Reklama

Jak se staví sen: Pohodlná kuchyň pro seniory

09.11.2011 | Redakce | Rubrika - Jak se staví sen

Manželé Dlouzí jsou spolu už přes 50 let a jejich kuchyň slaví skoro stejné výročí. I když v minulosti měnili skříňky, čtyři desetiletí si linka určitě odsloužila a je to na ní vidět. Starší manželé by uvítali novou kuchyni, která se přizpůsobí jejich životnímu stylu a možnostem. Pomocí jakých tipů lze vytvořit pohodlnou kuchyň pro seniory?

Jak se staví sen: Pohodlná kuchyň pro seniory
Reklama

Na designéry Annu Lacovou a Jana Ranného bude čekat originální zadání – kuchyň na míru potřebám starších manželů. Jak může ulehčovat kuchyňská linka práci? Co musí mít navíc moderní kuchyň, pokud má vyhovět seniorům? Paní Dlouhá má například problém se zvednutím ruky o více než 90 stupňů, a proto nepřichází v úvahu horní skříňky.

Původní kuchyň ve vícegeneračním domku odpovídá době pořízení, a chybí jí proto dnes běžné vybavení. Nicméně paní Dlouhá v ní stále vaří. Místnost je průchozí a vedou z ní dveře do obývacího pokoje, do předsíně domu a do sousední ložnice – tento vchod je z jedné strany zazděný. Součástí kuchyně je i jídelní kout.
Způsob dispozičního řešení stávající kuchyně je nevyhovující. Jednotlivé prvky jsou neprakticky roztříštěny a linka nemá dokonce ani celistvou pracovní plochu. V místnosti jsou navíc stará kamna, ve kterých se příležitostně přitápí mimo topnou sezónu. Nechají je designéři také v novém interiéru? I topení může být totiž umělecké dílo.

Vznik kuchyně přesně na míru starším majitelům sledujte již v sobotu 12. listopadu od 18.00 hod v pořadu Jak se staví sen!

Více informací naleznete na stránkách www.iprima.cz.

Další článek pořadu Jak se staví sen uveřejníme opět příští týden.

Reklama
Reklama

Související články

Jak se staví sen: proměna tří místností pro babičku s vnučkou

27.04.2017 | Jak se staví sen

Babička Marcela a dvanáctiletá vnučka Aneta bydlí samy v pražském paneláku. Babička je pro Anetu vším – mámou, tátou, dědou a babičkou v jednom.… Celý článek

Dětský pokoj a spousta překvapení pro velkou rodinku

14.06.2013 | Jak se staví sen

Vopelákovi jsou rozvětvená rodina a žijí pěkně postaru – tři generace pod jednou střechou. Pro své děti by si přáli pokojíček a pro dědečka Jana… Celý článek

Koupelna inspirovaná mořem

05.06.2013 | Jak se staví sen

Barbora a Honza s malým Davidem přestavují domeček. Splnil se jim velký sen, bydlet v malém domku uprostřed města. Prozatím žijí v bytě, ale potřeba… Celý článek

Reklama
Reklama