Reklama

Jak se staví sen: Radikální proměna od nových designérů

30.09.2010 | Redakce | Rubrika - Jak se staví sen

Svou designérskou premiéru v pořadu Jak se staví sen tentokrát zažije zbrusu nová dvojice Petr Záluský a Karolína Reslerová. Jak zvládnou nelehký úkol zcela změnit dispozice domu a vytvořit na poměrně malém prostoru dost místa pro kuchyň a obývací část?

Jak se staví sen: Radikální proměna od nových designérů
Reklama

Manželé Fialovi žijí se synem v domku poblíž hřbitova. Celý dům už si dlouho říká o rekonstrukci a majitelé se jej snažili oživit aspoň tím, že několikrát měnili rozvržení pokojů. Výsledkem je naprosto nepraktické uspořádání místností – například do ložnice se může projít jedině přes dětský pokoj.

Stávající kuchyňská linka je velmi malá, nemoderní, s nedostatečnou pracovní plochou. A její dvířka sotva drží. Designéři se rozhodnou vybourat jednu příčku a přestěhovat místnosti, aby vznikl dostatečně velký prostor pro obývák s kuchyňským koutem. Jaká jsou vlastně pravidla pro bourání příček v domě a co je výhodou otevřeného prostoru?

Do svého rozestavěného domu nás pozve také modelka Agáta Hanychová, která bourání příček přímo zbožňuje. Jakou dá divákům radu ohledně rekonstrukcí?

A co prozradí známý psychiatr Jan Cimický o vlivu rozložení místností na lidskou psychiku a rodinnou pohodu?

Sledujte, jak se designérům podaří obrátit celý domek naruby. Již v sobotu 2. října od 18 hod. na Primě!

NOVÁ DESIGNERSKÁ DVOJICE

Ing. arch. Petr Záluský

„Cítím se být architektem. To je ten, pro kterého práce nikdy nekončí.“

Narodil se v době, kdy na vlnách éteru plul singl Bohemian Rhapsody. Jako dítě si hrál se vším, co bylo možné složit do tvaru lodě. Nikdo nevěděl, co z něj bude. Nechali mu raději v tomto rozhodnutí svobodu. A proto se z něj stal architekt. Nedává to smysl? Nevadí, jemu ano. Jednoho dne zaklepal na dveře instituce s uměleckou aurou a pánům v pláštích sdělil, jak takové věci cítí. Přijali ho, aby zjistili, jak složité bude někomu změnit názor. Další kluk s vlasy po zadek, korálky na krku a ve zvonáčích po mámě. Naštěstí všechno dobře dopadlo a zbytek znáte.
Nejdřív práce a potom zábava. Ale když je pro vás práce zábava? Potom jste umělec. Alespoň podle některých...

Ing. arch. Karolína Reslerová

„V Jak se staví sen je fascinující rychlost procesu a síla očekávání splněného snu budoucích obyvatel prostoru, které jsou pro mne vždy důležitější než „efekt“ řešení. Ale i tady nás vede jednoduché pravidlo: když něco prostě nevypadá dobře, většinou to ani nefunguje. A platí to i naopak.“

Vystudovala FA ČVUT v Praze, kde nyní i pracuje. Svobodné myšlení považuje za podmínku pro tvůrčí práci architekta a designéra, proto společně s Petrem Záluským založili první ateliér už ve druhém ročníku na škole. Jedině tvrdou prací noc po noci se dá na něco přijít a někdy nejde o to vyhrát, ale prostě jen ustát všech deset kol.

Vadí jí umělé oddělení interiéru od exteriéru stavby, prostorové skladby od konstrukce, architektury od designu. Tvorba musí neustále pulzovat mezi celkem a detailem, proto se v ateliéru Free Architects snaží úzce propojit architekty, designéry, stavaře, techniky. K čemu je super tapeta na stěně, která je na úplně špatném místě?


Více informací naleznete na stránkách www.iprima.cz.

Další článek pořadu Jak se staví sen uveřejníme opět příští týden.

Reklama
Reklama

Související články

Jak se staví sen: proměna tří místností pro babičku s vnučkou

27.04.2017 | Jak se staví sen

Babička Marcela a dvanáctiletá vnučka Aneta bydlí samy v pražském paneláku. Babička je pro Anetu vším – mámou, tátou, dědou a babičkou v jednom.… Celý článek

Dětský pokoj a spousta překvapení pro velkou rodinku

14.06.2013 | Jak se staví sen

Vopelákovi jsou rozvětvená rodina a žijí pěkně postaru – tři generace pod jednou střechou. Pro své děti by si přáli pokojíček a pro dědečka Jana… Celý článek

Koupelna inspirovaná mořem

05.06.2013 | Jak se staví sen

Barbora a Honza s malým Davidem přestavují domeček. Splnil se jim velký sen, bydlet v malém domku uprostřed města. Prozatím žijí v bytě, ale potřeba… Celý článek

Reklama
Reklama