Cena elektřiny 2021

31.01.2021 | PR článek | Rubrika - Finance

Tak, jako se vyvíjí a mění cena u spotřebičů, potravin, léků a podobně, vyvíjí se i u energií. Je proto dobré zajímat se rok co rok o to, zda je váš stávající dodavatel stále tím nejlepším. Možná budete překvapeni, že patří k těm dražším. Díky změně dodavatele můžete ročně ušetřit tisíce korun.

Cena elektřiny 2021
Reklama

Srovnání dodavatelů elektřiny

Potěšující pro všechny uživatele elektřiny je, že se dají dodavatelé elektřiny srovnávat velmi jednoduše. Stačí vám k tomu internet a chvilka času kdykoli ve dne nebo v noci. Cena elektřiny pro vás bude rázem srozumitelná a jasná, a to ani nebudete muset opustit pohodlí domova.

K nejčastěji používaným patří srovnávač elektřiny nebo kalkulačka, prostřednictvím které lze rychle srovnat jednotlivé nabídky.  Průměrně pak dochází k úspoře 1 850 Kč, což rozhodně není zanedbatelná částka a můžete ji využít na něco užitečného či příjemného. Své o tom vypovídá i fakt, že v roce 2018 změnilo dodavatele téměř 380 000 domácností.

Chcete-li zjistit cenu elektřiny prostřednictvím „elektřina kalkulačka“, stačí, abyste vyplnili kraj, vaši spotřebu, pokud ji znáte, velikost vašeho bydlení, k čemu elektřinu využíváte především, aktuálního dodavatele a telefonní číslo na vás. Pak může dojít ke srovnání dodavatelů. Užitečný vám může být i ceník elektřiny.

Nejde jen o cenu elektřiny

Společně se získáním lepší ceny je při hodnocení dodavatelů brán ohled i na celkovou spokojenost. Proto některé srovnávače a kalkulačky nabízí i index komplexnosti. V něm je zohledněno, jaké obchodní podmínky dodavatel klientům nastolil, jaké smluvní vtahy nabízí, jaká je komunikace s ním a jaké je jeho postavení na trhu.

Podívejte se také na kalkulačku pro srovnání cen elektřiny u toho či onoho dodavatele. Na našem trhu je jich hodně a sami se v nabídkách budete ztrácet. Vše je rychlé a snadné, a pokud nebudete chtít, k ničemu vás srovnání nezavazuje. Za zkoušku nic nedáte. Jak jsme uvedli výše, úspora ale bývá průměrně 1 850 Kč. Neváhejte a začněte šetřit co nejdříve.

 

Reklama
Reklama

Související články

Zájem o on-line odhady nemovitostí roste: Odhad-zdarma.cz vypracuje přes 1 000 odhadů denně

26.03.2021 | Finance

Ani v době pandemie a omezení pohybu obyvatel se trh s bydlením nezastavil. I v oboru realit dochází k rozvoji on-line služeb, tedy bez nutnosti… Celý článek

Kalkulačka půjček online

01.03.2021 | Finance

Do nepříznivé finanční situace se může dostat každý z nás. Anebo se můžeme rozhodnout pro finanční injekci, která nám dopomůže k tomu, abychom si… Celý článek

Pojištění auta online

01.03.2021 | Finance

Mít vlastní auto je v dnešní době téměř standard. I proto vidíme stále častěji parkovat u domu dvě i více vozů. Jenomže s tímto praktickým pomocníkem… Celý článek

Aktuální sazby hypoték

01.02.2021 | Finance

Hypotéku na bydlení má dnes téměř každý, kdo si jej chtěl pořídit. V posledních letech se dostupnost hypoték velmi změnila, je nedostupnější než… Celý článek

Reklama
Reklama