečte tak, aby vaše klouby pod náporem studeného vzduchu neprochladly.

Klimatizace může za nejeden zdravotní problém

Jak správně nastavit klimatizaci tak, aby neublížila?

  • Teplotní rozdíl v porovnání okolní teploty by neměl být více než 5°C.
  • Pokud máte astma, slabou imunitu nebo jste nemocní, nepouštějte si ji vůbec.
  • V autě ji stačí pouštět v 15 minutových intervalech.
  • Klimatizaci správně nastavte a pravidelně ji čistěte.

 

 

Reklama
Reklama

Související články

Ovládání domácnosti hlasem. Co všechno je potřeba?

09.01.2019 | Elektronika

Porovnáte-li průměrnou českou domácnost dnes a třeba před rokem 1989, rozdíly jsou dosti markantní. V současné době už navíc není nereálné ovládání… Celý článek

Inteligentní interiérová kamera Netatmo je nyní kompatibilní s HomeKit od Applu

20.11.2018 | Elektronika

Společnost Netatmo, která se specializuje na chytrou spotřební elektroniku pro bezpečnější a pohodlnější domov, oznamuje, že produkt inteligentní… Celý článek

Guardian Glass uvádí na evropský trh sklo pro regulaci slunečního záření

05.09.2018 | Elektronika

Společnost Guardian Glass představuje nové sklo s povlakem s dvojitou funkční vrstvou stříbra pro regulaci slunečního záření, které svým neutrálním… Celý článek

Kukátko do dveří s kamerou pro větší bezpečí

04.09.2018 | Elektronika

Konečně už pominula doba, kdy jsme po zazvonění u dveří tiskli obličej k maličkému dveřnímu kukátku a mžourali ve snaze rozpoznat, kdopak to tam… Celý článek

Reklama
Reklama