Jak vybrat investiční platformu?

22.06.2021 | PR článek | Rubrika - Finance

Investiční platforma je v podstatě online služba pro nákup, prodej a úschovu aktiv. Tyto aktivity lze provozovat prostřednictvím specializovaných internetových platforem (Direct-to-Customer, D2C) nebo po dohodě s finančním odborníkem, kterému svěříte obchodování vaším jménem.

Jak vybrat investiční platformu?
Reklama

Poslední roky se, díky rozsáhlé nabídce obchodních instrumentů, těší investiční platformy stále větší oblibě. Klíčovou však sehrává poskytovatel. Téměř každá platforma nabízí správu aktiv na různých trzích současně a u většiny prakticky zprovozníte různé typy investičních účtů. Díky nepřetržitému přístupu na obchodní účet snadno získáte přehled o svých investicích na několik kliknutí.

Kopírování obchodů

Copy Trading je rozšířený způsob investování spočívající v kopírování aktivit slibných obchodníků na váš účet. Při těchto aktivitách se přímo setkávají dvě strany – obchodník a investor. Obchodník funguje jako pohod tohoto dua: založí si obchodní účet, pustí se do práce a jeho výsledky se zobrazí ve speciálním hodnocení. Na základě těchto dat se může investor podívat na efektivitu nebo podmínky kopírování aktivit a následně se rozhodnout, kterému obchodníkovi dá přednost.

Charakteristické rysy kopírování obchodů:

 

  • Obchody vznikají na účtu investora, nikoliv převodem peněz k obchodníkovi. Investoři tak mají kontrolu nad svými penězi a mohou využívat bonusové programy, promo akce další výhody (např. cashback).

 

  • Praktické, transparentní a přehledné schéma spolupráce pro kopírování obchodů a placení za služby, jak ze strany investorů, tak obchodníků.

 

  • Široké možnosti nastavení kopírování obchodů.

 

  • Investor může kopírování obchodů kdykoliv zrušit bez jakýchkoliv sankcí nebo poplatků.

Jednou z oblíbených platforem pro kopírování obchodů je CopyFX. Tato služba pro kopírování obchodů otevírá zkušeným obchodníkům dveře do nového světa, kde mohou navýšit své výnosy oslovením investorů. Flexibilní nastavení času a podmínek kopírování obchodů je základem pro volbu optimální spolupráce se všemi uživateli platformy.

PAMM investování

Kromě přístupu na měnový trh nabízí mnoho forex brokerů svým klientům také PAMM investování. Tento systém spojí obchodní účet investora se zkušeným obchodníkem. Investor tímto způsobem svěřuje své peníze do rukou obchodníka. Tímto způsobem mohou obchodníci pracovat na svých účtech a všechny aktivity se automaticky zkopírují na propojené účty.

Za svou práci si obchodník účtuje poplatek, takže se musí snažit o co největší efektivitu. Z účtu si navíc nemohou vybrat peníze, dokud nedojde k jeho zavření – vybírat mohou pouze výnosy. Cílem tohoto systému je chránit investory před impulzivním nebo nerozvážným chováním obchodníků, protože se jich takové chování dotkne nejvíce.

Klíčovou vlastností PAMM účtů je možnost shromáždit aktiva všech zúčastněných investorů v rukou zkušeného obchodníka, přičemž je všem předem známo, za jakých podmínek probíhá rozdělení zisku.

Shrnutí

Investiční platformy představují moderní a praktické instrumenty pro vydělávání na finančních trzích bez vlastního zapojení. Můžete díky nim vydělávat na zkušenostech skutečných odborníků, kteří je využívají efektivně v praxi. Nejdříve si však musíte prostudovat podmínky platforem a charakteristiky obchodníků, aby splnily vaše očekávání.

 

Reklama
Reklama

Související články

Jaké jsou výhody domácí solární elektrárny?

16.07.2021 | Finance

Stavíte rodinný dům a chcete vše vyřešit tak, abyste si mohli dopřávat dokonalý komfort a zároveň eliminovali zbytečné výdaje? Nebo jste se rozhodli… Celý článek

Lepší a ekologičtější bydlení: Díky státním dotacím i výhodné eko půjčce

15.07.2021 | Finance

Udělejte vstřícný krok k přírodě i ke svým financím. K ekologičtějšímu bydlení může navíc výrazně dopomoci stát. A to prostřednictvím mnoha dotačních… Celý článek

Chcete vydělat na pronájmu nemovitosti? Jen sečíst 12krát nájem nestačí!

07.06.2021 | Finance

Chcete pronajmout nemovitost a získat tak další příjem navíc? Zvažujete pořízení nemovitosti jako investici a zdroj pasivního příjmu? Celý článek

Zájem o on-line odhady nemovitostí roste: Odhad-zdarma.cz vypracuje přes 1 000 odhadů denně

26.03.2021 | Finance

Ani v době pandemie a omezení pohybu obyvatel se trh s bydlením nezastavil. I v oboru realit dochází k rozvoji on-line služeb, tedy bez nutnosti… Celý článek

Reklama
Reklama