Reklama

Jak se staví sen: 50 let spolu, ale pořádný obývák ještě nemáme!

26.02.2013 | Redakce | Rubrika - Jak se staví sen

Nejpopulárnější televizní pořad o lepším bydlení a stylovém designu startuje už svou třináctou sérii! Tentokrát jsme se vydali do pražského Suchdola, kde žijí staří rodiče a jejich dcera. Rodiče obývají přízemí, dospělá dcerka horní patro. Mají ještě pejska, zahrádku, spoustu času, zato málo financí na předělání malého obýváčku. Splníme jim sen a změní to, na co 35 let nezbývaly finance? Uvidíte v první epizodě již 13. série v roce 2013!

Jak se staví sen: 50 let spolu, ale pořádný obývák ještě nemáme!
Reklama

Nejmladší dcera Jitka (33 let) přihlásila své rodiče: „Rodiče oslavili zlatou svatbu a já si uvědomila, že už 35 let bydlí ve stejně zařízeném pokoji. Mají pouze důchod a na rekonstrukci jim po všech potřebných opravách na domku jaksi nezbylo. Za to, co pro nás za celý život udělali, jak nás vychovali a starali se o nás, je toto ideální dárek.“

Obývací pokoj má 20 m2, a přesto se do něj musí vejít takřka vše: jídelní zóna pro celou rodinu, pohodlné sezení a odpočinková zóna s TV, knihovna a úložné prostory. Jak takový prostor přifouknout?

Dosavadní stav interiéru je katastrofický. Vždyť se tu také 35let nic nezměnilo kromě nové dřevěné podlahy. Stávající elektroinstalace nedostačují, a tak jsou rozvody doháněny prodlužkami. Stávající vypínače jsou v různých výškách a všude je přítomna nesourodá „dekorační veteš“.

Starý nábytek neposkytuje skoro žádné úložné prostory, které manželé zoufale potřebují. Nezbývá ani místo pro společné stolování, když přijede širší rodina s vnoučaty. Stará sedačka je příliš masivní a nepraktická a její tmavá barva opět zmenšuje opticky prostor.

 

Bude potřeba hlavní obývací místnost prosvětlit, rozjasnit a odlehčit při zachování účelnosti prostoru. Pro maximalizaci úložných prostor vyrobíme vestavnou multifunkční stěnu. Prostor rozdělíme na logické zóny: jídelnu a obývací část s novou pohodlnou sedačkou s více místy na sezení a čtecím koutkem. Naše proměna bude inspirovaná vitalitou a pohotovostí babičky a jejího manžela. I když paní táhne na 70 let, ráda se učí novým věcem, hlavně ovládání moderní elektrotechniky a internetu. Má velkou radost a chuť do života. Proto jsme se rozhodli pro veselou proměnu, plnou barev a moderního, ale pohodlného nábytku. Hlavní barvou bude žlutá, doplněná béžovou, bílou a červenou.

 

Jak proměna dopadne? Budou z ní mít vitální senioři radost?

Témata dílu: Trend ve stolech pro velké rodiny (řešení problému, na který jsme v naší rodině narazili) a sedací nábytek - křesla.

VIP: Nahlédneme do domu Dalibora Jandy.

Nenechte si ujít startovní díl nové série „Jak se staví sen“ již v neděli 3. března od 18.00 hod na Prima family!

Před:

 

 

 

Po:

 

 

Reklama
Reklama

Související články

Jak se staví sen: proměna tří místností pro babičku s vnučkou

27.04.2017 | Jak se staví sen

Babička Marcela a dvanáctiletá vnučka Aneta bydlí samy v pražském paneláku. Babička je pro Anetu vším – mámou, tátou, dědou a babičkou v jednom.… Celý článek

Dětský pokoj a spousta překvapení pro velkou rodinku

14.06.2013 | Jak se staví sen

Vopelákovi jsou rozvětvená rodina a žijí pěkně postaru – tři generace pod jednou střechou. Pro své děti by si přáli pokojíček a pro dědečka Jana… Celý článek

Koupelna inspirovaná mořem

05.06.2013 | Jak se staví sen

Barbora a Honza s malým Davidem přestavují domeček. Splnil se jim velký sen, bydlet v malém domku uprostřed města. Prozatím žijí v bytě, ale potřeba… Celý článek

Reklama
Reklama