Proč si Češi k zabezpečení domu vybírají chytré zámky a mluvící kamery?

31.10.2017 | PR článek | Rubrika - Elektronika

Policejní statistiky mluví jasně. Stejně tak rychle, jako bohatnou majitelé bytů a domů, bohatnou i zloději. Průměrná škoda při vloupání se za poslední rok vyšplhala až na 44 tisíc korun. To znamená jediné. Je levnější zabezpečit dům, než se nechat vykrást. Co jsou chytré zámky a mluvící kamery a proč si je Češi tak oblíbili?

Proč si Češi k zabezpečení domu vybírají chytré zámky a mluvící kamery?
Reklama

Od chytrých zámků nemusíte mít klíče

Chytrý zámek vám pomůže nejen k efektivnímu zabezpečení domu, ale výrazně vám i zjednoduší život. Odemkne vám nové možnosti:

·         Zajistí bezpečí – při opouštění domu si nemusíte dělat starosti se zamykáním. Chytrý zámek zamkne sám, jakmile zavřete dveře.

·         Odemykání a zamykání bez klíčů – do dveří s chytrým zámkem se dostanete pomocí vašeho chytrého telefonu, tabletu, čtečky otisků prstů, zadáním kódu, dálkového ovladače nebo bezdrátové klávesnice.

·         Kontrolu nad přístupem do domu – chytrý zámek lze ovládat přes smartphone. Odemykat a zamykat můžete odkudkoliv na světě.

·         Přidělování přístupu – aplikace chytrého zámku umožňuje majiteli bytu přidělovat dočasný přístup. Zámek vám navíc dá vědět, kdy dveře byly otevřeny.

Chytrý zámek jako zabezpečení rodinných i bytových domů

Chytrý zámek nevyužívají jen majitelé rodinných domů, ale i chytří majitelé bytovek a SVJ. Vyřeší totiž dilema, zda vchodové dveře zamykat, nebo nechávat odemčené. Kvůli častým krádežím ve společných prostorech je mnoho majitelů jednotek pro zamykání, ale co když bude hořet a jediný únikový východ bude zamčený? To vás může stát život. Funkce chytrého zámku „zevnitř odemčeno, zvenčí zamčeno“ řeší obě varianty. Zabouchnuté dveře jsou zvenku zamčené, ale stačí vzít zevnitř za kliku a ihned se odemknou.

Mluvící kamery děsí zloděje

Snad žádný zloděj se nebude pokoušet vykrást objekt v přítomnosti svědků. A přesně na takovém principu fungují dnešní bezpečnostní kamerové systémy. Jakmile chytrá kamera zachytí ve sledovaném prostoru cokoliv podezřelého, ihned vás na to upozorní. Zobrazí vám v mobilním telefonu obraz z místa činu a skrze výkonné reproduktory upozorní zloděje na to, že sledujete a nahráváte každý jeho krok. Strach z dopadení zaručeně přesvědčí dotyčného pachatele, že vykrádat váš dům byl ten nejhorší nápad, který kdy dostal.

Chytrá kamera může navíc disponovat funkcí „inteligentní analýza obrazu“. Co se pod touto funkcí skrývá?

·         rozpoznání pohybu

·         rozpoznání odložených či odcizených předmětů

·         detekce SPZ automobilů či obličejů osob

·         počítání osob

·         varování před násilným chováním, vandalismem atd.

 

Které zabezpečení bude střežit váš dům? Nejoblíbenější je kombinace obojího. Poraďte se s experty na zabezpečení z TOP Security, jaké elektronické bezpečnostní systémy nejlépe ochrání váš majetek i životy vašich blízkých.

 

 

Reklama
Reklama

Související články

Tisknete doma fotografie? Jak na výběr správné tiskárny

17.03.2020 | Elektronika

Domácí tisk fotografií se dnes stal již jakousi samozřejmostí, bez které se nedokážeme obejít. V minulosti tomu tak jistě nebylo. Vždyť fotografie se… Celý článek

Vyzrajte nad výpadkem a poruchou elektrického proudu

03.12.2019 | Elektronika

Už několikrát vám vypadl proud zrovna ve chvíli, kdy jste potřebovali dodělat důležitý pracovní úkol? Vlivem poruchy elektrického proudu jste přišli… Celý článek

Televizory Philips 7304 Performance Series zaručí zábavu celé rodině

31.10.2019 | Elektronika

Televizory Philips série 7304 nesou v podtitulu název The Performance Series (série zaměřená na výkon). Slibují zábavu pro celou rodinu a zalíbí se… Celý článek

Co si představíte pod pojmem smarter home?

15.07.2019 | Elektronika

Slyšeli jste již někdy o pojmu chytrá domácnost? S nejvyšší pravděpodobností ano. Víte, ale, co si pod tímto pojmem představit? Je chytrá domácnost… Celý článek

Reklama
Reklama