Reklama

Horská ložnice pro alergika a království pro ročního chlapečka

04.04.2012 | Redakce | Rubrika - Jak se staví sen

Mladí manželé Skipalovi touží po lepším bydlení pro sebe i svého ročního chlapečka. Ten trpí atopickým ekzémem, zatímco jeho táta je pro změnu alergik. Specifických požadavků na nové bydlení mají proto designéři Zuzana Strouhalová a Radovan Mačák víc než dost. Jak se s nimi vypořádají?

Horská ložnice pro alergika a království pro ročního chlapečka
Reklama

Skipalovi zakoupili svůj byt před dvěma lety. Dodělávali sádrokartonové podhledy a novou koupelnu, nově si zařídili i obývací pokoj. Všude se snažili sladit barvy a volit vhodné detaily. Ovšem ložnici a dětský pokojík seskládali z toho, co zatím měli. Výsledkem je tak bydlení v provizoriu s rustikálním nábytkem, který se vůbec nehodí k mladistvému duchu rodiny.

Pokoj ročního syna je navíc jakási dlouhá neforemná nudle a ložnice naproti tomu vypadá, že má pro děťátko lepší dispozici. Podle čeho tak designéři usoudí?

Mladá rodina miluje přírodu a často jezdí do hor, konkrétně Jizerských. Designéři se touto vášní nechají inspirovat a zakomponují ji do jejich konceptu. Setká se tento originální nápad s kladnou odezvou od majitelů?

A jak si poradí odborníci na krásné bydlení se specifickými požadavky, které zohledňují zdravotní stav obyvatel obou místností?

Vznik mladistvého bydlení si nenechte ujít již v sobotu 7. dubna od 18.00 hod na Prima family!

Reklama
Reklama

Související články

Jak se staví sen: proměna tří místností pro babičku s vnučkou

27.04.2017 | Jak se staví sen

Babička Marcela a dvanáctiletá vnučka Aneta bydlí samy v pražském paneláku. Babička je pro Anetu vším – mámou, tátou, dědou a babičkou v jednom.… Celý článek

Dětský pokoj a spousta překvapení pro velkou rodinku

14.06.2013 | Jak se staví sen

Vopelákovi jsou rozvětvená rodina a žijí pěkně postaru – tři generace pod jednou střechou. Pro své děti by si přáli pokojíček a pro dědečka Jana… Celý článek

Koupelna inspirovaná mořem

05.06.2013 | Jak se staví sen

Barbora a Honza s malým Davidem přestavují domeček. Splnil se jim velký sen, bydlet v malém domku uprostřed města. Prozatím žijí v bytě, ale potřeba… Celý článek

Reklama
Reklama