Reklama

Jak se staví sen: Moderní kuchyně v centru Prahy

11.12.2009 | Redakce | Rubrika - Jak se staví sen

Tým pořadu Jak se staví sen má rád výzvy. Proto zamířil do samého srdce Prahy – do stoletého domu kousek od Staroměstského náměstí. Tam už na něj čekala rodina Hanousků, která touží po proměně 35 let staré kuchyně a jídelního koutu.

Jak se staví sen: Moderní kuchyně v centru Prahy
Reklama

V dalším díle designové a stavební show Jak se staví sen bude mít designérská dvojka Anny Lacové a Jana Ranného v obrovském bytě 5 + 1 za úkol vytvořit moderní kuchyni s jídelním koutem pro čtyřčlennou rodinu, která žije v domě společně s dědečkem.

Tentokrát se bude plnit sen především mamince Ivaně. Její dvě dcery dobře vědí, touží po moderním kuchyňském prostředí, v němž bude požitkem jak příprava jídla, tak jeho konzumace. Jak stávající kuchyně vypadá, napovídá i datum jejího vzniku – od roku 1975 až dosud se prakticky nezměnila!

Kuchyně je orientována do vnitrobloku a slunce do ní svítí zhruba hodinu denně. Navíc působí celkově trochu zapadlým dojmem a nenabízí ani praktické výhody. Skříňky vypovídají o třicetiletém stáří a rozdělená pracovní plocha nutí kuchařku nelogicky pobíhat. Před designéry tak vyvstává výzva – do prostoru je nutné vnést světlo, a navíc jej udělat uživatelsky příjemnějším.

Hanouskovi by si přáli moderní design, ale neradi by ve své nové kuchyni a jídelně měli křiklavé barvy nebo odstíny červené či modré. Designéři tedy zvolí jemnou barevnou kombinaci světlých a přírodních odstínů.

Poslední díl páté série Jak se staví sen vysílá televize Prima již v pondělí 14. prosince od 21.20!

Více informací naleznete na stránkách www.iprima.cz.

Reklama
Reklama

Související články

Jak se staví sen: proměna tří místností pro babičku s vnučkou

27.04.2017 | Jak se staví sen

Babička Marcela a dvanáctiletá vnučka Aneta bydlí samy v pražském paneláku. Babička je pro Anetu vším – mámou, tátou, dědou a babičkou v jednom.… Celý článek

Dětský pokoj a spousta překvapení pro velkou rodinku

14.06.2013 | Jak se staví sen

Vopelákovi jsou rozvětvená rodina a žijí pěkně postaru – tři generace pod jednou střechou. Pro své děti by si přáli pokojíček a pro dědečka Jana… Celý článek

Koupelna inspirovaná mořem

05.06.2013 | Jak se staví sen

Barbora a Honza s malým Davidem přestavují domeček. Splnil se jim velký sen, bydlet v malém domku uprostřed města. Prozatím žijí v bytě, ale potřeba… Celý článek

Reklama
Reklama