Reklama

Jak se staví sen: Proměňte náš panelákový byt na něco, co není panelák

14.01.2009 | Redakce | Rubrika - Jak se staví sen

V dalším díle pořadu Jak se staví sen nás čeká rychlá proměna panelového obývacího pokoje pro Jarmilu Hundovou, které je 83 let. Objeví se i zbrusu nový designér – architekt Martin Čeněk. Spolu s Karolínou Douděrovou se pustí do skoro nemožné realizace: musí z paneláku vytvořit nepanelákový prostor. A bude to světová proměna! Aby ne, když je patronem tohoto dílu moderátor Světa 2009 Jan Kudláček.

Jak se staví sen: Proměňte náš panelákový byt na něco, co není panelák
Reklama

Ivana Hundová (63 let, sociální pracovnice ) přišla i se svou maminkou Jarmilou, které je 83 let, o rozlehlý byt ve vile na Ořechovce. Po nátlaku restituentů se musela dvojice odstěhovat ze zelené čtvrti na sídliště. Byt měl máloco společného s velkorysou vilkou, a tak se Ivana v rámci zvětšení prostoru pustila do bourání panelových příček. Nestačilo to, a tak se rozhodla věnovat své mamince Jarmile krásný dárek. Přihlásila se do pořadu Jak se staví sen.

Jarmila Hundová (83 let) má omezenou pohyblivost a nedoslýchá. Přesto je duševně velmi aktivní a mezi čtením se občas ráda podívá na televizi, a tak je pro ni divácké pohodlí důležité. Čeká nás tedy proměna panelového obývacího pokoje, který vznikl ze spojení dvou původních místností. Nebude chybět vytvoření univerzálních knihoven, které poslouží také jako parapety, vestavění nových skříní a celková prostorová vylepšení.

Během realizace se bude muset Ivana s maminkou přestěhovat do penzionu. Po návratu z penzionu ji ale čeká opravdu krásné překvapení. Kromě zcela nového obývacího pokoje najde doma i moderátora pořadu Svět 2009. Honza Kudláček si totiž mezi přinášením zajímavých zpráv z celého světa našel chvilku a stal se patronem proměny pro paní Jarmilu. To ale není vše. Čeká tam ještě jedno velké překvapení.

V tomto díle se objeví i zbrusu nový designér architekt Martin Čeněk. Byť promoval teprve nedávno, už má za sebou odbornou praxi v několika zemích: Francii, Belgii a Itálii, která je navíc jeho druhým domovem. Sám vládne třemi jazyky: angličtinou, francouzštinou a italštinou. Ze všeho nejvíce preferuje bílou barvu a obdivuje italskou architekturu 60. let. A jak se projeví „nová krev“ v již čtvrté řadě pořadu Jak se staví sen? Co bylo pro paní Jarmilu velkým překvapením?

Uvidíte již ve čtvrtek 15. ledna ve 21.15 na Primě!Obývací pokoj PŘED

Obývací pokoj POVíce informací naleznete na stránkách www.iprima.cz

Reklama
Reklama

Související články

Jak se staví sen: proměna tří místností pro babičku s vnučkou

27.04.2017 | Jak se staví sen

Babička Marcela a dvanáctiletá vnučka Aneta bydlí samy v pražském paneláku. Babička je pro Anetu vším – mámou, tátou, dědou a babičkou v jednom.… Celý článek

Dětský pokoj a spousta překvapení pro velkou rodinku

14.06.2013 | Jak se staví sen

Vopelákovi jsou rozvětvená rodina a žijí pěkně postaru – tři generace pod jednou střechou. Pro své děti by si přáli pokojíček a pro dědečka Jana… Celý článek

Koupelna inspirovaná mořem

05.06.2013 | Jak se staví sen

Barbora a Honza s malým Davidem přestavují domeček. Splnil se jim velký sen, bydlet v malém domku uprostřed města. Prozatím žijí v bytě, ale potřeba… Celý článek

Reklama
Reklama