affiliate-modra-nejlevnejsi-1000x200-1553770942.jpg

Online nákupy táhnou

03.05.2017 | StanislavaV | Rubrika - Finance

Někteří preferují spíše nákupy v kamenných prodejnách, kdy si vše mohou pečlivě osahat a vyzkoušet. Jiní dávají přednost nákupům v pohodlí domova. Proč nakupovat přes internet? Jaké jsou ty největší výhody? To se dozvíte v tomto článku.

Online nákupy táhnou
Reklama

Vše v pohodlí domova

Tou bezesporu největší výhodou je pohodlnost. Pokud žijete na vesnici a do obchodního centra to máte z ruky, pak online nákupy oceníte. Nemusíte ztrácet čas chozením po obchodech, poté opět dojet domů – utratili byste už za dopravu nějaké ty peníze a to ani nemáte jistotu, že nakoupíte, co potřebujete.

Ano, mnohdy v obchodech nemají přesně to, co momentálně potřebujeme/hledáme. Internet je jeden velký obchod plný nespočetně kusů oblečení. Tady si skutečně přijde na své každý. Zaručeně objevíte to, co hledáte. Je jednodušší sedět doma za počítačem, než chodit a hledat.

Navíc mnoho e-shopu nabízí svým klientům aplikace, které si snadno stáhnete do mobilního telefonu. Vše máte přehledné, orientujete se podle rubrik nebo můžete vyhledávat. Nastavit si můžete také informace o novinkách, které vám budou chodit na e-mail.

nákup online

Slevové portály, cashbacky, akce

Ačkoliv při online nákupech musíte povětšinou platit poštovné, není tomu tak vždy. E-shopy mívají často akce, kdy je právě poštovné zdarma. Kromě toho existují i různé slevové portály, kde si můžete najít slevový kód, který při nákupu zadáte a hned vám přibude nějaká ta slevička. Jiné portály naopak nabízí určité procento z nákupu zpět za to, že se přes jejich portál prokliknete. Nakupování přes internet může být tedy velice výhodné.

Srovnání cen

Jak jsme již předeslali, nakupování přes internet je přehledné. Plošně vidíte, kde co kolik stojí. Můžete tedy srovnávat ceny na různých e-shopech. Jedno tričko někde může stát 299Kč, zatím co na jiném e-shopu bude stát 239Kč. Pečlivě hledejte, jelikož kdo hledá, ten najde.

Vrácení zboží

Mnoho lidí se bojí nákupů online právě z důvodu, že se bojí, že jim oblečení nebude sedět. Většina e-shopů však nabízí u zboží přesné rozměry a vy se pak můžete doma přeměřit. A v případě, že vám oblečení ani přesto nebude sedět, je tu vždy možnost jej vrátit a tím získat peníze zpět. Případné reklamace jsou také normální. Není se čeho obávat.

nákupy online

Čtěte recenze

Bohužel se při té smršti e-shopů setkáváme i s podvodnými. Zaplatíme peníze převodem (dobírka je rozhodně bezpečnější, i když si připlatíte) a poté nám zboží nedojde a e-shop s námi přestane komunikovat. To je klasická situace. Abyste se těmto problémům vyhnuli, sledujte recenze od zákazníků. Dohledejte si facebookovou skupinu, různé komentáře, zeptejte se známých. Ideální je, pokud má e-shop nálepku „ověřeno zákazníky“.

Zdroj fotografií: pixabay.com

 

Reklama
Reklama

Související články

Půjčku na bydlení získáte i bez doložení příjmů

28.03.2019 | Finance

Půjčka na bydlení, to není jen úvěr ze stavebního spoření či hypotéka (ať už účelová nebo neúčelová), u kterých se většinou jedná o vyšší částky a… Celý článek

Půjčka, která vás nezradí

21.03.2019 | Finance

Ačkoliv se o tom příliš nemluví, finanční obtíže zasáhnou alespoň párkrát za život prakticky každého. Záleží pak pouze na tom, jak se s tím daný… Celý článek

Jak v domácnosti ušetřit na maximum

20.03.2019 | Finance

Téměř každý z nás se snaží šetřit. Někdo šetří na jedné věci, někdo zase na další. Avšak všichni se shodneme na tom, že šetření na domácnosti je něco… Celý článek

Půjčka na rekonstrukci dokáže v podstatě okamžitě snížit vaše náklady na bydlení

06.03.2019 | Finance

Obvykle nežijeme v nevědomí a víme, kdy a kudy nám peníze doslova vylétávají z bytu či z domu – někdy netěsnícími starými okny, jindy střechou bez… Celý článek

Reklama
Reklama