Reklama

Jak se staví sen: Extrémní proměna kuchyně staré čtyřicet let

22.09.2011 | Redakce | Rubrika - Jak se staví sen

Na jižní Moravu se mezi vinice vydají předvést své designérské umění David Machač a Tomáš Marx. Zavolali si je starší manželé Maršálkovi. Sice dbají na zralost vína ve vlastním sklípku, ale jejich kuchyň je po 40 letech užívání zralá už jen k demolici. Sáhnou odborníci na krásné bydlení po střídmějším stylu pro seniory, nebo naopak?

Jak se staví sen: Extrémní proměna kuchyně staré čtyřicet let
Reklama

Z jihomoravského Rajhradu se ozvalo volání o pomoc – tentokrát od Maršálkových. Mohou se pyšnit nejen archivním vínem, ale také archivní kuchyní. Paní Maršálková totiž vaří v kuchyni ze 70. let, která je dnes v dezolátním stavu. Dvířka vypadávají z pantů a o stylovém designu nemůže být ani řeč.

Manželé pobývají v rodinném domku už 25 let a jejich koníčkem je kromě vinařství i celé další hospodářství. Žijí s rodiči, kteří obývají spodní patro domu. V interiéru je na první pohled poznat, že praktičnost a šetrnost naprosto zvítězily nad designem. Nechají designéři v novém prostoru několik až starožitných solitérů?

Zub času nahlodal nejen kuchyňskou linku, ale i okolní prostor. Stavební zásah bude tedy naprostou nutností, zvlášť v případě křivé a zašlé korkové podlahy. Přestože jsou manželé Maršálkovi už několikanásobnými prarodiči, duchem jsou mladí, a tak si přejí vnést do domu nejnovější módní výstřelky.

Odzvonilo už dnes trendu spojovat kuchyň s obývacím prostorem? Jaké jsou výhody a nevýhody takového řešení? A jaká originální řešení skladování potravin jsou současným hitem?

Vznik moderní nadčasové kuchyně pro aktivní seniory sledujte již v sobotu 24. září od 18.00 na Primě!

Více informací naleznete na stránkách www.iprima.cz.

Další článek pořadu Jak se staví sen uveřejníme opět příští týden.

Reklama
Reklama

Související články

Jak se staví sen: proměna tří místností pro babičku s vnučkou

27.04.2017 | Jak se staví sen

Babička Marcela a dvanáctiletá vnučka Aneta bydlí samy v pražském paneláku. Babička je pro Anetu vším – mámou, tátou, dědou a babičkou v jednom.… Celý článek

Dětský pokoj a spousta překvapení pro velkou rodinku

14.06.2013 | Jak se staví sen

Vopelákovi jsou rozvětvená rodina a žijí pěkně postaru – tři generace pod jednou střechou. Pro své děti by si přáli pokojíček a pro dědečka Jana… Celý článek

Koupelna inspirovaná mořem

05.06.2013 | Jak se staví sen

Barbora a Honza s malým Davidem přestavují domeček. Splnil se jim velký sen, bydlet v malém domku uprostřed města. Prozatím žijí v bytě, ale potřeba… Celý článek

Reklama
Reklama