Reklama

Online nákupy táhnou

3.5.2017 | StanislavaV | Rubrika - Finance

Někteří preferují spíše nákupy v kamenných prodejnách, kdy si vše mohou pečlivě osahat a vyzkoušet. Jiní dávají přednost nákupům v pohodlí domova. Proč nakupovat přes internet? Jaké jsou ty největší výhody? To se dozvíte v tomto článku.

Online nákupy táhnou

Vše v pohodlí domova

Tou bezesporu největší výhodou je pohodlnost. Pokud žijete na vesnici a do obchodního centra to máte z ruky, pak online nákupy oceníte. Nemusíte ztrácet čas chozením po obchodech, poté opět dojet domů – utratili byste už za dopravu nějaké ty peníze a to ani nemáte jistotu, že nakoupíte, co potřebujete.

Ano, mnohdy v obchodech nemají přesně to, co momentálně potřebujeme/hledáme. Internet je jeden velký obchod plný nespočetně kusů oblečení. Tady si skutečně přijde na své každý. Zaručeně objevíte to, co hledáte. Je jednodušší sedět doma za počítačem, než chodit a hledat.

Navíc mnoho e-shopu nabízí svým klientům aplikace, které si snadno stáhnete do mobilního telefonu. Vše máte přehledné, orientujete se podle rubrik nebo můžete vyhledávat. Nastavit si můžete také informace o novinkách, které vám budou chodit na e-mail.

nákup online

Slevové portály, cashbacky, akce

Ačkoliv při online nákupech musíte povětšinou platit poštovné, není tomu tak vždy. E-shopy mívají často akce, kdy je právě poštovné zdarma. Kromě toho existují i různé slevové portály, kde si můžete najít slevový kód, který při nákupu zadáte a hned vám přibude nějaká ta slevička. Jiné portály naopak nabízí určité procento z nákupu zpět za to, že se přes jejich portál prokliknete. Nakupování přes internet může být tedy velice výhodné.

Srovnání cen

Jak jsme již předeslali, nakupování přes internet je přehledné. Plošně vidíte, kde co kolik stojí. Můžete tedy srovnávat ceny na různých e-shopech. Jedno tričko někde může stát 299Kč, zatím co na jiném e-shopu bude stát 239Kč. Pečlivě hledejte, jelikož kdo hledá, ten najde.

Vrácení zboží

Mnoho lidí se bojí nákupů online právě z důvodu, že se bojí, že jim oblečení nebude sedět. Většina e-shopů však nabízí u zboží přesné rozměry a vy se pak můžete doma přeměřit. A v případě, že vám oblečení ani přesto nebude sedět, je tu vždy možnost jej vrátit a tím získat peníze zpět. Případné reklamace jsou také normální. Není se čeho obávat.

nákupy online

Čtěte recenze

Bohužel se při té smršti e-shopů setkáváme i s podvodnými. Zaplatíme peníze převodem (dobírka je rozhodně bezpečnější, i když si připlatíte) a poté nám zboží nedojde a e-shop s námi přestane komunikovat. To je klasická situace. Abyste se těmto problémům vyhnuli, sledujte recenze od zákazníků. Dohledejte si facebookovou skupinu, různé komentáře, zeptejte se známých. Ideální je, pokud má e-shop nálepku „ověřeno zákazníky“.

Zdroj fotografií: pixabay.com

 

Související články

5 rad při výběru půjčky

5 rad při výběru půjčky

1.8.2017 | PR článek | Finance

Vybrat si dokonalou půjčku nemusí být pro toho, kdo ji vybírá poprvé, nic jednoduché. Pokud jste právě v této situaci, není nutné zoufat. Poradíme vám... Celý článek

Nebankovní půjčky jsou dlouhodobě výhodnější

Nebankovní půjčky jsou dlouhodobě výhodnější

29.7.2017 | PR článek | Finance

Pokud si chtějí lidé pořídit pěkný rodinný dům a nové auto, potřebují dostatek peněz. Jen málokdo má dnes našetřeno, obzvláště pak v mládí. Co dělat, ... Celý článek

Nebankovní půjčka a její hrozby

Nebankovní půjčka a její hrozby

12.4.2017 | StanislavaV | Finance

Na první pohled se to zdá býti jako velmi výhodná nabídka. Půjčí vám rychle peníze, nejsou tam žádné vysoké úroky ani podrazy. Jedná se o společnosti,... Celý článek

Pojištění domácnosti nepodceňujte

Pojištění domácnosti nepodceňujte

22.3.2017 | PR článek | Finance

Pojištění domácnosti kryje škody, které na vašem majetku způsobí živelné pohromy, zloději či vandalové. Víte, na co si dát při uzavírání pojistky pozo... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii