Reklama

Jak se staví sen: Kuchyň s obývákem pro pani na vozíku je výzva

06.03.2013 | Redakce | Rubrika - Jak se staví sen

Nikdo z nás si asi neumí představit skončit ve 42 letech na vozíčku, a přece je to pro Danu Živnůstkovou již osm let tvrdá realita. Přesto je plná optimismu, obklopená svými kočičkami a nejbližšími. Jenže, jak to tak bývá, z polovičního invalidního důchodu se na novou kuchyň s obývákem ušetřit nedá. Splníme jí tedy sen a dostane k 50. narozeninám dárek, o kterém už dlouho sní.

Jak se staví sen: Kuchyň s obývákem pro pani na vozíku je výzva
Reklama

Stávající místnost je přepažená nepraktickým dřevěným přepažením, které nahrazuje vestavěné prostorové sestavy jako z 80. let. Přitom celou místnost ještě zmenšuje a znesnadňuje paní na vozíčku veškerý pohyb.

Kuchyň už leccos zažila, a tak je jasné, že se sem tam něco utrhne nebo viklá. Průtokový ohřívač nepůsobí moc bezpečně a ani trčící kohoutky na přívod vody do pračky nejsou žádná krása. Celkové vyznění obydlí se musí zcela změnit a rozvody sofistikovaně ukrýt.

Masivní sedačka, starý nábytek a tmavé prostředí, které přetéká svou objemovou předimenzovaností. To je div, že se sem majitelka s vozíčkem ještě vešla! My se budeme snažit vše prosvětlit, zprůchodnit, zjednodušit pro lepší život se zvířátky.

Do budoucí proměny se budeme snažit zakomponovat znovu oblíbené umělecké artefakty, jako je obraz krajiny nebo terakotová socha ženského aktu. Hlavní důraz budeme klást na podlahu, kuchyni, úložné prostory a neotřele vytvoříme i hravější prostředí pro kočičky.

 

Jak se podaří designově propojit obývací pokoj s kuchyní a zároveň ho zachovat uživatelsky přátelský pro člověka s handicapem a jeho domácí mazlíčky?

Téma dílu: Přírodní obklady do interiéru.

VIP: K sobě nás pozve sama designérka dílu Anna Lacová.

Nenechte si ujít druhý díl nové série „Jak se staví sen“ již v neděli 10. března od 18.00 hod na Prima family!

Před:

 

 

 

Po:

 

 

 

 

Reklama
Reklama

Související články

Jak se staví sen: proměna tří místností pro babičku s vnučkou

27.04.2017 | Jak se staví sen

Babička Marcela a dvanáctiletá vnučka Aneta bydlí samy v pražském paneláku. Babička je pro Anetu vším – mámou, tátou, dědou a babičkou v jednom.… Celý článek

Dětský pokoj a spousta překvapení pro velkou rodinku

14.06.2013 | Jak se staví sen

Vopelákovi jsou rozvětvená rodina a žijí pěkně postaru – tři generace pod jednou střechou. Pro své děti by si přáli pokojíček a pro dědečka Jana… Celý článek

Koupelna inspirovaná mořem

05.06.2013 | Jak se staví sen

Barbora a Honza s malým Davidem přestavují domeček. Splnil se jim velký sen, bydlet v malém domku uprostřed města. Prozatím žijí v bytě, ale potřeba… Celý článek

Reklama
Reklama