Jak se staví sen: Moderní linie pro zdravé spaní

7.10.2010 | Redakce | Rubrika - Jak se staví sen

Jak se staví sen: Moderní linie pro zdravé spaní

Sponzorované odkazy:

Svou designérskou premiéru v pořadu Jak se staví sen si užije dvojice Marek Poddaný a Ondřej Borovec v domečku manželů Bajerových v Kutné Hoře. Nový kabát se bude dělat hned dvěma podkrovním místnostem – ložnici a dětskému pokoji. Jak se vytváří interiér v takto specifickém prostoru?

Proměna přinese mladým novomanželům další dvě místnosti z doposud neobydleného podkroví a má nastartovat dokončení horního patra. Designéři si dají tentokrát obzvláště záležet na výběru kvalitní podlahy a interiérových dveří. Podle jakých kritérií by se měly tyto doplňky vybírat?

Před zahájením proměny se designéři seznámí také s vkusem majitelů, který holduje modernímu a nadčasovému stylu. Heslem tedy bude „moderní design, čisté linie, hodnotné designové doplňky”. Jak se majitelům zalíbí výrazné tapety od německého Larse Contzena či výtvory světoznámého Philippa Starcka?

A jakou designovou perličku zakomponuje dvojice do dětského pokoje?

V rámci pořadu nebude chybět ani návštěva oblíbené celebrity. Kdo tentokrát vpustí štáb pořadu Jak se staví sen do svého království?

Držet palce mladé rodině, která touží po moderním a krásném bydlení, můžete již v sobotu 9. října od 18.00 hod. na Primě!

NOVÁ DESIGNERSKÁ DVOJICE

Marek Poddaný

„Na pořadu Jak se staví sen mě nejvíce láká bezprostřednost vzniklé situace a nutnost empatie, na níž do značné míry závisí úspěch celé proměny.“

Design ho zajímal odjakživa, tvůrčím způsobem si pohrát se svou představou se ale naučil až na střední škole aplikované kybernetiky, kde studoval obor počítačová grafika. Následná stáž v irském Dublinu byla pro něj cennou zkušeností, nicméně nejčastější inspirací a láskou se mu stala odvěká mekka designu – Itálie.
Své realizace staví na promyšlené funkčnosti s důrazem na ergonomii a detail. Rád pracuje se světlem a různorodými materiály. Své představy konfrontuje nejen s aktuálními vývojovými trendy, ale i s klasickými uměleckými směry, jejichž styl a ducha načerpal během univerzitního studia.

Vlastní značku Sensodesign založil na přesvědčení, že kvalita bydlení ovlivňuje i kvalitu života. Největší výzvou je pro něj vyhovět i náročným klientům z odlišného kulturního prostředí, což obnáší je předem dokonale poznat.

Kontakty: poddany@sensodesign.eu, marek.poddany@gmail.com, www.sensodesign.eu

MgA. Ondřej Borovec

„Moje práce designéra je různorodá, vedle produktů a interiérů jsem se zaměřil i na zahradní architekturu, okrasné zahrady a jezírka. Své vědomosti a inspiraci čerpám na pravidelných světových veletrzích a výstavách. Spolupráci s designéry v pořadu Jak se staví sen vnímám jako možnost oslovit širší skupinu lidí. Mohu tak ukázat, že design není jen pro někoho, ale pro všechny, protože není všechno zlato, co se třpytí.“

Design je pro něj jedna z nejdůležitějších součástí cítění a vnímání okolí. Zpočátku se zaměřil na automobilový design především italských automobilek, později svůj zájem přesunul na architekturu Franka Lloyda Wrighta a produkty denního použití. Své profesi se učil na Ústavu umění a designu na Západočeské universitě v Plzni a následně na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem v oborech průmyslový design a produktový design. Nyní pracuje v Praze jako designér, projektant v designérské firmě KEEPLINE, zaměřené na interiéry a produkty u nás i v zahraničí.

Kontakty: boono@tiscali.cz, borovec@keepline.cz

Více informací naleznete na stránkách www.iprima.cz.

Další článek pořadu Jak se staví sen uveřejníme opět příští týden.

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Jak se staví sen: Když fialová hraje prim

Jak se staví sen: Když fialová hraje prim

21.10.2010 | Redakce | Jak se staví sen

Zkušený tým designérů Ladislav Rendl a Kamila Douděrová se v čele s Pavlem Cejnarem vypraví do Chrástu nad Sázavou, aby splnili sen rodině Konopiských... Celý článek

Jak se staví sen: Obývací pokoj v japonském stylu

Jak se staví sen: Obývací pokoj v japonském stylu

14.10.2010 | Redakce | Jak se staví sen

Do originální proměny obývacího pokoje se v dalším díle stavební a designové show Jak se staví sen vrhnou Radovan Mačák a Zuzana Strouhalová. Podaří s... Celý článek

Jak se staví sen: Radikální proměna od nových designérů

Jak se staví sen: Radikální proměna od nových designérů

30.9.2010 | Redakce | Jak se staví sen

Svou designérskou premiéru v pořadu Jak se staví sen tentokrát zažije zbrusu nová dvojice Petr Záluský a Karolína Reslerová. Jak zvládnou nelehký úkol... Celý článek

Jak se staví sen: Od křivé kuchyně ke splněnému snu

Jak se staví sen: Od křivé kuchyně ke splněnému snu

23.9.2010 | Redakce | Jak se staví sen

Snad nejkřivější podlaha, jakou kdy designéři Jan Ranný a Anička Lacová viděli, bude hlavním tématem další proměny v oblíbené stavební a designové sho... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii