Reklama

Jak se staví sen: Kuchyň, obývák i ložnice v jednom aneb panel story

17.04.2013 | Redakce | Rubrika - Jak se staví sen

Babička i malá Kačenka už své místnosti mají, hůř jsou na tom ale rodiče, Luděk a Naďa. Ti se musí spokojit se zastaralým obývacím pokojem a kuchyní, která ještě pamatuje 80. léta, kdy se panelový dům stavěl. Vykouzlíme na 30 metrech čtverečních i spaní pro náš pár? A dovedeme v jedné místnosti vymyslet hned tři funkce?

Jak se staví sen: Kuchyň, obývák i ložnice v jednom aneb panel story
Reklama

Ve třípokojovém bytě žijí rodiče, jedno dítě a babička. Babička a dcera mají každá svůj pokoj. Rodiče přežívají v obýváku, chybí jim ložnice, a proto je potřeba 3+1 přeměnit na 4+kk. Nejprve odstraníme původní příčku mezi kuchyní a obývákem, která rozděluje oba prostory na nešikovném místě.  Na vzniklé ploše  31 m2 se nově uspořádají kuchyně, jídelna, obývák a také plnohodnotné spaní pro dva. Spaní bude na místě původní jídelny, tedy tam, kde je okno. Kuchyně bude v podstatě na původním místě, ale změní se její uspořádání a design. Jídelna zabere prostor původní pracovny, kterou můžeme přesunout k babičce. Obývák bude tam, kde je, ale změní se poloha sedačky nábytku a televize.

Stávající stav a tři funkce do budoucna

Rodiče přenechali svou ložnici malé Kačence. Bude z ní mít pokojíček, ale oni nemají kde spát. Do budoucí místnosti, kde je kuchyň i obývák, se musí vejít i ložnice, což je takřka neproveditelné. Pokusíme se tedy o nemožné, z původního vybavení ponecháme pouze novou sedačku a bílou barvu použijeme jako základ pro budoucí řešení. Spojovacím článkem celého prostoru bude pravá dřevěná podlaha.

Změna dispozicí

 

Současné vchodové dveře jsou nevhodně umístěné a využitelné stěny výrazně zkracují. Tyto dveře zcela zazdíme a pro nové použijeme původní vchod do spižírny, který vytváří ze vstupní chodby niku. Tím posuneme výrazně stávající dispozici a získáme prostor. Kuchyňská linka bude do tvaru L a funkční zóny – spací a obývací oddělíme SDK–vlnou; architektonická SDK řešení se budou opakovat i v zajímavých podhledech.

Stávající kuchyň

Současná kuchyně je 30 let stará, a tak ji plně nahradíme novou v moderním designu. Vybouráním panelové příčky získáme velký prostor pro novou kuchyň, tudíž se do ní bude vstupovat přímo z chodby (nikoliv přes obývák jako doteď). Kuchyňskou část a spací zónu oddělíme světlým plexisklem, tudíž nepřijdeme o přirozené světlo.

Jedna místnost tři funkce!

Témata dílu: obývák dneška – bydlení v malém; věčné téma kuchyně – tentokrát „ostrůvek“

VIP: podíváme se k Petře Janů

Nenechte si ujít další díl nové série „Jak se staví sen“ již v neděli 21. dubna od 18.00 na Prima family!

Pred:

Po:

Reklama
Reklama

Související články

Jak se staví sen: proměna tří místností pro babičku s vnučkou

27.04.2017 | Jak se staví sen

Babička Marcela a dvanáctiletá vnučka Aneta bydlí samy v pražském paneláku. Babička je pro Anetu vším – mámou, tátou, dědou a babičkou v jednom.… Celý článek

Dětský pokoj a spousta překvapení pro velkou rodinku

14.06.2013 | Jak se staví sen

Vopelákovi jsou rozvětvená rodina a žijí pěkně postaru – tři generace pod jednou střechou. Pro své děti by si přáli pokojíček a pro dědečka Jana… Celý článek

Koupelna inspirovaná mořem

05.06.2013 | Jak se staví sen

Barbora a Honza s malým Davidem přestavují domeček. Splnil se jim velký sen, bydlet v malém domku uprostřed města. Prozatím žijí v bytě, ale potřeba… Celý článek

Reklama
Reklama