Reklama

Jak se staví sen: Moderní linie pro zdravé spaní

07.10.2010 | Redakce | Rubrika - Jak se staví sen

Svou designérskou premiéru v pořadu Jak se staví sen si užije dvojice Marek Poddaný a Ondřej Borovec v domečku manželů Bajerových v Kutné Hoře. Nový kabát se bude dělat hned dvěma podkrovním místnostem – ložnici a dětskému pokoji. Jak se vytváří interiér v takto specifickém prostoru?

Jak se staví sen: Moderní linie pro zdravé spaní
Reklama

Proměna přinese mladým novomanželům další dvě místnosti z doposud neobydleného podkroví a má nastartovat dokončení horního patra. Designéři si dají tentokrát obzvláště záležet na výběru kvalitní podlahy a interiérových dveří. Podle jakých kritérií by se měly tyto doplňky vybírat?

Před zahájením proměny se designéři seznámí také s vkusem majitelů, který holduje modernímu a nadčasovému stylu. Heslem tedy bude „moderní design, čisté linie, hodnotné designové doplňky”. Jak se majitelům zalíbí výrazné tapety od německého Larse Contzena či výtvory světoznámého Philippa Starcka?

A jakou designovou perličku zakomponuje dvojice do dětského pokoje?

V rámci pořadu nebude chybět ani návštěva oblíbené celebrity. Kdo tentokrát vpustí štáb pořadu Jak se staví sen do svého království?

Držet palce mladé rodině, která touží po moderním a krásném bydlení, můžete již v sobotu 9. října od 18.00 hod. na Primě!

NOVÁ DESIGNERSKÁ DVOJICE

Marek Poddaný

„Na pořadu Jak se staví sen mě nejvíce láká bezprostřednost vzniklé situace a nutnost empatie, na níž do značné míry závisí úspěch celé proměny.“

Design ho zajímal odjakživa, tvůrčím způsobem si pohrát se svou představou se ale naučil až na střední škole aplikované kybernetiky, kde studoval obor počítačová grafika. Následná stáž v irském Dublinu byla pro něj cennou zkušeností, nicméně nejčastější inspirací a láskou se mu stala odvěká mekka designu – Itálie.
Své realizace staví na promyšlené funkčnosti s důrazem na ergonomii a detail. Rád pracuje se světlem a různorodými materiály. Své představy konfrontuje nejen s aktuálními vývojovými trendy, ale i s klasickými uměleckými směry, jejichž styl a ducha načerpal během univerzitního studia.

Vlastní značku Sensodesign založil na přesvědčení, že kvalita bydlení ovlivňuje i kvalitu života. Největší výzvou je pro něj vyhovět i náročným klientům z odlišného kulturního prostředí, což obnáší je předem dokonale poznat.

Kontakty: poddany@sensodesign.eu, marek.poddany@gmail.com, www.sensodesign.eu

MgA. Ondřej Borovec

„Moje práce designéra je různorodá, vedle produktů a interiérů jsem se zaměřil i na zahradní architekturu, okrasné zahrady a jezírka. Své vědomosti a inspiraci čerpám na pravidelných světových veletrzích a výstavách. Spolupráci s designéry v pořadu Jak se staví sen vnímám jako možnost oslovit širší skupinu lidí. Mohu tak ukázat, že design není jen pro někoho, ale pro všechny, protože není všechno zlato, co se třpytí.“

Design je pro něj jedna z nejdůležitějších součástí cítění a vnímání okolí. Zpočátku se zaměřil na automobilový design především italských automobilek, později svůj zájem přesunul na architekturu Franka Lloyda Wrighta a produkty denního použití. Své profesi se učil na Ústavu umění a designu na Západočeské universitě v Plzni a následně na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem v oborech průmyslový design a produktový design. Nyní pracuje v Praze jako designér, projektant v designérské firmě KEEPLINE, zaměřené na interiéry a produkty u nás i v zahraničí.

Kontakty: boono@tiscali.cz, borovec@keepline.cz

Více informací naleznete na stránkách www.iprima.cz.

Další článek pořadu Jak se staví sen uveřejníme opět příští týden.

Reklama
Reklama

Související články

Jak se staví sen: proměna tří místností pro babičku s vnučkou

27.04.2017 | Jak se staví sen

Babička Marcela a dvanáctiletá vnučka Aneta bydlí samy v pražském paneláku. Babička je pro Anetu vším – mámou, tátou, dědou a babičkou v jednom.… Celý článek

Dětský pokoj a spousta překvapení pro velkou rodinku

14.06.2013 | Jak se staví sen

Vopelákovi jsou rozvětvená rodina a žijí pěkně postaru – tři generace pod jednou střechou. Pro své děti by si přáli pokojíček a pro dědečka Jana… Celý článek

Koupelna inspirovaná mořem

05.06.2013 | Jak se staví sen

Barbora a Honza s malým Davidem přestavují domeček. Splnil se jim velký sen, bydlet v malém domku uprostřed města. Prozatím žijí v bytě, ale potřeba… Celý článek

Reklama
Reklama