Výhodná elektřina: Vyplatí se vám taky?

17.03.2017 | PR článek | Rubrika - Finance

Vytápění elektřinou je čím dál oblíbenější než starý dobrý plyn. I ti největší odpůrci už to vzdali. A ještě rádi přiznali, že se dá s elektřinou i šikovně ušetřit. To ovšem platí pouze v některých případech. Pojďte si proto zkontrolovat, zdali náhodou nepatříte mezi ně.

Výhodná elektřina: Vyplatí se vám taky?
Reklama

 

Kdy začít zvažovat topení elektřinou? 

Pro někoho může být dobrou motivací už i fakt, že dodavatelé elektřiny letos slibují nižší cenu než loni, což se líbí především maniakům do slev. Ve skutečnosti je ale výhodné vytápění závislé především na druhu vašeho obydlí. Vytápění elektřinou je vhodné pro novostavbydobře zateplené domy či byty a zrekonstruované nemovitosti.   

 

Ptáte se proč? Vnemovitostech, které se vyznačují tepelnými ztrátami, by vás vytápění elektřinou moc výhodně nevyšlo. V takovýchto prostorách bude třeba sázet na kvantitu, což vás vyjde výhodněji při vytápěním levnějším plynemPokud byste volili elektřinu, vaše peněženka ani bankovní účet by vám za to rozhodně nepoděkovaly.  

 

Pokud si nejste jistíjestli by vás vyšlo výhodněji vytápění plynem nebo elektřinou, zkuste se podívat na výpočet spotřeby elektřiny, který vám dá jasnou odpověď během chvilky. 

 

Jednoduché ovládání jde s dobou 

Při topení elektřinou není třeba místnosti neustále dodávat teplo, takže se vám nestane, že přijdete domů a narazí do vás pocit chladu. Princip totiž spočívá v udržování nastavené teploty, kterou si můžete patřičně regulovat podle svých potřeb. 

 

Snadné ovládání je navíc dalším benefitem konvektorů a přímotopů. Obvykle dokonce stačí zmáčknout jenom jeden čudlík a místnost se začne vyhřívat. Nevýhodou je ale v jejich případech to, že nemají moc uspokojivou setrvačnost. Při volbě akumulačních kamen podobný problém nejenže zmizí, ale dokonce bude využívána levnější elektřina z nočního tarifu.  

 

Nenucené teplo bez studených chodidel 

Vytápění podlahy je luxus, který nemá každý. A pravděpodobně je to taky hlavní důvod toho, proč doma plno lidí nosí teplé přezuvky. Ne proto, že by se to mělo, ale protože podlaha doslova nepříčetně studí a chladu na nohách se jen tak nezbavíte. S topnými kabely nebo folií může už nebude vaše plovoucí podlaha nikdy studená. Dokonce vás budou hřát i dříve ledové dlaždice nebo lino. 

 

Před konečným rozhodnutím neberte ohled pouze na osobní spotřebu, ale pro jistotu se podívejte i na online srovnání cen elektřiny, pomocí kterého můžete najít velmi výhodné nabídky. 

 

Reklama
Reklama

Související články

Co vám zaručeně pomůže ušetřit? Srovnání cen elektřiny a plynu

26.09.2020 | Finance

Doba není zrovna snadná a mnohé domácnosti se snaží šetřit všude, kde jen je to možné. Často se domnívají, že na nezbytných výdajích na bydlení se… Celý článek

Navyšte prodejní cenu nemovitosti pomocí aukce

20.08.2020 | Finance

Určit správnou prodejní cenu nemovitosti většinou vyžaduje opravdu dobré znalosti trhu. Je-li cena nastavená příliš nízko, nemovitost se sice hned… Celý článek

K jakým škodám na majetku dochází v ČR nejčastěji a na co si dát pozor při výběru pojištění?

02.12.2019 | Finance

Pojistit se znamená získat jistotu. Respektive garanci finanční kompenzace, když si příroda usmyslí, že vám z nově rekonstruovaného bydlení udělá… Celý článek

Kdy se vyplatí spořicí účet a jak vybrat ten nejlepší?

26.11.2019 | Finance

Máte stranou finanční rezervu na nenadálé výdaje? A kde ji máte uloženou? Poradíme vám, kdy se vyplatí začít přemýšlet o spořicím účtu a taky, jak si… Celý článek

Reklama
Reklama