Reklama

Chcete doma ušetřit za plyn? Tipy jak na to

19.11.2016 | StanislavaV | Rubrika - Finance

Šetřit se dá doma na vodě, elektřině, topení ale i na plynu. Plyn je v Česku celkem levná komodita, i přes to se každá koruna v peněžence hodí.

Chcete doma ušetřit za plyn? Tipy jak na to
Reklama

Šetříme plynem při vaření

Pokud máme doma plynový sporák, dá se na něm ušetřit několik desetikorun, možná i stokorun. Stačí si vždy uvědomit a dodržovat několik jednoduchých pravidel.

jak ušetřit za plyn

  • První věcí je neplýtvat plynem na ohřev pokrmů, které dokáže rychleji a levněji ohřát mikrovlnná trouba. Ano elektřina je v tomto směru opravdu levnější, než ohřev na plynu. Při ohřevu v mikrovlnce musíme jídlo rozmístit na talíř tak, aby uprostřed talíře nic nebylo. Jedná se o princip mikrovln, který zde nebudu popisovat.

  • Navážeme na první bod, protože i ohřev vody je levnější v konvici. Opět jde o levnější elektřinu, než plyn spotřebovaným při ohřevu vody na sporáku. Není nad čím uvažovat, jednoduše tento bod dodržujte.

  • Správná velikost hrnce versus hořáku. Vždy je lepší pokud použijete hořák menší, než větší. Teplo totiž cestuje od středu hrnce postupně až na jeho okraj a během celé cesty předává svou teplotu hrnci. Pokud použijeme moc velký hořák, plamen a teplo se dostane moc rychle ke kraji hrnce a odejde jeho okrajem pryč. Hrnec tedy neměl čas převzít si energii z plamene. Nejlepší variantou je samozřejmě přiměřeně velký hrnec na přiměřeně velký plamen.

  • Když už jste zvolili skvělý hrnec a perfektně seřídili plamen, je dobré využívat pokličky. Poklička udrží teplo v hrnci a to se odrazí zpět do pokrmu.

Těmito několika malými radami dokážete uspořit velké množství plynu a ulehčit o pár desetikorun své peněžence.

Zdroj fotografií: https://pixabay.com

 

Reklama
Reklama

Související články

Co vám zaručeně pomůže ušetřit? Srovnání cen elektřiny a plynu

26.09.2020 | Finance

Doba není zrovna snadná a mnohé domácnosti se snaží šetřit všude, kde jen je to možné. Často se domnívají, že na nezbytných výdajích na bydlení se… Celý článek

Navyšte prodejní cenu nemovitosti pomocí aukce

20.08.2020 | Finance

Určit správnou prodejní cenu nemovitosti většinou vyžaduje opravdu dobré znalosti trhu. Je-li cena nastavená příliš nízko, nemovitost se sice hned… Celý článek

K jakým škodám na majetku dochází v ČR nejčastěji a na co si dát pozor při výběru pojištění?

02.12.2019 | Finance

Pojistit se znamená získat jistotu. Respektive garanci finanční kompenzace, když si příroda usmyslí, že vám z nově rekonstruovaného bydlení udělá… Celý článek

Kdy se vyplatí spořicí účet a jak vybrat ten nejlepší?

26.11.2019 | Finance

Máte stranou finanční rezervu na nenadálé výdaje? A kde ji máte uloženou? Poradíme vám, kdy se vyplatí začít přemýšlet o spořicím účtu a taky, jak si… Celý článek

Reklama
Reklama