Co vám zaručeně pomůže ušetřit? Srovnání cen elektřiny a plynu

26.09.2020 | PR článek | Rubrika - Finance

Doba není zrovna snadná a mnohé domácnosti se snaží šetřit všude, kde jen je to možné. Často se domnívají, že na nezbytných výdajích na bydlení se šetřit nedá, opak je však pravdou. Uspořit můžete například za elektřinu nebo plyn. Stačí změnit dodavatele.

Co vám zaručeně pomůže ušetřit? Srovnání cen elektřiny a plynu
Reklama

Doby, kdy jsme byli odkázáni na jednoho jediného dodavatele plynu a elektřiny, jsou dávno pryč. Dnes je na výběr a byla by škoda toho nevyužít. Prohlédněte si srovnání dodavatelů plynu i elektřiny a vyberte si takového, který vám nabídne skutečně nejlepší cenové podmínky.

Srovnání dodavatelů elektřiny i plynu hezky na jednom místě

Na internetu najdete spoustu informací, ovšem kdybyste po srovnání cen plynu a elektřiny pátrali na vlastní pěst, zabralo by vám to spoustu času. Podívejte se raději na web Ušetřeno.cz, který tohle udělal za vás.

Stačí do kalkulačky zadat, jak bydlíte a jak moc plyn či elektřinu využíváte. Ihned po vyplnění formuláře se vám zobrazí srovnání dodavatelů elektřiny a plynu. Ceny elektřiny i plynu uvidíte téměř od všech společností, jež na našem trhu působí, takže snadno vyberete nejlepší nabídku.

Proč vlastně není cena u všech dodavatelů stejná?

Proč si vlastně zrovna váš dodavatel účtuje tolik a jiní nabízejí výhodnější ceny plynu či elektřiny? Odpověď na tuto otázku je jednoduchá. Cena elektřiny a plynu se totiž skládá ze dvou částí. Ta první je regulovaná a určuje ji Energetický regulační úřad. Ta druhá je ovšem určovaná samotnými dodavateli, každý si naúčtuje jinou marži, a proto se celková částka liší.

Přechod k jinému dodavateli je jednoduchý

Rádi byste odebírali plyn či elektřinu za výhodnější ceny, ale bojíte se přechodu k jinému dodavateli? Nemusíte, nebude vás stát žádné peníze ani nervy a času jenom trochu. Většina dodavatelů vám s vyřízením ochotně pomůže, stačí jim udělit plnou moc. Případně se obraťte přímo na zástupce portálu Ušetřeno.cz, i oni vám rádi poradí.

Reklama
Reklama

Související články

Žádné drama na trhu nemovitostí se zatím nekoná. Jaký je aktuální vývoj za času pandemie?

22.11.2020 | Finance

Možná mnozí z nás očekávali přinejmenším stagnaci nebo spíše pokles cen na trhu nemovitostí v souvislosti s jarní vlnou epidemie coronaviru. Nic… Celý článek

Co byste měli vědět o refinancování hypotéky?

05.11.2020 | Finance

Refinancování hypotéky vám může pomoci výrazně ušetřit. Můžete díky němu totiž získat výhodnější úrokovou sazbu. Jak správně refinancovat, aby se vám… Celý článek

Půjčka na bydlení chytře – porovnání hypoték online

22.10.2020 | Finance

Hypotéka se dlouhodobě jeví jako nejlepší způsob financování vlastního bydlení. Využijete ji na pořízení, rekonstrukci či modernizaci nemovitosti.… Celý článek

Jak na úspory energií? Mějte přehled o spotřebě!

08.10.2020 | Finance

Chcete snížit své výdaje za energie? Základem pro efektivní úspory je vědět, jakou máte aktuální spotřebu. V článku se dozvíte, jak hlídat spotřebu… Celý článek

Reklama
Reklama