Jak se staví sen: Venkovský „cottage“ styl s moderními prvky

11.4.2013 | Redakce | Rubrika - Jak se staví sen

Sponzorované odkazy:

Manželé Novotní mají čtyři děti a jejich venkovský domek doslova „praská ve švech“. Nevyhovující kuchyň i nevhodně navazující ložnice a obývák jsou tam, kde by měla být vstupní chodba. Dosavadní stav je alarmující a potřebuje ihned změnit!

Jak se staví sen: Venkovský „cottage“ styl s moderními prvky

Při vstupu každého upoutá, možná trochu překvapí, že místo zádveří a úložných prostor je umístěna sedačka a televize. Je to až nedůstojné prostředí pro trávení času šestičlenné rodiny. Ke kuchyni přiléhá místnost, která má být do budoucna obývákem, tedy místem, kde rodina tráví nejvíce času pohromadě, momentálně slouží jako herna i ložnice pro rodiče a čtyřletá dvojčata. Obě místnosti spolu navazují dispozičně a souvisí i funkčně. Co s tím?

Na interiéru je zřejmé, že se rodina přistěhovala před pár lety a vzala s sebou i nábytek, který ovšem dispozičně ne vždy vyhovuje. V současné chvíli je kuchyňská linka na daný prostor zbytečně malá s nedostatečnou pracovní plochou i s absencí digestoře. Přeložíme proto topení pod oknem na vedlejší stěnu tak, aby nová kuchyňská linka ve tvaru L mohla vést maximálně po celé šířce místnosti. Na celou místnost bude potřeba SDK podhled pro rozvedení dalších světel nad pracovní plochou.

Na kuchyň by logicky měla navazovat spíše obytná místnost než ložnice. Momentálně ale slouží najednou jako herna pro děti i jako ložnice pro rodiče a čtyřletá dvojčata. Je to takový pelmel všeho nábytku s nejasnou funkcí. U takovéto multifunkční místnosti upřednostníme spíše vzhled obývacího pokoje se šikovně zakomponovaným spaním. Ovšem tak, aby vždy existovala možnost ložnici rychle přetvořit na obývací pokoj (rozkládací sedačka, oddělující závěs před postýlkou).

Dalším problémem je stávající krb, který je z technického hlediska nefunkční a příliš robustní na tak malou prostoru. Do stávajícího tělesa komína vytvoříme niku s moderním biokrbem, obložíme zevnitř lícovými cihlami, vznikne dojem opravdového krbu, který ovšem nepotřebuje kouřovod.

Celkově tedy vytvoříme moderní cottage bydlení.

 

Co je to cottage styl?

Z anglického slova cottage (chata, chalupa) je odvozen název stylu inspirovaného kulturou chataření a chalupaření. Ačkoliv má mnoho společného s country stylem, na rozdíl od solidního dojmu trvalého bydlení na venkově se v něm intenzivně odráží svoboda a uvolněná atmosféra prázdnin či rekreace. Vzniká spontánně, často s notnou dávkou improvizace, a působí proto velmi nenuceně, přirozeně a uvolněně.

 

Témata dílu: jak řešit kuchyně a krby v interiéru

VIP: nahlédneme k Mahuleně Bočanové

Nenechte si ujít další díl nové série „Jak se staví sen“ již v neděli 14. dubna od 18.00 na Prima family!

 

Před:

 

 

 

Po:

 

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Další články k tématu: Jak se staví sen

Související články

Ložnice a pracovna k 33. výročí sňatku

Ložnice a pracovna k 33. výročí sňatku

23.4.2013 | Redakce | Jak se staví sen

Dospělé dcery se poradily a přihlásily své rodiče do designové show. Pro tatínka si přejí novou pracovnu a pro maminku hned sousedící ložnici. Jako po... Celý článek

Jak se staví sen: Kuchyň, obývák i ložnice v jednom aneb panel story

Jak se staví sen: Kuchyň, obývák i ložnice v jednom aneb panel story

17.4.2013 | Redakce | Jak se staví sen

Babička i malá Kačenka už své místnosti mají, hůř jsou na tom ale rodiče, Luděk a Naďa. Ti se musí spokojit se zastaralým obývacím pokojem a kuchyní, ... Celý článek

Jak se staví sen: Dětský pokojík pro farářskou rodinu

Jak se staví sen: Dětský pokojík pro farářskou rodinu

3.4.2013 | Redakce | Jak se staví sen

Richard Ferčík je duchovním Církve československé husitské a jeho žena Irena vede nadaci, která pomáhá obětem „obchodu s lidmi“. Mají malého synka Pro... Celý článek

Jak se staví sen: Ložnice s náladou dalekých zemí

Jak se staví sen: Ložnice s náladou dalekých zemí

29.3.2013 | Redakce | Jak se staví sen

Tomáš a Katka jsou spolu deset let, a proto si řekli, že by jejich ložnice potřebovala generálku. Veškeré finance totiž spolkne provoz čtyřčlenné rodi... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii