affiliate-modra-nejlevnejsi-1000x200-1553770942.jpg

Stavíte, stěhujete se, kupujete nový dům? Zvládněte přepis energií rychle a na jedničku!

22.11.2017 | PR článek | Rubrika - Finance

Kolik ještě potřebuju razítek? Kdo vlastně platí daň z nemovitosti a jak se poperu s přepisem energií? Tyhle a další otázky běží hlavou každému, kdo staví, nebo kupuje. Ve světě, kde úřední šiml řehtá pekelně nahlas, ale ještě pořád existují rychlá, jednoduchá a intuitivní řešení.

Stavíte, stěhujete se, kupujete nový dům? Zvládněte přepis energií rychle a na jedničku!
Reklama

Přepis energií dnes zvládnete online za 15 minut. Chytré online řešení vám navíc poradí, které dokumenty pro přepis potřebujete.

Pokud se stěhujete – ať už do svého, nebo do nájmu – budete muset vyřešit přepis energií s původním odběratelem. Základní postup je vždy stejný – jednoduchý. Mění se jen dokumenty, které potřebujete k ruce.

Při „klasickém“ stěhování se domluvte s předchozím odběratelem

„Střídáte“ někoho v nájmu, nebo jste koupili byt či dům, ve kterém už před vámi někdo bydlel? Pak se s původním odběratelem – a je jedno zda plynu, elektřiny, nebo obou komodit – musíte domluvit na společném postupu. K přepisu energií je potřeba mít ideálně plnou moc podepsanou předchozím odběratelem a vzájemně odsouhlasené stavy měřidel.

Kvůli přepisu energií nemusíte nikam chodit – bez problémů ho zvládnete i z domova online. Intuitivní a jednoduché řešení nabízí například webové stránky Prepisenergii.cz, kde vyplníte vše potřebné, dokumenty následně vytisknete, podepíšete a pošlete zpět – opět online cestou, nebo klasickou poštou.

Co dělat, když…

Možná se stěhujete do domu nebo bytu, ve kterém jsou energie ještě stále napsané na předchozího odběratele, ale ten není k zastižení – třeba z důvodu pobytu v zahraničí. I takovou situaci je možné vyřešit. Podepište čestné prohlášení, že energie mohou být přepsány na vás, protože v bytě aktuálně opravdu bydlíte právě vy.

Stěhujete se do nového? Obvykle pomůže developer

V případě novostavby pak roli předchozího odběratele většinou supluje developer, případně jiný smluvený partner, který zajišťoval prodej nemovitosti. To v případě, že už je odběrné místo zřízené. V okamžiku, kdy přípojka – ať už elektrická nebo plynová – ještě neexistuje, nežádáte dodavatele o přepis energií, ale o zřízení nového odběrného místa. Právě tento krok nejsnáze vyřešíte přímo na pobočce.

Jaké dokumenty jsou potřeba?

Kromě plné moci (ta nemusí být notářsky ověřená) a případného čestného prohlášení, potřebujete při přepisu energií ještě číslo bankovního, případně SIPO účtu a pak také doklad, který vysvětluje váš vztah k nemovitosti. To proto, aby nedošlo například k neoprávněnému přepsání energií na někoho jiného. Tímto dokladem nejčastěji bývá kupní, nájemní, případně darovací smlouva. Použitelný je i výpis z katastru nemovitostí.

K přepisu energií pak musí dojít i v případě úmrtí odběratele, na kterého byly služby napsané. V tomto případě se pak energie musí přepsat na osobu, která má po zemřelém disponibilní právo k nemovitosti. K tomu jsou potřeba kopie úmrtního listu, dokument prokazující vlastnické právo k nemovitosti (obvykle to bývá rozhodnutí o dědickém řízení) a čestné prohlášení.

A ať už přepisujete energie z jakéhokoli z výše uvedených důvodů, je dobré mít k ruce poslední fakturu předchozího odběratele, nebo kopii jeho smlouvy – právě v těchto dokumentech totiž najdete všechny potřebné technikálie, které pro přepis potřebujete. I s jejich správným vyplněním pak poradí intuitivní online řešení Prepisenergii.cz.  

Reklama
Reklama

Související články

Půjčku na bydlení získáte i bez doložení příjmů

28.03.2019 | Finance

Půjčka na bydlení, to není jen úvěr ze stavebního spoření či hypotéka (ať už účelová nebo neúčelová), u kterých se většinou jedná o vyšší částky a… Celý článek

Půjčka, která vás nezradí

21.03.2019 | Finance

Ačkoliv se o tom příliš nemluví, finanční obtíže zasáhnou alespoň párkrát za život prakticky každého. Záleží pak pouze na tom, jak se s tím daný… Celý článek

Jak v domácnosti ušetřit na maximum

20.03.2019 | Finance

Téměř každý z nás se snaží šetřit. Někdo šetří na jedné věci, někdo zase na další. Avšak všichni se shodneme na tom, že šetření na domácnosti je něco… Celý článek

Půjčka na rekonstrukci dokáže v podstatě okamžitě snížit vaše náklady na bydlení

06.03.2019 | Finance

Obvykle nežijeme v nevědomí a víme, kdy a kudy nám peníze doslova vylétávají z bytu či z domu – někdy netěsnícími starými okny, jindy střechou bez… Celý článek

Reklama
Reklama