Reklama

Nebankovní půjčka a její hrozby

12.4.2017 | StanislavaV | Rubrika - Finance

Na první pohled se to zdá býti jako velmi výhodná nabídka. Půjčí vám rychle peníze, nejsou tam žádné vysoké úroky ani podrazy. Jedná se o společnosti, které nejsou bankami a kde může číhat nebezpečí! Nakonec vše nebude tak růžové, jak se na první pohled zdálo. Jaké jsou nástrahy, na co si dávat pozor při těchto nebankovních půjčkách, je vůbec možné jim věřit a půjčit si – to vám poradí tento článek! Čtěte pozorně.

Nebankovní půjčka a její hrozby

Půjčujte si u bank!

Ačkoliv ani u bankovní společnosti nemusí být úvěr bez háčku, tak je nutné dodat, že banka vždy poskytuje úvěry v mezích zákona a poctivě. Nedá se ani říci, že by všechny nebankovní společnosti byly podvodné a jednali nekorektně, je třeba však zvýšené pozornosti a opatrnosti.

Banka zjistí z příjmů a výdajů, zda budete schopni půjčku bezproblémově splácet. Zatím co nebankovní společnosti nebudou požadovat tyto údaje a vy se poté dostanete do svízelné situace (ta může vyústit až v lichvu). Vydejte se tou správnou cestou!

Jak poznat podvodnou společnost

  • Poskytovatel je fyzickou osobou a chybí mu povolení poskytovat půjčky.

  • Poskytovatel nemá adresu sídla společnosti, popřípadě když je adresa psána, si ji vždy vyhledejte, zda vůbec existuje.

  • Poskytovatel slibuje hory doly za minimum námahy. Když je něco až moc dobré, pak je v tom nějaký háček.

  • Vždy si najděte na internetu recenze lidí, které již mají s touto společností zkušenosti.

  • Jak vypadá inzerát? Chybí v něm podstatné informace? Jsou v něm pravopisné a stylistické chyby? Pak je to podezřelé.

Na co si dávat pozor

nebankovní půjčka

Povětšinou je kámen úrazu splácení půjčky v těchto nebankovních společnostech. Člověk, který nerozumí právním záležitostem, by tak mohl snadno naletět. Přizvěte si na pomoc někoho, kdo vám pomůže a pečlivě čtěte každý detail smlouvy pro jistotu i víckrát! Nepodepisujte bezhlavě vše, co vám strčí pod nos.

Poplatky za půjčku a další náležitosti spojené s jejím zpracováním mohou být až nepřiměřeně velké, oni se snaží vydělat samozřejmě co nejvíce!

Velkou pozornost věnujte také sankcím za porušení pravidel dlužníka! Klasickým fíglem je například situace, že věřitel dlužníka natolik zmate, že zapomene splatit již první splátku a nastávají sankce, které jsou opravdu vysoké. Věřitel dostává větší částky za sankce při nesplácení, než by dostával za úroky spojené se splácením půjčky.

Dávejte si obzvlášť pozor na poznámky, které jsou psány malými až nečitelnými písmy. Zde se nachází většinou právě to nejdůležitější! Nenaleťte na tuto metodu!

Zdroj fotografií: https://unsplash.com

Související články

Nebankovní půjčky jsou dlouhodobě výhodnější

Nebankovní půjčky jsou dlouhodobě výhodnější

29.7.2017 | PR článek | Finance

Pokud si chtějí lidé pořídit pěkný rodinný dům a nové auto, potřebují dostatek peněz. Jen málokdo má dnes našetřeno, obzvláště pak v mládí. Co dělat, ... Celý článek

Online nákupy táhnou

Online nákupy táhnou

3.5.2017 | StanislavaV | Finance

Někteří preferují spíše nákupy v kamenných prodejnách, kdy si vše mohou pečlivě osahat a vyzkoušet. Jiní dávají přednost nákupům v pohodlí domova. Pro... Celý článek

Pojištění domácnosti nepodceňujte

Pojištění domácnosti nepodceňujte

22.3.2017 | PR článek | Finance

Pojištění domácnosti kryje škody, které na vašem majetku způsobí živelné pohromy, zloději či vandalové. Víte, na co si dát při uzavírání pojistky pozo... Celý článek

Výhodná elektřina: Vyplatí se vám taky?

Výhodná elektřina: Vyplatí se vám taky?

17.3.2017 | PR článek | Finance

Vytápění elektřinou je čím dál oblíbenější než starý dobrý plyn. I ti největší odpůrci už to vzdali. A ještě rádi přiznali, že se dá s elektřinou i ši... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii