Co udělat pro to, aby byla koupelna jednou z vašich nejoblíbenějších a nejhezčích místností?

11.08.2016 | PR článek | Rubrika - Koupelny a toalety

Nejen ženy, ale i děti a muži tráví v koupelně denně nemálo času. Ženy i muži si rádi vychutnají dlouhou koupel s pěnou nebo koupelnovou solí, děti, převážně holky, tráví spoustu času u zrcadla. Koupelna je místem, kde bychom se měli cítit dobře, kde je možné relaxovat a vychutnat si čas pro sebe po náročném dni.

Co udělat pro to, aby byla koupelna jednou z vašich nejoblíbenějších a nejhezčích místností?
Reklama

 

K tomu, abychom se zde cítili dobře, je důležité vybrat správnou velikost vany nebo sprchového koutu, zajistit dostatečné osvětlení ideálně takové, které může být jasné, ale také tlumené a také kvalitní nábytek do koupelny, který ji celkově dotvoří.

Koupelna přesně na míru

Jestliže máte koupelnu o pravidelných stěnách a běžných rozměrech, můžete zvolit moderní nábytkové sestavy do koupelny, které vás vyjdou levněji, než jestliže máte speciální požadavky. Nábytkové sestavy se skládají z různých typů skříněk a polic, které uspokojí jak požadavky na ukládání ručníků, tak schovají příp. drogerii nebo jiné vybavení.

Co se týče barev, v případě, že máte malou koupelnu, volte světlejší verzi skříněk. Tmavá barva by totiž prostor ještě opticky zmenšila. K prosvětlení a optickému zvětšení místnosti pomůže i vhodné umístění zrcadel. Kupříkladu, jestliže dáte zrcadlo do rohu koupelny, bude působit mnohem větší a prostornější.

Pokud máte zvláštní požadavky, ať už kvůli vlastním představám, nebo kvůli prostoru a jeho omezení, moderní skříňky do koupelny i police vás vyjdou o něco dráže. Tímto způsobem ale můžete vybavit koupelnu skutečně originálně a zajímavě.

Nechte se inspirovat

Velmi hezky vypadají kontrasty. Tzn., že můžete volit např. světlejší dlažbu a obklad a tmavé skříňky. Krásně působí skořicová barva podlahy a smetanově laděný obklad. Jestliže navíc vyberete lesklý povrch obkladu, celá koupelna získá ráz elegance a čistoty.

Uvažujete-li spíše o matném povrchu, vězte, že na něm ulpívá více znečištění nebo vodní kámen, nicméně tento povrch je dnes velmi žádaný. Pokud chcete, můžete jej také kombinovat s lesklými povrchy.

Aby vám nábytek dlouho vydržel

Není nutné, abyste si pořizovali do koupelny levně působící umělý nábytek nebo různé košíčky. I dřevěný nábytek se dá sehnat v provedení, které velmi dobře odolává vlhkosti a vodě. Samozřejmě, nemělo by být na denním pořádku, že bude vaše koupelna „plavat“, nicméně klasické používání je nasnadě.

Ať už chcete skříňky věšet, nebo spíše postavit na zem, vyberete si

Pokud v koupelně potřebujete kromě vany či sprchového koutu umístit i pračku a sušičku, budete zřejmě rádi za každé místo, které ušetříte. Velmi vyhovující jsou v těchto případech závěsné skříňky, které můžete umístit nad umyvadlo nebo pračku. Pověsit ji ale můžete i do výšky v úrovni těla, tak, aby do nich pohodlně mohli i děti. Tímto způsobem zároveň zajistíte, že i v případě, kdy bude na zemi mokro, skříňky budou v suchu.

Ušetřete díky akčním nabídkám

Kdo by nechtěl při rekonstrukci nebo vybavování koupelny ušetřit? Určitě srovnávejte nabídky, nechte si zasílat akční letáky od různých výrobců a prodejců nábytku či obkladů, nebo zadejte poptávku na některý z portálů, jež vám následně nabídku se zajímavými cenami zašle na email.

Barvy, barvy, barvičky

To, aby se vám v koupelně líbilo, můžete podtrhnout i doplňky. Volte stejnou barvu koberečků nebo ručníků, oživit koupelnu vám pomůže i barevné rozdělení obkladu. Např. můžete bíle obloženou koupelnu doplnit o pár žlutých dlaždice a ve stejné barvě pořídit právě ručníky. Celkový vzhled je skutečně dokonalý.

Do koupelny bychom se měli těšit. Kvalitní nábytek, barvy a dostatek světla, ať už přírodního, nebo umělého, vám to zajisté umožní. A nezapomeňte na voňavou sůl nebo pěnu pro uvolnění či načerpání nových sil.

Reklama
Reklama

Související články

10 tipů pro vaši útulnou koupelnu

04.08.2020 | Koupelny a toalety

Plánujete novou koupelnu? Chcete útulné a nádherné místo, kde budete moci po práci relaxovat. Užít si příjemnou koupel nebo sprchu a budete si to… Celý článek

Jak odvětrat koupelnu bez okna?

29.05.2020 | Koupelny a toalety

V koupelně musíte pravidelně větrat. Jinak se v ní kondenzuje voda, zvyšuje se vlhkost a tvoří se plíseň. Pokud to neděláte, zakládáte si v tom… Celý článek

Vybíráte vanu? My vám v tom poradíme!

13.03.2020 | Koupelny a toalety

V dnešní době můžete koupit mnoho druhů van. Neobvykle tvarovanými vanami určenými pro malé a zajímavé prostory počínaje a tradičními masivními… Celý článek

Inspirujte se našimi tipy při zařizování své koupelny

30.05.2019 | Koupelny a toalety

Některé věci ve své koupelně neovlivníme. A to například umístění sprchy, vany a toalety. Velmi často za to může již existující instalace, ale také… Celý článek

Reklama
Reklama