Reklama

Postup při refinancování hypotéky

14.4.2018 | PR článek | Rubrika - Finance

I když jsou osoby, které od nástupu do prvního zaměstnání spoří, založí si stavební spoření, používají spořicí účty, neutrácí za zbytečnosti, jen málokomu se podaří naspořit dostatečně vysokou částku na koupi nemovitosti. Většina mladých ale spoří až v pozdějším věku, první roky, kdy chodí do zaměstnání, si užívají a měsíční mzdu utratí za cestování, oblečení, výpočetní techniku, mobilní telefony, zábavu a jiné. Proto se přibližně kolem třicátého roku života rozhodne pro hypotéku, ať už samostatně, nebo v páru.

Postup při refinancování hypotéky

 

Hypotéka je většinou určena výhradně ke koupi, rekonstrukci nebo stavbě bytu či domu. Má poměrně nízkou úrokovou sazbu, cca 30 let splatnosti a váže se k ní zástavní právo k nemovitosti pro případ, že by osoba, nebo pár nebyl schopen dalšího splácení.

Nastává konec fixační lhůty

 

Před uplynutím fixační lhůty hypotéky, která je stanovena hned při uzavírání na dobu několika let a je zárukou, že se nebude měnit úroková sazba samotné hypotéky, by se její majitelé měli zajímat o podmínky, které jim banka po uplynutí fixační lhůty nabízí. Stejně tak by měli zjišťovat, jaké jsou podmínky jiných bank, sdělit jim, jakou hypotéku aktuálně splácí a zda by byly ochotné nabídnout podmínky jiné, lepší.

Obcházet jednotlivé pobočky bank, nebo je obesílat elektronicky však není nutné. Dá se využít služba finančního poradce, který by měl být nestranný a mít přehled o aktuálních nabídkách bank a spořitelen. Stejně tak je vhodné využít srovnání refinancování hypoték, které je dostupné na internetu. K refinancování hypotéky můžete využít služby např. Komerční banky, Hypoteční banky, České spořitelny, UniCredit Bank, Moneta, Raiffeisen Bank, Wüstenrot a dalších.

Refinancování hypotéky před fixací je nejlepší dobou. Banka vám nemůže dát sankci za její případné předčasné splacení. Většinou je to měsíc před uplynutím fixačním lhůty hypotéky, kdy nás naše banka upozorní na konec fixační lhůty. Abychom měli dostatek času na výběr nového bankovního ústavu, je ale lepší o refinancování uvažovat již dříve.

Jestliže dojde k „propásnutí“ termínu fixace, většinou dochází ke zhoršení původně nastavených podmínek a jiná banka nám nemusí nabídnout tak výhodné podmínky, jaké by nabídla, před fixací. A také naše banka nám může naúčtovat poplatek za předčasné splacení hypotéky.

Srozumitelná kalkulačka pro refinancování hypotéky

 

Jak již bylo uvedeno, na internetu můžeme najít praktického pomocníka v podobě jednoduché a přehledné kalkulačky. K nejvýhodnějšímu refinancování hypotéky kalkulačka poslouží tak, že po zadání základních údajů o hypotéce nabídne přehled jiných bankovních ústavů a podmínek, za kterých by naši hypotéku mohla refinancovat. Díky této kalkulačce získáme výborný přehled a po oslovení vybraných bank a jejich nabídkám můžeme refinancovat hypotéku s úsporou i několika tisíc korun měsíčně.

Abyste mohli použít kalkulačku pro srovnání hypoték, budete do ní muset dosadit pár základních informací. Je to:

  • Účel hypotéky,
  • kupní cena nemovitosti,
  • zbývající částka k doplacení,
  • doba splácení,
  • doba fixace,
  • PSČ,
  • Váš Telefon,
  • e-mailovou adresu.

Služby kalkulačky jsou zdarma, odsouhlasit budete muset jen podmínky portálu, který kalkulačku provozuje.

Refinancování hypotéky není složité

 

Většinu lidí od samotného refinancování hypotéky odrazuje představa, že budou muset absolvovat zdlouhavé a nepříjemné papírování nebo x návštěv u bank. Není tomu tak, k refinancování postačí mnohem méně. Stačí získat díky kalkulačce hypotéky přehled a oslovit pár bank, které by mohli nabídnout lepší hypotéku. Vynaložený čas i snaha za uspořené peníze určitě stojí. Odměnou vám bude i pocit, že jste pro sebe či vaši rodinu udělali to nejlepší.

 

 

Související články

Hypotéka nebo pronájem? Realitní trh se mění, nájemní bydlení se těší větší oblibě

Hypotéka nebo pronájem? Realitní trh se mění, nájemní bydlení se těší větší oblibě

4.5.2018 | PR článek | Finance

Po mnoho let jsou lidé přesvědčeni, že vlastní bydlení je z celé řady důvodů lepší a výhodnější než bydlení nájemní. Platí to však stále? Vývoj realit... Celý článek

Americká hypotéka aneb reálná pomoc pro každého

Americká hypotéka aneb reálná pomoc pro každého

16.4.2018 | PR článek | Finance

Hypotéka je nejrychlejší cestou k vlastnímu bydlení. Mnohdy nejdostupnější a jedinou adekvátní možností, jak bydlet ve vlastním. Americká hypotéka se ... Celý článek

Předsevzali jste si v novém roce ušetřit? Bydlete chytře,  aneb kde doma najdete zakopaný poklad?

Předsevzali jste si v novém roce ušetřit? Bydlete chytře, aneb kde doma najdete zakopaný poklad?

4.1.2018 | Redakce | Finance

Bylo jedním z vašich novoročních předsevzetí ušetřit? Ale myslíte si, že v rámci vašeho každodenního života a rituálů již není možné, abyste ve vaší d... Celý článek

Japonská půjčka, aneb vše co byste o ní měli vědět

Japonská půjčka, aneb vše co byste o ní měli vědět

10.12.2017 | StanislavaV | Finance

Zajímá vás, co je to japonská půjčka? V čem spočívá? Je výhodná či nikoliv? Jak si ji můžete nechat vyplatit? Co pro to musíte udělat? Pak se vzdělejt... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii