Reklama

Jak se staví sen: Venkovský „cottage“ styl s moderními prvky

11.04.2013 | Redakce | Rubrika - Jak se staví sen

Manželé Novotní mají čtyři děti a jejich venkovský domek doslova „praská ve švech“. Nevyhovující kuchyň i nevhodně navazující ložnice a obývák jsou tam, kde by měla být vstupní chodba. Dosavadní stav je alarmující a potřebuje ihned změnit!

Jak se staví sen: Venkovský „cottage“ styl s moderními prvky
Reklama

Při vstupu každého upoutá, možná trochu překvapí, že místo zádveří a úložných prostor je umístěna sedačka a televize. Je to až nedůstojné prostředí pro trávení času šestičlenné rodiny. Ke kuchyni přiléhá místnost, která má být do budoucna obývákem, tedy místem, kde rodina tráví nejvíce času pohromadě, momentálně slouží jako herna i ložnice pro rodiče a čtyřletá dvojčata. Obě místnosti spolu navazují dispozičně a souvisí i funkčně. Co s tím?

Na interiéru je zřejmé, že se rodina přistěhovala před pár lety a vzala s sebou i nábytek, který ovšem dispozičně ne vždy vyhovuje. V současné chvíli je kuchyňská linka na daný prostor zbytečně malá s nedostatečnou pracovní plochou i s absencí digestoře. Přeložíme proto topení pod oknem na vedlejší stěnu tak, aby nová kuchyňská linka ve tvaru L mohla vést maximálně po celé šířce místnosti. Na celou místnost bude potřeba SDK podhled pro rozvedení dalších světel nad pracovní plochou.

Na kuchyň by logicky měla navazovat spíše obytná místnost než ložnice. Momentálně ale slouží najednou jako herna pro děti i jako ložnice pro rodiče a čtyřletá dvojčata. Je to takový pelmel všeho nábytku s nejasnou funkcí. U takovéto multifunkční místnosti upřednostníme spíše vzhled obývacího pokoje se šikovně zakomponovaným spaním. Ovšem tak, aby vždy existovala možnost ložnici rychle přetvořit na obývací pokoj (rozkládací sedačka, oddělující závěs před postýlkou).

Dalším problémem je stávající krb, který je z technického hlediska nefunkční a příliš robustní na tak malou prostoru. Do stávajícího tělesa komína vytvoříme niku s moderním biokrbem, obložíme zevnitř lícovými cihlami, vznikne dojem opravdového krbu, který ovšem nepotřebuje kouřovod.

Celkově tedy vytvoříme moderní cottage bydlení.

 

Co je to cottage styl?

Z anglického slova cottage (chata, chalupa) je odvozen název stylu inspirovaného kulturou chataření a chalupaření. Ačkoliv má mnoho společného s country stylem, na rozdíl od solidního dojmu trvalého bydlení na venkově se v něm intenzivně odráží svoboda a uvolněná atmosféra prázdnin či rekreace. Vzniká spontánně, často s notnou dávkou improvizace, a působí proto velmi nenuceně, přirozeně a uvolněně.

 

Témata dílu: jak řešit kuchyně a krby v interiéru

VIP: nahlédneme k Mahuleně Bočanové

Nenechte si ujít další díl nové série „Jak se staví sen“ již v neděli 14. dubna od 18.00 na Prima family!

 

Před:

 

 

 

Po:

 

Reklama
Reklama

Související články

Jak se staví sen: proměna tří místností pro babičku s vnučkou

27.04.2017 | Jak se staví sen

Babička Marcela a dvanáctiletá vnučka Aneta bydlí samy v pražském paneláku. Babička je pro Anetu vším – mámou, tátou, dědou a babičkou v jednom.… Celý článek

Dětský pokoj a spousta překvapení pro velkou rodinku

14.06.2013 | Jak se staví sen

Vopelákovi jsou rozvětvená rodina a žijí pěkně postaru – tři generace pod jednou střechou. Pro své děti by si přáli pokojíček a pro dědečka Jana… Celý článek

Koupelna inspirovaná mořem

05.06.2013 | Jak se staví sen

Barbora a Honza s malým Davidem přestavují domeček. Splnil se jim velký sen, bydlet v malém domku uprostřed města. Prozatím žijí v bytě, ale potřeba… Celý článek

Reklama
Reklama