Jak se staví sen: Kuchyň s obývákem pro pani na vozíku je výzva

6.3.2013 | Redakce | Rubrika - Jak se staví sen

Sponzorované odkazy:

Nikdo z nás si asi neumí představit skončit ve 42 letech na vozíčku, a přece je to pro Danu Živnůstkovou již osm let tvrdá realita. Přesto je plná optimismu, obklopená svými kočičkami a nejbližšími. Jenže, jak to tak bývá, z polovičního invalidního důchodu se na novou kuchyň s obývákem ušetřit nedá. Splníme jí tedy sen a dostane k 50. narozeninám dárek, o kterém už dlouho sní.

Jak se staví sen: Kuchyň s obývákem pro pani na vozíku je výzva

Stávající místnost je přepažená nepraktickým dřevěným přepažením, které nahrazuje vestavěné prostorové sestavy jako z 80. let. Přitom celou místnost ještě zmenšuje a znesnadňuje paní na vozíčku veškerý pohyb.

Kuchyň už leccos zažila, a tak je jasné, že se sem tam něco utrhne nebo viklá. Průtokový ohřívač nepůsobí moc bezpečně a ani trčící kohoutky na přívod vody do pračky nejsou žádná krása. Celkové vyznění obydlí se musí zcela změnit a rozvody sofistikovaně ukrýt.

Masivní sedačka, starý nábytek a tmavé prostředí, které přetéká svou objemovou předimenzovaností. To je div, že se sem majitelka s vozíčkem ještě vešla! My se budeme snažit vše prosvětlit, zprůchodnit, zjednodušit pro lepší život se zvířátky.

Do budoucí proměny se budeme snažit zakomponovat znovu oblíbené umělecké artefakty, jako je obraz krajiny nebo terakotová socha ženského aktu. Hlavní důraz budeme klást na podlahu, kuchyni, úložné prostory a neotřele vytvoříme i hravější prostředí pro kočičky.

 

Jak se podaří designově propojit obývací pokoj s kuchyní a zároveň ho zachovat uživatelsky přátelský pro člověka s handicapem a jeho domácí mazlíčky?

Téma dílu: Přírodní obklady do interiéru.

VIP: K sobě nás pozve sama designérka dílu Anna Lacová.

Nenechte si ujít druhý díl nové série „Jak se staví sen“ již v neděli 10. března od 18.00 hod na Prima family!

Před:

 

 

 

Po:

 

 

 

 

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Jak se staví sen: Velká rošáda

Jak se staví sen: Velká rošáda

19.3.2013 | Redakce | Jak se staví sen

Sympatická rodinka zažije velkou rošádu již brzy. Na místě, kde mají Maškovi kuchyň, ji už nechtějí, a tak se nově vytvoří otevřený kuchyňo-obývák. Je... Celý článek

Jak se staví sen: Dvě maminky a dva synové – pokoj pro teenagera

Jak se staví sen: Dvě maminky a dva synové – pokoj pro teenagera

12.3.2013 | Redakce | Jak se staví sen

Ne každá rodinka musí být úplně standardní, a dokonce v ní může chybět i tatínek. Nebo ještě lépe, tatínka může dělat i žena, jako se to stalo u Pavlí... Celý článek

Jak se staví sen: 50 let spolu, ale pořádný obývák ještě nemáme!

Jak se staví sen: 50 let spolu, ale pořádný obývák ještě nemáme!

26.2.2013 | Redakce | Jak se staví sen

Nejpopulárnější televizní pořad o lepším bydlení a stylovém designu startuje už svou třináctou sérii! Tentokrát jsme se vydali do pražského Suchdola, ... Celý článek

Jak se staví sen naposledy a ve velkém

Jak se staví sen naposledy a ve velkém

28.6.2012 | Redakce | Jak se staví sen

Realizaci vůbec poslední proměny Jak se staví sen bude mít na starosti hvězdný designérský tým Tomáš Marx a David Machač. Ve starším domě, kde žijí dv... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii