Reklama

Stavíte, stěhujete se, kupujete nový dům? Zvládněte přepis energií rychle a na jedničku!

22.11.2017 | PR článek | Rubrika - Finance

Kolik ještě potřebuju razítek? Kdo vlastně platí daň z nemovitosti a jak se poperu s přepisem energií? Tyhle a další otázky běží hlavou každému, kdo staví, nebo kupuje. Ve světě, kde úřední šiml řehtá pekelně nahlas, ale ještě pořád existují rychlá, jednoduchá a intuitivní řešení.

Stavíte, stěhujete se, kupujete nový dům? Zvládněte přepis energií rychle a na jedničku!

Přepis energií dnes zvládnete online za 15 minut. Chytré online řešení vám navíc poradí, které dokumenty pro přepis potřebujete.

Pokud se stěhujete – ať už do svého, nebo do nájmu – budete muset vyřešit přepis energií s původním odběratelem. Základní postup je vždy stejný – jednoduchý. Mění se jen dokumenty, které potřebujete k ruce.

Při „klasickém“ stěhování se domluvte s předchozím odběratelem

„Střídáte“ někoho v nájmu, nebo jste koupili byt či dům, ve kterém už před vámi někdo bydlel? Pak se s původním odběratelem – a je jedno zda plynu, elektřiny, nebo obou komodit – musíte domluvit na společném postupu. K přepisu energií je potřeba mít ideálně plnou moc podepsanou předchozím odběratelem a vzájemně odsouhlasené stavy měřidel.

Kvůli přepisu energií nemusíte nikam chodit – bez problémů ho zvládnete i z domova online. Intuitivní a jednoduché řešení nabízí například webové stránky Prepisenergii.cz, kde vyplníte vše potřebné, dokumenty následně vytisknete, podepíšete a pošlete zpět – opět online cestou, nebo klasickou poštou.

Co dělat, když…

Možná se stěhujete do domu nebo bytu, ve kterém jsou energie ještě stále napsané na předchozího odběratele, ale ten není k zastižení – třeba z důvodu pobytu v zahraničí. I takovou situaci je možné vyřešit. Podepište čestné prohlášení, že energie mohou být přepsány na vás, protože v bytě aktuálně opravdu bydlíte právě vy.

Stěhujete se do nového? Obvykle pomůže developer

V případě novostavby pak roli předchozího odběratele většinou supluje developer, případně jiný smluvený partner, který zajišťoval prodej nemovitosti. To v případě, že už je odběrné místo zřízené. V okamžiku, kdy přípojka – ať už elektrická nebo plynová – ještě neexistuje, nežádáte dodavatele o přepis energií, ale o zřízení nového odběrného místa. Právě tento krok nejsnáze vyřešíte přímo na pobočce.

Jaké dokumenty jsou potřeba?

Kromě plné moci (ta nemusí být notářsky ověřená) a případného čestného prohlášení, potřebujete při přepisu energií ještě číslo bankovního, případně SIPO účtu a pak také doklad, který vysvětluje váš vztah k nemovitosti. To proto, aby nedošlo například k neoprávněnému přepsání energií na někoho jiného. Tímto dokladem nejčastěji bývá kupní, nájemní, případně darovací smlouva. Použitelný je i výpis z katastru nemovitostí.

K přepisu energií pak musí dojít i v případě úmrtí odběratele, na kterého byly služby napsané. V tomto případě se pak energie musí přepsat na osobu, která má po zemřelém disponibilní právo k nemovitosti. K tomu jsou potřeba kopie úmrtního listu, dokument prokazující vlastnické právo k nemovitosti (obvykle to bývá rozhodnutí o dědickém řízení) a čestné prohlášení.

A ať už přepisujete energie z jakéhokoli z výše uvedených důvodů, je dobré mít k ruce poslední fakturu předchozího odběratele, nebo kopii jeho smlouvy – právě v těchto dokumentech totiž najdete všechny potřebné technikálie, které pro přepis potřebujete. I s jejich správným vyplněním pak poradí intuitivní online řešení Prepisenergii.cz.  

Související články

Předsevzali jste si v novém roce ušetřit? Bydlete chytře,  aneb kde doma najdete zakopaný poklad?

Předsevzali jste si v novém roce ušetřit? Bydlete chytře, aneb kde doma najdete zakopaný poklad?

4.1.2018 | Redakce | Finance

Bylo jedním z vašich novoročních předsevzetí ušetřit? Ale myslíte si, že v rámci vašeho každodenního života a rituálů již není možné, abyste ve vaší d... Celý článek

Japonská půjčka, aneb vše co byste o ní měli vědět

Japonská půjčka, aneb vše co byste o ní měli vědět

10.12.2017 | StanislavaV | Finance

Zajímá vás, co je to japonská půjčka? V čem spočívá? Je výhodná či nikoliv? Jak si ji můžete nechat vyplatit? Co pro to musíte udělat? Pak se vzdělejt... Celý článek

 Potřebujete rychlou půjčku? Dejte si pozor na podvodníky!

Potřebujete rychlou půjčku? Dejte si pozor na podvodníky!

25.10.2017 | PR článek | Finance

Při pohledu na množství půjček, které jsou dostupné na trhu, se můžete velmi jednoduše v množství informací ztratit. Situaci tak často využívají podvo... Celý článek

5 rad při výběru půjčky

5 rad při výběru půjčky

1.8.2017 | PR článek | Finance

Vybrat si dokonalou půjčku nemusí být pro toho, kdo ji vybírá poprvé, nic jednoduché. Pokud jste právě v této situaci, není nutné zoufat. Poradíme vám... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii